Siyah ekran sorunu

Mehmet Terzi
20-01-2016, 00:37   |  #1  
Mehmet Terzi avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba,bilgisayarımı düşürdüm ve cizgileşme oldu daha sonrasında bilgisayarını kapatıp açmaya çalıştığımda ekran simsiyahti hiç bir görüntü gelmiyor ancak bilgisayar çalışıyordu.

Sistem Bilgilerim
  • Toshiba satelitte 850 1R8
  • Windows 8 Home 64-bit
  • Intel i5 3230m
  • AMD Radeon HD 7670M
  • Google Chrome
  • McAfee VirusScan
  • 8 GB
  • Android 5.0 (Lollipop)
  • Android
  • Avea
eminokkes1
20-01-2016, 10:44   |  #2  
eminokkes1 avatarı
Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: mytekniker  
Düşmeye bağlı arızalar çok çeşitli olabilir. Kasa ekran bağlantıları cıkmış olabilir, ram lar çıkmış olabilir hdd sorun olabilir. parçaları tek tek kontrol etmelisiniz. Kasa çalışıyorsa ağırlık ekran bağlantılarındadır.

Ankara
WhatsApp: 5392792055
myteknikservis.com
yerinde

Üstadımın dedigi gibi onları bir dene bak . Benim düşüncemde panalden kaynaklanır o sorun yada beslemesinden . yüksek ihtimallede panelden kaynaklanır bilgisayar yere düştükten sonra siyah ekran veriyorsa öyledir .

Mehmet Terzi
20-01-2016, 23:39   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Öncelikle cevabınız için tşkler.Bulundugum ilde servis vb.yok dandik tamirciler var Mardindeyim daha fazla bozacaklar, baska bir ile tamir icin gonderme sansim az.Bu yuzden kendim sorunu cozmeyi denedim hdmi la felan monitöre ve televizyona baglamayi denedim olmadi.notebookun icini acip kontrol etmek istedim actim fakat fazla bilgim olmadigi icin bi ise yaramadi ne yapacigimi bilemiyorum.

Mehmet Terzi
20-01-2016, 23:44   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: eminokkes1  
Üstadımın dedigi gibi onları bir dene bak . Benim düşüncemde panalden kaynaklanır o sorun yada beslemesinden . yüksek ihtimallede panelden kaynaklanır bilgisayar yere düştükten sonra siyah ekran veriyorsa öyledir .
Sorunu kendim cozmeye calisacamda neler yapmam lazim birkaç şey anlatma imkaniniz var mi ?

01MT01
20-01-2016, 23:49   |  #5  
01MT01 avatarı
Taze Üye
5 mesaj

bilgisayarın laptop sa garantisi varsa garantiye gönder laptobu sökmek zor muhtemelen ekran kartı yerinden oynamıştır

Mehmet Terzi
20-01-2016, 23:55   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Evet bende oyle dusunuyorum 1  2 kisiye danismistim konuyu acmadan dediginiz sebepleri soylediler . Gara tisi 1 ay once bitti unlucky.Bende tum vidalari söküyorum saten laptoptan fakat tam oarak acamiyorm

Edit:internetten kendi modelimde laptobi sokmey buldum fakat ne yapmaliyim cozmek icin fazla fikrim yok

Son Düzenleme: Mehmet Terzi ~ 21 Ocak 2016 00:07