Sizce Ps3 Slim mi XBOX 360 Slim mi?

eturker
07-11-2010, 09:38   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Biliyorum bu konu hakkında çok konu açıldı ve cevaplar verildi.Hepsini okudum.Yorumları da okudum.Fakat açıkçası pek de cevabımı alamadım.Çünkü kimse xbox 360 slim inde ps3 slim inde teknik özelliklerini tam manasıyla bilmiyorum.İkisinide kullanma fırsatı bulamadım.Xbox ps3 e göre daha farklı.Kolu farklı, konsolun tipi farklı.Hoş bir görünümü var.Fiyat açısından ikiside yaklaşık aynı.Oyun fiyatlarını bilmiyorum.İkisininde ekran kalitesini bilmiyorum ama çeşitli sitelerden karşılaştırmaları izledim ve xbox sanki daha üstün.Sizden ricam beni her ikisinide hem oyunları hem oyun fiyatları hem ekran kalitesi hem de teknik özellikleri bakımından bilgilendirmenizi ve sizin seçimini nedeniyle açıklar mısınız? (Şu an bana xbox 360 s daha üstün ve daha iyi göründü ama belkide yanlış bilgi edinmişimdir.) Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

eturker
07-11-2010, 09:48   |  #2  
OP Yeni Üye
21 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/ps3-mu-xbox-360-slim-mi_t181818.html birde burda yazanlar doğru mudur yani gerçekten böyle mi?

TnDnmz
07-11-2010, 21:05   |  #3  
TnDnmz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
2,235 mesaj

Şimdi ps3 blu-ray.O konuda baya ileride fakat oyunları fazla pahalı.Ama x-box bütün oyunları internette var.Ama bence eğer aciliyeti yoksa biraz daha bekleyin ps4 ve xbox 720 çıkacak.Ben olsam beklerim illa alınacaksada x-box 360 alırım.Eğer zenginsenizsede yani her ay ben oyun alırım diyorsanız ps3 tabikide.

eturker
08-11-2010, 18:31   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Yorumunuz için teşekkür ederim.Ps3'ün oyunları pahalı ve ben her ay oyun alamam yani zengin demeyelim de iyi durumumuz var fakat ailem hayatta oyuna her ay para vermez.Anca 2 ayda bir.Zaten o yüzden ps3'ün kafamdaki ilk eksisi bu.Zaten ben konsolu hemen hangisinin daha iyi ve uygun olduğunu bulur bulmaz almam.Anca şubat tatilinden önceki hafta alırım ya da yaz tatilini beklerim ama tabii o zamana kadar ps4 veya xbox 720 çıkmaz :) Bu nedenle ikisinden birini alacağım.Eğer yukarda yazdığım yorumda yazılanlar doğru ise (ki yanlış olacağını düşünmem.) xbox 360 s alırım ve başka kaynaklardan araştırmalarıma göre de bu yazılanlar doğru.Sizce?

CarlJohnson
10-11-2010, 22:40   |  #5  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

arkadaşım blue ray falan takmıcan kafana cok..xbox 360 grafik anti alising olarak ps3 ten daha iyidir ps3 te işlemci farkı var ama ne kadar etkiler dersen bence cok birsey degil hemen hemen aynı cihazlar..ps3 te wireless dan modeme baglanma ozelligi hafıza vs olarak xbox tan daha ustundu ama xbox slim le beraber bu durumuda cok güzel kapattı microsoft üstüne kinect gibi enfes bir olayı satısa sunmaya basladılar..
@TnDnmz biraz daha bekle ps4 xbox 720 gelecek demişsin bu bilgiyi nereden buldun acaba cok merak ettim..daha yeni kinect ps move falan filan gelirken bu cevap garip olmus..orayı duzeltmek isterim..biraz bekle degil baya bekle güzel kardesim en azından 1 2 sene arası falan anca alırsın ps4 ü ha onunda fiyatı olur 1500 tl..xbox 720 ve ps4 e ait bilgi yok resmi olarak..daha yeni basladı gosteri hareket sensorleryle vs bir anda cıkmaz.

eturker
11-11-2010, 18:33   |  #6  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Çok teşekkür ederim yorumunuz için.Kafam çok karışıktı ama şu an kararımı verdim.Benim için grafik ve oyun akışı yani kasmaması çok önemlidir.Dediğinizi doğru anlamışsam eğer xbox ps3'ten daha iyi görüntü kalitesi verir ve işlemci farkı olarakta yaklaşık aynı.Bu özellikler bana yeter de artar.Kinect 'i söylemiyorum bile.Ayrıca PSN bildiğim kadarıyla Türkiye'de aktif değil ama Live aktif.Zaten çoğu oyun internette çok daha ucuz oluyor mağazalara oranla.Ayrıca blue-ray daha yeni çıktı ve şu an pahalı.Zaten oyunların çoğunu Live'den alırım.Geri kalanlarıda DVD alırım.Teşekkür ederim tüm yorumlar için XBOX 360 Slim almaya karar verdim.Bana hangi sitelerde satıldığını Ö.M 'dan yazarsanız sevinirim.