siyah ekran hatası

Erhan Tiryakioğlu
24-10-2009, 22:14   |  #26  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: tuuba06  
neyse tamam
yardımlarınız için çok teşekkur ederim..

Rica ederim hanfendi Sorununuzu Çözemedik Ama ... :)

Erhan Tiryakioğlu
24-10-2009, 22:17   |  #27  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Hanfendi Orada İSeniz [email=Mustafa@PC]Mustafa@PC[/email] ve Suleyman. ya Sorun SOrununuz Çözülecektir (Emektarlar)

tuuba06
24-10-2009, 22:26   |  #28  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Elinizden geldiği kadar yardım etmeye çalıştınız bukadarıda kafi tekrar teşekkur ederim

Erhan Tiryakioğlu
24-10-2009, 22:39   |  #29  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: tuuba06  
Elinizden geldiği kadar yardım etmeye çalıştınız bukadarıda kafi tekrar teşekkur

Rica Ederim Ama Ben Daha Forumda Yeniyim Unutmayın Mustafa Ve Süleyman Abilerim Hiç Bir Konuyu Bitirmeden Çıkmazlar Bekleyin Konuya Çağırmaya Çalışacağım ... BEKLEYİN CHİP ONLİNEDE HALLETMEDİĞİMİZ SORUNLARIN BİR İLKİ OLMASIN ! :)

Süleyman.
24-10-2009, 22:58   |  #30  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Sabit diskinizi başka bir bilgisayara ikinci disk olarak takıp içindeki verileri aldıktan sonra formatlayabilirsiniz. Başka bir XP CD'si ile onarmayı deneyebilirsiniz. Formatlayacağınız zaman başka bir CD ile deneyin, anlaşılan elinizdeki pek işe yaramıyor. Sisteminiz uygunsa bu saatten sonra artık Windows 7 kullanmanızı tavsiye ederim.

Ekleme: Bu arada sabit diskiniz de sorunlu olabilir. Başka bilgisayara ikinci disk olarak taktığınızda "HD Tune" yazılımıyla sağlık testi yapın. Eğer sabit diskiniz hasarlıysa, duruma göre değiştirin. Bu tabi veri kurtarmayı da zorlaştırır.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 24 Ekim 2009 23:24
eftimun
24-10-2009, 23:14   |  #31  
Üye
65 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
Bu Arada Kaç Yaşındasınız Abla Diyorum Kırılmayın :)
uzmanına sorun bölümünde soru sahiplerine kız ismiyle giriş yapmalarını öneriyorum
+3 sayfa

Son Düzenleme: eftimun ~ 24 Ekim 2009 23:15
icemanphoenix
24-10-2009, 23:22   |  #32  
Yıllanmış Üye
308 mesaj

burda cinsiyet ayrımı yapılmaksızın herkese elden geldiğince yardım edilir. taze örnek https://www.chip.com.tr/forum/win ... 672_wp7.html#721977  bak 7 sayfa oldu ama hala çözemediğimiz için sorunu daha net anlayabilmek için arkadaşa hala birşeyler sorup olayı çözmeye çalışıyoruz ;)

noastorm
25-10-2009, 00:50   |  #33  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar ben teknik servis ile ugrasıyorum bu sorunun aynısı olan 5 adet pc geldi elime 1 hafta içinde kesinlikle donanımsal bir hata değil ; pc güvenli kipte acmıyor onar komutunu kabul etmiyor anlıyacağınız sadece siyah ekran ve mouse imleci ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken sey disk i baska bir pc ye bağlayıp verilerini kurtarmanız, ben bu sorunun hızlı yayılan bir virusten kaynaklandığını düşünüyorum veya windows güncellemesi ile ilgili bir sorun olabilir. ama siz en iyisi diskinizi taktığınız pc de güncellemelerin kapalı olduğuna ve virus programının kesinlikle calışıyor olduguna emin olun(önerim karspersky dir) sorunu başka bir şekilde çözebilen bir arkadasım varsa ve bizi aydınlatırsa sevinirim iyi çalışmalar...

en1gma
25-10-2009, 14:31   |  #34  
Taze Üye
4 mesaj

8-9 günden beri 25-30 yakın makine geldi servise hepside aynı sorundan bilgisayar çalışırken birden donuyor pc açılınca mouse'tan başka birşey kıpırdamıyor.. Dersin adam legal sitelerde geziyor ondan gelmiştir bakıyn bazilerine sadece yemek tarifi okuyodum biri geliyor gazete okuyordum tam bir ortak yanıyok yani bu sebeple çözüm sadece girdikten sonra başlıyor..Ama dikkatimi çeken birşey var virüs nod 32 güncel versiyonuyla siliniyor vede sonradan nod32 güncel tutup kullanrsan bir sorun olmuyor yada güncel olan müşterilermiz geri gelmiyor.

smllkt
25-10-2009, 16:46   |  #35  
Taze Üye
1 mesaj

windows xp logosunu gördükten sonra siyah ekran ve mouse imleci cıkıyor ve daha ileriye gitmiyor.
................................................
format atınca duselıyor fakat bu sorunun sebebı donanımsal yada sıstemsel olmayabılıyor.... herhangı bı vırus olabıılır mı acaba 

Süleyman.
25-10-2009, 17:04   |  #36  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: en1gma  
8-9 günden beri 25-30 yakın makine geldi servise hepside aynı sorundan bilgisayar çalışırken birden donuyor pc açılınca mouse'tan başka birşey kıpırdamıyor.. Dersin adam legal sitelerde geziyor ondan gelmiştir bakıyn bazilerine sadece yemek tarifi okuyodum biri geliyor gazete okuyordum tam bir ortak yanıyok yani bu sebeple çözüm sadece girdikten sonra başlıyor..Ama dikkatimi çeken birşey var virüs nod 32 güncel versiyonuyla siliniyor vede sonradan nod32 güncel tutup kullanrsan bir sorun olmuyor yada güncel olan müşterilermiz geri gelmiyor.
Aynı sorunu yaşayan müşterilerim var, Norton Internet Security veya Kaspersky Internet Security kullanıyorlar, hiç böyle şeyler başlarına gelmiyor. Direkt olarak engelliyor zaten!
Alıntı: smllkt  
windows xp logosunu gördükten sonra siyah ekran ve mouse imleci cıkıyor ve daha ileriye gitmiyor.
................................................
format atınca duselıyor fakat bu sorunun sebebı donanımsal yada sıstemsel olmayabılıyor.... herhangı bı vırus olabıılır mı acaba 
Evet, virüs olabilir.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 25 Ekim 2009 17:05
Karub
25-10-2009, 18:05   |  #37  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Virüs olabilir.. Trend micro bu işlerde oldukça iyi, roodkit gibi virüslerin üstesinden geliyor. Eğer imkanınız varsa HDD(harddisk) nizi başka bir bilgisayarda deniyerek açmaya çalışın yine aynı sorun olursa donanımdan olmadığı anlaşılır ama donanım sorunu değil gibi gözüküyor. Uzun lafın kısası başka bir bilgisayara takıp güzelce bir tarama yapmak ve düzelmezse ayrıca imkanınız da varsa windows 7 yada tekrar bir xp'yi kurmak en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum :)

iskenderpasa
02-11-2010, 13:20   |  #38  
Taze Üye
1 mesaj

sa arkadaşlar benzer sorun bendede var... pc sabah açtım windows yazısından sonra bişey gelmiyo.siyah bi ekran çıkıp kalıyo öylece.biostan cdroom u first konuma getiriyorum format cd si takıyorum onuda okumuyor.başka cd takıyorum onuda okumuyor. güvenli modda  yada diger modlarda yine siyah ekran çıkıyor. bios pilini çıkardım sıfırladım yine aynı yine aynı ne yapmam gerektiği konusunda bi fikri olan var mı ???

arale
04-04-2011, 11:31   |  #39  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar aynı sorun bendede var, bilgisayar açılırken windows logosundan sonra siyah bi ekran ve ortasında yuvarlak mavi fare imleci oluyor ve hiç kımıldamıyor, bilgisayar bu durumda kalıyor ve açılmıyor

sistem özelliklerim 
win7(x64), i5 işlemci, nvidia310m ve intel hd graphics onboard,

Son Düzenleme: arale ~ 04 Nisan 2011 11:33
censez41
04-04-2011, 11:39   |  #40  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
1,705 mesaj

güvenli modda alıp bilgisayarı geri yükleme  yap
başlat-programlar-donatılar-sistem araçları-sistem geri yükleme

Poseidon61
27-12-2012, 12:29   |  #41  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar benim sorunumda buna benziyor ama böle değil. Önceklikle ilk başlarda  mavi ekran hatası alarak bilgisayarım kendine res atıyordu.Ben de  bunu üzerine  bilgisayarım içini açarak temizlemeye başladım.Kaploları felan hepsini kontrol ettim.Tekrar açtığımda bilgisiayarım bu sefer  bip sesi gelmemeye başladı ve  siyah ekran da ''_'' işareti yanıp sönmeye başladı.Temizlik esnasında kücük bir cipe yada pile benzeyen bir şeyin koptugunu gördüm.Önce pek bir endise etmeden açmaya calıstım.Siyah ekranda kalıyordu ancak F8 tuşuna bastığımda orada çıkan Normal olarak başlat tuşuna basınca  bilgisiyar açılıyor.Ancak bazı oyunlarım git gide açılmamaya başladı.Arada bilgisiyarım siyah ekranda  20 snye yakın bkledikten snrada acılıyor bazen hiç açılmıyor.açılmadığı zaman F8 e basarak açıyorum.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir... Bu konuda bilgisi olan arkdaşlarım varsa bana yardım edebilir misiniz ?