Sistem İyileştirme

orhanbayram
21-01-2013, 15:45   |  #1  
orhanbayram avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
333 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Bu konuda sizlerle genel işletim sistemi yönetimi ve iyileştirmeleri hakkında birkaç bilgi ileteceğim. Özellikle Windows işletim sistemi kullanan arkadaşların işine yarayacak birkaç bilgi paylaşacağım.

Öncelikle işletim sisteminizi her 6 ayda bir yeniden kurmayı kabul etmek zorundasınız. Ne kadar temiz bir kullanıcı olursanız olun 6 ay içinde istediğiniz istemediğiniz birçok dosya harddiskinizde yer ediyor. Bunların çoğu daha önce kurduğunuz ve kaldırdığınız programlardan geriye kalan "çöpler" olabiliyor. 

Çözüm : Disk Cleaner (Haftada 1 kullan) - Programları kaldırırken kesinlikle "Program ekle-kaldır" kullanma onun yerine "Your Uninstaller" tarzı programlar kullan.

Bilgisayarınızın performansız her zaman sizi memnun etmeyebilir. Bunun nedeni kimi zaman uyumsuz bir driver kimi zaman yanlış takılmış ramler , gereksiz yere kurulmuş ve çok yer kaplayan yazılımlar, programlar, belki de virüsler. 

Çözüm : Güvenilir bir antivirüs yazılımı kullandığınızdan emin olun. Zamanınızı bazen gereksiz programları temizlemek için ayırın. Dosyalarınızı kategorilendirin (bu çok yararlı bir işlemdir.) Örneğin ; "Müzikler , Programlar, Oyunlar, Belgeler" gibi.

Sürekli güncel kalın. Bu bazen basiniza dert acacak olsa bile güncel kalmak her zaman iyidir. (üşenmeyin, güncelleyin)

Bilgisayarımı güncellediğimde kendimi de güncel hissederim. İyi

Bu tarz pratik bilgiler için bir teknoloji dergisine üye olabilirsin. Bunlarn en iyi örneği tabi ki CHIP Beğendim

Saygılar , sevgiler.

serdarisiktas
22-01-2013, 01:07   |  #2  
serdarisiktas avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
7 mesaj

eski yeni tüm kullanıcıların işini görür bilgiler teşekkürler..

serdarisiktas bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
RcpVS0198
23-01-2013, 21:02   |  #3  
RcpVS0198 avatarı
Taze Üye
16 mesaj

Teşekkürler yararlı bir paylaşım olmuş

RcpVS0198 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
PCPCPCPCPCPCPCPCPC
24-01-2013, 14:59   |  #4  
Üye
64 mesaj

eline sağlık yararlı bilgiler çok önemli biyere deyinmişsin program kaldırdan kaldırılan programlar arkalarında kalıntı bırakıyolar bunları başka programlarla silmek gerekli veya bazı programlar var bi programın yüklendiğinden itibaren ne girdiyse bilgisayara hepsini siliyor onun ismini biliyosan söleyebilirmisin

PCPCPCPCPCPCPCPCPC bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
orhanbayram
24-01-2013, 15:08   |  #5  
orhanbayram avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
333 mesaj

Ben Your Uninstaller kullanıyorum. Programı kaldırırken tüm kalıntıları ve reg dosyalarını vs. hepsini temizliyor . İyi