Sistemim kül oldu

kamikaze
24-10-2007, 15:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,441 mesaj

Bilgisayar hayatımdam hiç bi şekilde böyle olay gelmemişti ve sonunda geldi.Bu olay iki gün önce oldu ve hala pc'im için yas tutmaktayım.
Her şey 1 hafta önce sistemimin durup dururken biosun up uzun sesler çıkartıp pc'ye reset atıyodu.Önce bi sistemi virüs ve diğer zararlı programlara karşı tarattırdım.Sistemdeki bütün virüsleri yok etmemme karşın bu sorun devam etti.Baktım olmuyo bi format atıyım dedim.Aha da kurtuldum derken,1 gün sonra tekrar başladı.Sonra bilgisayarcıya götürüyüm dedim (keşke foruma yazsaydım).Bilgisayarcıda bunun bios ayarıyla oynanmış dedi.Hemen hallederiz şimdi dedi.Bizim Fatih abi vardı.Kendisi İtü Bilgisayar Mühendisliğinde okuyordu.Misafirliğe geldiği zaman
bi pc'me bakmıştı.Heralde bios'un ayarıyla oynadı dedim.Neyse aldım bilgisayarı açtım falan.Mis gibi çalışmaya başladı.Adama helal olsun güle çevirdi sistemi derken şom ağızlılığım tutuverdi.Ertesi oyun oynarken bi anda ekran gitti ne oluyor falan dedim.Sonra garip garip sesler çıkmaya başladı sistemden.Ne oluyor falan derken.Sistem iyice kapandı.Tekrar açmaya çalıştım olmadı.Sonra kasanın açtım....Ve acıklı son.P35 anakartımın üstünde duman tütüyodu.Şoke oldum.Sistem 5 dakikada kül oldu.Hala hayret içindeyim.E4400'üm anakarta yapıştı.Ekran kartımın slotu sıvı bi şekildeydi.Neyse sistemi götürdüm bilgisayarcıya.Hatalarını kabul ettiler.Biosta güç kaynağı ile ilgili bi yeri oynamışlar yanlışlıkla.Olacağı sistemimin kendi fiyat listelerindeki şekilde 850$lık tazminat verdiler.....Ve mebburen diğer sistemime geçiş yaptım.Size uyarım şu.Çok emin olduğunuz bi yerde sisteminizi tamir ettiriniz.Yoksa benim şu anda eski sistemlere muhtaç olursunuz.

Borga-x
24-10-2007, 15:10   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Başın saolsun arkadaşım. Büyük geçmiş olsun. İşin şakası boyle girdim ama Allahtan cana bir sey olmamış. Varsın olsun PC'n yansın sana bir sey olmasın. Alırsın yenısını.

Bu arada bios ayarlarının güç kısmıla nıye oynamışlar bunu anlamadım. Keske once bıze sorsaydın veya ufak bır araştırma yapsaydın. Olan olmuş, maddi tazminatını da aldıgına gore bıraz daha para biriktirerek daha kaliteli ve yenısını alabılırsın.

kamikaze
24-10-2007, 15:13   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,441 mesaj

Aslında bu ayarı başka pc'ye yapacaklarmış ama salakoğlu salaklar benim bilgisayara yapmışlar.Biliyosun borga daha sistemi temmuzda toplamıştım....

Borga-x
24-10-2007, 15:19   |  #4  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Evet kardeşim bilmemmi. Sağlık olsun adamlarla konuş sana aynısından versinler abi.. Yanı zararını telafı etmelerı gerekir. Böyle saçma iş olmaz.

kamikaze
24-10-2007, 15:25   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,441 mesaj

Aslında aynısını toplamalarını istedim ama parayla tazminat verdiler.

Borga-x
24-10-2007, 15:27   |  #6  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Pekı karsılıyormu senın hasarını

black_flood
24-10-2007, 15:59   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

yuh diyorum başkada birşey değil kaç ghz'e ayarlamış bu salaklar stok fanlan en fazla 500 mhz artış mümkün intelde.amd'lerde 1.2 ghz civarı en yüksek overclok değeri.o denli bir durum olması için işlemcinin 100 dereceyi geçmesi ve biostanda sistem korumasının kapatılmış olması lazım.aynısını asla toplamazlar ancak yasal yollarlan karşılarsın oda en aşağı 4 ay sürer.bence sana ancak vere vere bir amd 3800+ kasa toplayacak para vermişlerdir.protesto çek bence.

uGuR.uK
24-10-2007, 16:02   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
kamikaze
Aslında aynısını toplamalarını istedim ama parayla tazminat verdiler.
bosver bolesi daha iyi olmus, yapabilirsen biras daha eklersin yada olmuosada o parayla gider baska yerden yeni bi pc toplarsın kendine, bolesi daha iyi benceGöz kırpma

Borga-x
24-10-2007, 16:14   |  #9  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Su anda hangı bılesenlerın çalışmıyor..Ekrna kartı, ram, HDD bu duruma dahılmı

mesut_illegal
22-11-2007, 18:02   |  #10  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
810 mesaj

geçmiş olsun kardeş buna da şükür değilmi ya hatalarını kabul etmeselerdi bütün sistemin boşa gitmişti iyi ki bi miktrını vermişler

Erol.A
23-11-2007, 11:22   |  #11  
Taze Üye
9 mesaj

Geçmiş olsun. Olur böyle şeyler sıkma canını. Yalnız yanlış anlama da ukelalık etmek gibi olmasın sana yardımı olur diyerek ve de özür dileyerek söyleyeceğim birşeycik var. "Birazcık bilgisayar başından kalkıp ta kitap gazete okusan ya da ne bileyim haberleri falan izlesen veya kültürel eylemlerde bulunsan iyi olur. Cümle kompozisyonun acınacak halde. Türkçeyi sonradan mı öğrendin be arkadaşım. Kendine iyi bak. Bana sakın gıcık olma ha :)

erdem187
24-11-2007, 13:25   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,334 mesaj

geçmiş olsun..yine paranı vermişler birazını ya vermeselerdi..dünyaya ii gözünden bakGöz kırpma