Sistemim Hakkında Bilgi Almak İstyrm..!!!

herşeyzamanla
15-12-2010, 14:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Selamünaleyküm Arkadaşlar Şimdi Bnm Bilgisayarım;

İşlemci:AMD Sempron(tm) Processor 3200+ 1.80 GHz ==>> 2.00 İdi Düştü Neden??
Ekran kartı : NVİDİA GeForce 6100 nForce 405 (Microsoft) 
Ram 1 Gb idi 4 gb ram aldım 256 mb ekran kartı  Yaklaşık Olarak Toplam Bellek: 1065 Yazıyor Ne Ayak ??
 Bios: )Phonenix-Award WorkstationBIOS

Şimdi arkadaslar ben hangi işletim sistemini kullanmalıyım + olarak windows 7  ve xp yi denedim az da colsa coksa olsa ben peşinden koşmicam azami hızda oyunlarda kasmicak bir işşletim sistemi istiyrm Cevaplarınızı beklıyorum bu arada işlemci ve ekran kartını degiştmryi düşünüyorum  fiyat konusunu sorarsanız size söyle diyym bilgisayara fazla bütce ayıramıyacagım su aralar  az parayla cok iş görsün istiyrm ve tabikide 1 gb :) işlemciyide degiştrmek istyrm artık fikirlerinizi beklyrm..

mancukya
15-12-2010, 21:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Bosuna almisin arkadas Ramleri
Ram, islemci ve ana kart öyle istedigini takabilecegin bir sey degil birbirine uyumu gerekiyor
Grafik kartini saymazsak ortalama 500 600 ytl iyi bir sistem toplardin bazi parcalarida eski makinenden alirdin
Kasa, hard disk, dvd vs vs gibi ama gereksiz yatirim yapmissin

herşeyzamanla
15-12-2010, 23:04   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Cevabını istedigim soruları cevaplamayı denesen olmazmı sistemim bana yertiyor ben bu sistemi alalı 4  yıl oluyor 4 yıldan beri bana dayanmıs elini öper basıma koyarım lütfen gereksiz yorum yerine sorularımı cevaplandırın ...!!!!

Bende biliyorum o kadar acemi sanma sanal ortamda fikir alışverişi yapyoruz şurda...
ben sizden öneri tavsiye denk gidebilecek  parça  isimleri istyrm sen ise bana ordan zıkdırızıkdık işlersen bahsediyorsun yada ne demek istedigimi anlayamıyorsun

Son Düzenleme: herşeyzamanla ~ 16 Aralık 2010 01:03
mancukya
16-12-2010, 22:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
Alıntı: herşeyzamanla  
Cevabını istedigim soruları cevaplamayı denesen olmazmı sistemim bana yertiyor ben bu sistemi alalı 4  yıl oluyor 4 yıldan beri bana dayanmıs elini öper basıma koyarım lütfen gereksiz yorum yerine sorularımı cevaplandırın ...!!!!

Bende biliyorum o kadar acemi sanma sanal ortamda fikir alışverişi yapyoruz şurda...
ben sizden öneri tavsiye denk gidebilecek  parça  isimleri istyrm sen ise bana ordan zıkdırızıkdık işlersen bahsediyorsun yada ne demek istedigimi anlayamı
Cevabini istedigin sorunlara zaten cevap vermisim sistemin yeter yetmez o senin sorunun sana o makineye yatirim bosa olur demisim demi ?
Ramlarde gereksiz yatirim demisim bu kadar anlasilmasi zormu o anakarta 2 yada 4 cekirdekli istedigin her islemciyi takamazsin sadece sendeki sempronun daha yüksek frekansi varsa onunla degisirsin
Ya arkadas yardim ettigine yada fikir belirtmeyede insani  pisman ediyorsunuz ara ara senin gibi 2 3 kisi cikiyor giresi gelmiyor insanin suraya ya.

Erşah
17-12-2010, 11:53   |  #5  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Windows 7 kur.Sonra driver'ları yükle.Ardından bak bakalım kasan normal açılıp kapanıyorsa sorun yok.Güle güle kullan.Ama olmazsa RAM'lerin ölü yatırım olmuştur.XP'ye devam...

herşeyzamanla
18-12-2010, 16:00   |  #6  
OP Yeni Üye
21 mesaj

kardeş saten ramlar beleş geldı dostum dan istemiştim verdi sagulsun   windows 7  kasmıyor saten rahat o yüsden kısaca ramları satsam :D bnm makineyi satsam ki su anda saten 500 tl veren var ramlarıda satsam üstüne rahat bi ecer bilgisayar alırım :D Teşekkürler ; ) önerilerin içim