SİSTEM KARŞILAŞTIRMA

hkcmd
17-05-2009, 22:25   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
62 mesaj

Selam arkadaşlar ben 2 hazır sistm beğendim de sizlerin de yorumunu almak istedim..

Vereceğim 2 sistemden hangisi daha iyidir acaba söyler misiniz..

Casper yavaş diolar doğu mudur arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler..

1.sistem casper

2.SİSTEM CREA

3.SİSTEM EXPER

4.SİSTEM PEGASUS

evet arkadaşar bir de en üst düzey oyunları oynamak iin 512 mb ekran kartı yeterli midir yoksa 1.gb olması şart mı ?

Diablotical
17-05-2009, 22:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
593 mesaj

Hiçbirini tavsiye etmem, çünkü hazır sistemler sinir bozucudur,kazıklayıcıdır,dandiktir....
Biraz yardım al bütçeni yaz sistem toplayalım verdiğin paranın her kuruşuna değsin.
Ekran kartı soruna gelince ekran kartında bakacağın en son değer Bellek miktarı olsun yani 1gb 512mb falan. Asıl önemli olan  çekirdek hızı
bellek veriyolu hızı(128bit,256bit) gibi,bellek hızı.
Baktığın sistemlerde ya RAM ler dandik 667mhz fln,ya işlemci,yada ekran kartı dandik.
sadece kasa alacaksan sistem toplayabiliriz.Anladığım kadarı bütçen 1200 1300 lira gibi.

kasa tavsiyesinde bulunmayacağım.Zevke kalmış.Piyasada son çözünürlükte oynayamayacağın oyun çok az olur bununla işlemci seçimim çok iyi olmayabilir ama sempatim oldu bu işlemciye bende alacağım :) Bu paraya bukadar ekran kartı güzel oldu ancak işlemciyi sonra değiştirip harika bi sistem yapabilirsin. teşkr saygılar

Son Düzenleme: Diablotical ~ 17 Mayıs 2009 22:50
hkcmd
18-05-2009, 23:59   |  #4  
OP Üye
62 mesaj

hmm tamam arkadaşlar.. ben daha detaylı bir toplama yardım konusu açarım..

içerisine bütçemi de yazarım herkese çok teşekkürler.. R3QU3M arkadaşıma da çok teşekkür ederim.. Her açtığım yardım konusuna uygun cevaplar veriyor :)

hkcmd
19-05-2009, 00:00   |  #5  
OP Üye
62 mesaj

ve diablotickal sana da çok teşekkürler yardımların için dediklerin sonrasında hazır sistemden soğudum :)

Sizlerin bi de avin yanındaki bilgisayarcının yardımıyla inş. iyi bişey alacaz bakalım..