Sizce Nokia X6 - İphone 3GS'in tahtını sallar mı ?

umuthvr
24-09-2009, 12:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
331 mesaj

Nokia X6                                                                                       Apple İphone 3GS
459euro olması tahmin ediliyor.

Anket
Son Düzenleme: umuthvr ~ 24 Eylül 2009 12:12
kenzita
24-09-2009, 23:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

donanımsal ve yazılımsal yönden aphone 3g s daha iyi zaten daha pahalı
x6 tabi ki nokia nın ilk kapasitif dokunmatik ekranlı telefonu olsa da diğer özellikleri en önemlisi yazılım özellikleri yeterli değil (iphone ile kapışmak için)

ama nokianın linux maemo işletim sistemli n900 ü  yazıllımsal olarak çok iyi işte bu telefon iphone ile rekabete girebilir

ahmetkürkçü
24-09-2009, 23:05   |  #3  
ahmetkürkçü avatarı
Yıllanmış Üye
809 mesaj

benim nokia hastalığım var ve nokiaları çok beğeniyorum x6 iphonenin tahtını sallayabilir zaman gösterecek...

EbRaR ErDeM
26-09-2009, 14:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

X6 en az iPhone kadar güçlü bir telefon. Satışlarda Nokia'nın bir başarı yakalayacağını düşünüyorum.

Adanalı.
27-09-2009, 00:25   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Herkes IPhone'u çok abartıyor. IPhone aslında hiçbir şeydir. Kullanan anlar.

umuthvr
27-09-2009, 14:14   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
331 mesaj

aslında diğer dokunmatik telefonlara da bakılırsa aralarında pek bi fark yok gibi her ne kadar 8mp kameralı dokunmatikler çıkıyor-veya- çıkacak olsa da iphone'un sevilmesinin altında yatan fazla populer olması ve sanırım fazla abartılması.
İphone'un kullandığı işletim sistemi haricinde hiçbir artısı yok ve tabii işlemciyi de unutmamak lazım ;)

Son Düzenleme: umuthvr ~ 27 Eylül 2009 14:34
uGuR.uK
27-09-2009, 16:04   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

normalde herşey özelliklerde biter ama bu iphone geldi geleli öyle değil; apple kıt kanaat koyuyor özellikleri ama en şekilde yapıyorlar. nokia'ların bikaç yıl önceki telefonunda bile daha çok fonksiyon vardır iphone'dan ama ne nokia nede ötekilerde iphone'daki dokunmatik hassasiyeti, internet ve genel kullanım zevki yok. o cam gibi ekrandan ufacık dokunmaları bile tak diye algılaması ve safari'nin performansıyla yarışması zor nokia'nın...

kingston
28-01-2010, 12:22   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

bence iphone u sollıcak gibi bi iphone kullanıcısı olarak x6 nın siparişini verdim şu an kargoda görünüyo birçok iphone kullanıcısı arkadaşımda bu x6 dan almayı düşünüyo. bakalım bu aksam veya yarın telefon elimde olcak ama x6 sollıcak gibime geliyo :)
buyrun  Nokia x6;
http://www.acilgelsin.com/store/ ... spx?productId=86441

Zyt
31-01-2010, 16:02   |  #9  
Üye
50 mesaj

X6 TEk Tercıhım.....

Fatih_ARMAĞAN
31-01-2010, 16:56   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

iphone farklı bişey ya onu geçmek çok zor.. tüm tlf üreticileri onu yakalamaya çalışıyor ama adamlar ço kfarklı bir cihaz yapmışlar bence diğer markalar onu yakalamaya çalışmaktan ziyade çok daha farklı bir cihaz üretip oun tahtını almaya çalışmalıdırlar. bana göre hiç bir marka nın telefonu iphone ile kıyaslanamaz belki bazı teknik verilerle daha üstün bir cihaz yapabilirler ama. bu cihaz çok farklı. inanılmaz yazılım desteği. yeterde artar bile..

mancukya
01-02-2010, 01:31   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Telofon biraz kaba olmasa aslinda güzel 5800 benziyor ama yazilim olarak malesef ne maemo neden Sybian s60 v5 hazir degil zaman lazim. Nokianin bir an önce coklu dokunmatik destegi ve lisansi olan bir firmayi ya satin almasi yada lisansini almasi gerekiyor.
Yoksa özellik olarak Iphonedan her yönden ileride simdi gercekci olalim Windows mobile yada Sybian istersek ana menu ve menuyu pcye benzeteriz istersek iphone ara yüzü kullaniriz vs vs ama Iphone ile istediginizi yapamazsiniz kapali bir yazilim.
Benim kendi fikrim Tel özellikleri ile Iphonedan daha iyi yapida 100 lerce tel var ama dokunmatik konusunda malesef cok yönlü dokunmatik konusunda hatalar var bunuda yazan satan firmalar mevcut olmadi Microsoft lisansi satin alinabilir ama bekleniyor beklendikcede Iphone eksik gideriyor.
Iphone farkli falan degil sadece yazilim optimize edilmesi var ve kapali olmasi 5800 ve Htc diamond sahibiyim 2 sinde bazen 7 8 program acik göRüyorum ama Iphoneda bir tane görürsünüz sadece digeri kapanir buda sistemin daha hizli gözükmesine yol acar yani aslinda cihazin herseyi uyanik bir sistem icinde sunulmus ama hangi özelligi hassas dokunmatik harici diger markalardan ileride ?
Su an icin piyasadaki en kaliteli ve özellikli tel ona bakacak olursak htc hd2dir.

Son Düzenleme: mancukya ~ 01 Şubat 2010 01:35
umuthvr
01-02-2010, 17:45   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
331 mesaj

slm
aslında nokianın qt açık kaynak kodlu programı multitouch destekliyor fakat telefonlarda da görebilmemiz için biraz zaman gerekiyor .
bilgi için : qt.nokia.com
belirtmekte fayda gördüm = qt program olarak sunuluyor ve telefonunuza yükleyebiliyorsunuz . C++ kullanılıyor bu da yazılımcıların kendi yazılımlarını yazabilecekleri anlamına da geliyor yani symbianın da artık yazılım desteği genişlicek gibi.

Son Düzenleme: umuthvr ~ 01 Şubat 2010 17:52
NoteBook
02-02-2010, 21:28   |  #13  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Bu anketi Avrupa'da yapsanız İphone öne geçer. Türkiye'de yaparsanız Nokia öne geçer.
İphone 'da Nokia 'da yapabildiğiniz her şeyi yapamıyorsunuz.Ancak, İphone ile yapabildiğiniz her şeyi Nokia'ya göre daha kaliteli yapabiliyorsunuz.
İki telefonun fiyat olarak birbirlerinden farkı yok gibi bir şey.Ama Türkiye'deki kullanıcıların cihazı kullanım şekillerine bakarsanız, kişiselleştirebilme özelliği olarak Nokia daha ön plana çıktığı için Türkiye'deki kullanıcılar Nokia'yı tercih edecektir.Çünkü ( her kullanıcı için geçerli olmasa da büyük bir çoğunluk için geçerli olmakla birlikte ) Türkiye'deki kullanıcılar ellerine bir cihaz aldıklarında akıllarına gelen ilk şey cihazı kendi istediğim şekilde nasıl kişiselleştirebilirim olur.Cihazın teknik özellikleri ne yazık ki ikinci planda kalır. :)

Son Düzenleme: NoteBook ~ 02 Şubat 2010 21:29
arifballi
30-12-2010, 11:31   |  #14  
Taze Üye
7 mesaj

çok güzel bi telefon http://www.buroteknik.com/nokia- ... --fiyati_51068.html burdan almıştım şu anda fiyatıda düşmüş alacak olanlar kaçırmasın

onuraslan2005
20-01-2011, 00:22   |  #15  
Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: Adanalı.  
Herkes IPhone'u çok abartıyor. IPhone aslında hiçbir şeydir. Kullanan anlar.
evet çok haklısın kullanan anlar.. bu arada senin kullanmadığın çok açık :) iphone kesinlikle piyasanın en baba telefonu ve samsung nokia gibi markalar 4-5 yılda belki 3gs in kalitesine ulaşabilirler ama o zaman iphone bilmem kaç gs lerde olur :)

onuraslan2005
20-01-2011, 00:24   |  #16  
Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: umuthvr  
aslında diğer dokunmatik telefonlara da bakılırsa aralarında pek bi fark yok gibi her ne kadar 8mp kameralı dokunmatikler çıkıyor-veya- çıkacak olsa da iphone'un sevilmesinin altında yatan fazla populer olması ve sanırım fazla abartılması.
İphone'un kullandığı işletim sistemi haricinde hiçbir artısı yok ve tabii işlemciyi de unutmamak lazım ;)
sen başka ne bekliyordun ki? uçmasını falan mı?

onuraslan2005
20-01-2011, 00:28   |  #17  
Taze Üye
3 mesaj

keşke burdaki arkadaşlar biraz işten anlayarak yorum yapabilseler htc hd 2 dediğin makineyle nasıl iphonu kıyaslarsın dokunmatiği yanından bile geçmiyor. iphone 16 milyon renk ekrana sahipken (3g-3gs) htc hala 32 bin renk ekranla iş görüyor cahil cahil konuşmayın objektif olun.. ayrıca symbiandan falan bahsedenler var yahu os4.0 windowsmobile ve android gibi yazılımlar dururken symbianda ne oluyor?