sizce ekran kartı fırınlamak doğrumu?

karakaya_o
23-01-2012, 10:55   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

ne alaka diyenler için; biliyoruzki laptoplarımız çok ısınıyor ve lehimler eriyor laptop soğunca tekrar donuyor bu esnada ya bir lehimle diğer lehim birbirine yapışıyor yada lehimde çatlaklar oluşuyor iletim iyi olmuyor veya ikiside oluyor. bunun çözümüde ya teker teker lehimi düzeltmek (ev şartlarında zor) veya fırına atmak lehimleri düzeltmek için. şu şekilde yapın konu sahibi.. sentetik tiner alın bide yumuşak fırça. az bişey sentetik tinere değdirin fırçayı sonra sürmedik yer bırakmayacak şekilde iyice sür bütün komponentlere tiner herzaman elektronik devreleri temizlemede kullanılan bi maddedir. sonra komponentler üstte kalacak şekilde fırına koy ama altına destek koy ama lehimleri kapatmasın.. sonra 8 10 dk yeter. çıkar soğumasını bekle iyice. tak bakalım olacakmı (BEN ANLATIYORUM AMA, BÜTÜN SORUMLULUK SANA AİT BİŞEY OLURSA BANA ÇATMA BEN SADECE YAPICAKSAN YAPILIŞINI ÖĞRETMEK AMAÇLI YAZDIM)

karakaya_o
23-01-2012, 10:57   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

pardon 2. sayfayı atlamışım kusura bakma :D neyse konuyu okuyan bilgi edinir..

Kapalı Hesap (200174)
03-02-2012, 00:01   |  #28  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
firina atin uzerinede zeytin yagi ve kasar ekleyin afiyet olsun.ekran kartinin icindeki plastik parcalar erimiyormu.O silikonlardan devrelerden hayir beklemeyin.
En akıllıca yorum galiba bu ne demek fıırınlamak aga ördek yahnisimi yapıyoz.....
Kart üreticileri yakında bu işi sizlere bırakır...
Fırınla fırınla kullan

Kapalı Hesap (200174)
03-02-2012, 01:50   |  #29  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: karakaya_o  
ne alaka diyenler için; biliyoruzki laptoplarımız çok ısınıyor ve lehimler eriyor laptop soğunca tekrar donuyor bu esnada ya bir lehimle diğer lehim birbirine yapışıyor yada lehimde çatlaklar oluşuyor iletim iyi olmuyor veya ikiside oluyor. bunun çözümüde ya teker teker lehimi düzeltmek (ev şartlarında zor) veya fırına atmak lehimleri düzeltmek için. şu şekilde yapın konu sahibi.. sentetik tiner alın bide yumuşak fırça. az bişey sentetik tinere değdirin fırçayı sonra sürmedik yer bırakmayacak şekilde iyice sür bütün komponentlere tiner herzaman elektronik devreleri temizlemede kullanılan bi maddedir. sonra komponentler üstte kalacak şekilde fırına koy ama altına destek koy ama lehimleri kapatmasın.. sonra 8 10 dk yeter. çıkar soğumasını bekle iyice. tak bakalım olacakmı (BEN ANLATIYORUM AMA, BÜTÜN SORUMLULUK SANA AİT BİŞEY OLURSA BANA ÇATMA BEN SADECE YAPICAKSAN YAPILIŞINI ÖĞRETMEK AMAÇLI YAZDIM)
Arkadaş sende yardımcı olmaya çalışmışsın ama tineri elektronik bir cihaza sürdüğünde elektrik akımının iletilmesinde kullanılan kanallarda şişmeye ve plakadan kopmaya sebebiyet veriyor
tv'de denedim kanallar hep plakadan ayrıldı...
Sonrada bişey olunca benden bilme demmişsin
Hakkında bilmediğiniz şeyleri önermeyin tiner dediğiniz maddenin 160 derece sıcaklığı var kabında sakin durduğuna kanmayın.. benzin'den bile tehlikeli tinerle temas ettirdiği zaman o kartta tiner'in kokusu bile kalmamalı benzin kokusundan alev almaz kolay ama tinerin kokusu bile ateş alan bir madde
Sok tinere tak kart'a ver elektriği sizce sonuç ne olur

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (218486) ~ 03 Şubat 2012 01:53