site tasarımı hakkında yardım

punisher16
16-08-2011, 15:41   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

bir sorum olacak nasıl yapıldığını bilmiyorum belki çok basittir ama yinede sorayım.
emlak sitesi tasarlamayı düşünüyorum öğrenmek için.
şimdi amacım ev satma bölümünde ev resimlerini altında ufak bilgileri olması ve resme tıklayınca başka sayfaya gitmeden o sayfa içinde o evin detaylarının açılması.Facebookta resime tıklayınca siyah ekran geliyor ya onun gibi birşey istiyorum ev resmine tıklayacağım o pencere açılacak solda ev resmi sağında detaylı bilgiler tepede bir tane kapatma tuşu bunu yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.Yardım edemiyorsanızda canınız sağolsun araştır diyen elbet olacaktır bakıyorum bulamadım ve burada yardım bulabileceğimi düşündüm.Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

M.G.G
16-08-2011, 16:22   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
<body> <SCRIPT language="JavaScript1.2"> function openwindow() { window.open ("site adresi/ev.jpg","Evin Diğer Resimleri","menubar=0,resizable=1,width=640,height=480"); } </SCRIPT> <P> <A href="javascript: openwindow()">Evin oturma odasının görüntüsünü açmak için tıklayın</A> </P> </body>
Bunu dene bir ;)
Site tasarımını scribus ile yapabilirsin ;)

punisher16
16-08-2011, 18:02   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

cevabın için teşekkürler istediğim şeyi tam anlatamadım herhalde
http://www.flashmo.com/preview/flashmo_230_carousel bu sitedeki resmin üstüne basınca çıkan pencereyi yapmak istiyorum üstündekileri ben ayarlıcam bunu soruyorum

M.G.G
16-08-2011, 21:20   |  #4  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Onların yapımı daha uzun ve karmaşıktır.Flash, xml ve css ile aynı anda çalışan bir site yazmak gerekir.Lafın kısası profesyonel olmak gerekir.

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
<body> <SCRIPT language="JavaScript1.2"> function openwindow() { window.open ("site adresi/villa.jpg","Kiralık Villa","menubar=0,resizable=1,width=640,height=480"); } </SCRIPT> <P> <A href="javascript: openwindow()">imgsrc="Evler\Villakucuk.jpg" title="Kiralık villa"</A> </P> </body>
Eğer resmin üstüne tıklayınca büyümesini istiyorsanız böyle de yapabilirsiniz ;)