Sizden: Tek suçsuz Fenerbahçe (!)

xExCaLiBuRx
28-08-2011, 18:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
595 mesaj

Şu güne kadar hep uzun yazılar yazdım. Ama bu sefer söylemek istediğim çok açık ve net.
Sevgili Fenerbahçeli kardeşlerimiz. Camianızın içinden geçtiği durum süresince; futbolcunuzdan teknik direktörünüze, yöneticinizden taraftarınıza kadar hemen hemen camimanızın tamamına hakim olmuş kanı şu şekildedir:
Hükümet suçlu: Komplo kurulmuştur. Olay siyasidir
Savci suçlu: Davaya gizlilik getirmiştir, delilleri paylaşmamıştır.
Basın suçlu: Fenerbahçe aleyhine yayın yapılmıştır.
Kamu suçlu: 104 yıllık çınara(!) sahip çıkılmamıştır. 

Emniyet suçlu: 19 maçta şike olduğunu ilan edip, taraflı davranmıştır.
TS suçlu: Fener’in kuyusunu kazmıştır.
GS suçlu: Fener’i Avrupa’ya şikayet etmiştir.
TFF suçlu: Fener’e sahip çıkmamıştır. (Bu özellikle çok komik, şahsen tam tersini düşünüyorum TFF Fener’e sahip çıkmaktan başka bir şey yapmamış ve bu yönüyle hatalı yönetim sergilemiştir.)
FIFA ve UEFA da suçlu: Fener’i harcamışlardır. Milan ve Porto’ya tanınan haklar Fener’e tanınmamıştır. (Cehalet dolu bir düşünce ki 2007’de UEFA’nın aldığı kararlardan habersiz olunduğu ortaya çıkmakta)
AMA Aziz Yıldırım hala suclu degil !!!
TÜM BUNLARIN YANINDA:
Başbakan Fenerli !
TFF başkanı Fenerli!
Savcı Fenerli!
UEFA’daki Temsilcimiz Şenes Erzik Fenerli!
Ama Feneri şikayet edip ceza aldıranlar GALATASARAYLI !!!
İşte Fenerbahçe’nin tüm bir camia olarak içine düştükleri hastalıklı düşünce yapısı budur. Tüm bunların üstüne çıkıp da “Biz şampiyonluğu hak ettik ama Bank Asya 1.Ligde oynamak istiyoruz” demek açıkçası şerefi, haysiyeti, gururu, biraz olsun vicdanı ve akli dengesi yerinde olan bir insanın yapabileceği bir şey değildir.
Bu bağlamda “Kör ölür badem gözlü olur” edebiyatı yapan bazı odakların Fenerbahçe’nin madur edildiği yöndeki beyanları gerçekten uzaktır. Baştan beri işlediği suçu inkar eden Fenerbahçe camiası, bu maduriyeti kendisi yaratmıştır.
Hepinize Sevgiler Saygılar...  (Alıntıdır)

Eziotore
28-08-2011, 18:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
293 mesaj
Alıntı: xExCaLiBuRx  

Şu güne kadar hep uzun yazılar yazdım. Ama bu sefer söylemek istediğim çok açık ve net.
Sevgili Fenerbahçeli kardeşlerimiz. Camianızın içinden geçtiği durum süresince; futbolcunuzdan teknik direktörünüze, yöneticinizden taraftarınıza kadar hemen hemen camimanızın tamamına hakim olmuş kanı şu şekildedir:
Hükümet suçlu: Komplo kurulmuştur. Olay siyasidir
Basın suçlu: Fenerbahçe aleyhine yayın yapılmıştır.
Kamu suçlu: 104 yıllık çınara(!) sahip çıkılmamıştır. 

Emniyet suçlu: 19 maçta şike olduğunu ilan edip, taraflı davranmıştır.
TS suçlu: Fener’in kuyusunu kazmıştır.
GS suçlu: Fener’i Avrupa’ya şikayet etmiştir.
TFF suçlu: Fener’e sahip çıkmamıştır. (Bu özellikle çok komik, şahsen tam tersini düşünüyorum TFF Fener’e sahip çıkmaktan başka bir şey yapmamış ve bu yönüyle hatalı yönetim sergilemiştir.)
FIFA ve UEFA da suçlu: Fener’i harcamışlardır. Milan ve Porto’ya tanınan haklar Fener’e tanınmamıştır. (Cehalet dolu bir düşünce ki 2007’de UEFA’nın aldığı kararlardan habersiz olunduğu ortaya çıkmakta)
AMA Aziz Yıldırım hala suclu degil !!!
TÜM BUNLARIN YANINDA:
Başbakan Fenerli !
TFF başkanı Fenerli!
Savcı Fenerli!
UEFA’daki Temsilcimiz Şenes Erzik Fenerli!
Ama Feneri şikayet edip ceza aldıranlar GALATASARAYLI !!!
İşte Fenerbahçe’nin tüm bir camia olarak içine düştükleri hastalıklı düşünce yapısı budur. Tüm bunların üstüne çıkıp da “Biz şampiyonluğu hak ettik ama Bank Asya 1.Ligde oynamak istiyoruz” demek açıkçası şerefi, haysiyeti, gururu, biraz olsun vicdanı ve akli dengesi yerinde olan bir insanın yapabileceği bir şey değildir.
Bu bağlamda “Kör ölür badem gözlü olur” edebiyatı yapan bazı odakların Fenerbahçe’nin madur edildiği yöndeki beyanları gerçekten uzaktır. Baştan beri işlediği suçu inkar eden Fenerbahçe camiası, bu maduriyeti kendisi yaratmıştır.
Hepinize Sevgiler Saygılar...  (Alıntıdır)

Katılıyorum , Aynen DEVAM !  Alkış Alkış Beğendim  

Andaç Işık
28-08-2011, 19:47   |  #3  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj

Türkiye'de şike yapan tek takım Fenerbahçe mi? Hayır.  E o zaman niye olay Fenerbahçe'nin üstüne kaldı? Gördüğün gibi komplodur. Futbol Federasyonu UEFA karşısında ezilmiştir. Bize, 3. dünya ülkesi statüsünde olduğumuzu hatırlattılar.

Savci suçlu: Delilleri paylaşmayıp ortamı bulandırmıştır.
Basın suçlu: Fenerbahçe ve şike soruşturmasından prim yapmaya çalışmıştır. Kamu suçlu: Elde delil yokken taraflı ve subjektif davranmıştır. Emniyet suçlu: Fenerbahçe'nin maçlarındaki şikeleri araştırdılar, iyi boş ta Galatasaray, Beşiktaş sütten çıkmış ak kaşık mı? Hayır.TS suçlu: Delikanlı olacağına Türk futbolunun ve Fenerbahçe’nin kuyusunu kazmıştır.GS suçlu: Fenerbahçe'nin arkasında durmadı ve TFF'nin yerlere düşürdüğü Türk futbolunun itibarını korumadı.TFF suçlu: Krizi yönetemedi. Bi' öyle bi' böyle kararlar verdi. Delilsiz karara vardı. Bi' UEFA temsilcisi geldi diye tüm fikirlerini değiştirip Türkiye'yi ezdirdi.

Not: Ben Galatasaraylıyım. 

Kapalı Hesap (200174)
28-08-2011, 19:57   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

dünyanın her ülkesinde yargı süresince deliller,kanıtlar gizli kalır savcı hiç bir bilgiyi paylaşamaz

Andaç Işık
28-08-2011, 20:00   |  #5  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
Alıntı: kesko  
dünyanın her ülkesinde yargı süresince deliller,kanıtlar gizli kalır savcı hiç bir bilgiyi paylaşamaz
Ortada böyle bir olay varsa ya savcı delilleri kamuoyuna sunar ya da federasyon karar almak için soruşturmanın tamamlanmasını bekler. Bi' UEFA temsilcisi geldi diye korkup karar vermez. 

Qromodynmc
28-08-2011, 20:05   |  #6  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Hiç birşey fenerbahçenin şike yaptığı gerçeğini değiştirmez,Cezasını çekmeli,Diğer şike yapanlar yokmu? Var,Tabiki onların suçları kanıtlandıkça onlarda cezasını çekerler..

Andaç Işık
28-08-2011, 20:08   |  #7  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
Alıntı: punisher123  
Hiç birşey fenerbahçenin şike yaptığı gerçeğini değiştirmez,Cezasını çekmeli,Diğer şike yapanlar yokmu? Var,Tabiki onların suçları kanıtlandıkça onlarda cezasını çekerler..
Bırakın bu işleri. Herkes biliyor kimlerin şike yaptığını. Türk futbolu bitmiştir. 

Kapalı Hesap (200174)
28-08-2011, 23:33   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

zaten yargı herşeyi kamuoyuna açıklaya açıklaya tr de herşey bugünkü hale geldi millet bi olay olur savcı hakimden açıklama bekler bu nasıl adalet..........

Andaç Işık
28-08-2011, 23:54   |  #9  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
Alıntı: kesko  
zaten yargı herşeyi kamuoyuna açıklaya açıklaya tr de herşey bugünkü hale geldi millet bi olay olur savcı hakimden açıklama bekler bu nasıl adalet..........
Açıklayacak tabii. Yargı şeffaf olmalı. 

okinkurt
29-08-2011, 05:45   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Fb şika yaptımı yapmadımı bilmiyorum ama bu karar tam bi sacmalık fener bahceyi severmiyim hayır ama böle kararda olmazki şampiyonlar liginden atıyosun ok ama ligde tutuyosun ne iş fb taraftarı digitürk almazsa gene o firma baya zarar eder bence ondan ligde tutuyolar attılarmı cok şey kaybederler ufaktan bi ceza verip playof tu carttı curttu sacma sapan şeylerle oyalanıyolar ya bi işi tam yaparsın yada hiç bulaşmazsın şike temizliği diye girip alıtndan kalkamıyosun bi yetkili gelip 2 dosya bakıp takımı atıyor bence fb şp liginden atılmamalıydı atılsa bile trabzon alınmamalı atıcaksanda daha önce at uefa ligi başlarken trabzon oynamış macını onu alıyolar trabzon kadrosunu uefa avrupa ligine göre kurmus bi takım ordan gelicek parayla daha iyi bi takım olurdu hazırlıksız kaldılar şimi yani olaylar tam bi sacmalık şike varsa verirsin 5 sene avrupadan men sürersin bank asyaya olur biter kim yaptıysa ama sen yarım yamalak iş yaparsan ilerde türk futbolu zarar ligler başlamadı milli takımı etkiliyor direk form olarak mac oynamak cok önemli bu baştaki beceriksizlerle batmazsa futbolumuz iyidir sonu görünmüyor deliller varki fb şm liginden postalandı ama süper ligde ne işi var hala ozaman kendileri bank asyada oynamak istiyor bence sacmalık sucu kabul etmek demek olur bakalım bu olayın sonu ne olucak görücez.

Castieltr
29-08-2011, 10:30   |  #11  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
384 mesaj

Eğer tff  fb yi ihraç etmese ve şike olayı ispatlansaydı, bütün türk takımları (milli takımda dahil ki, ben milli takımı hiçbir kulüp takımına değişmem) 8 yıla kadar turnuvalardan men edilecekti.
Tff nin başında kim olsa, bu riski göze alamaz ihraç ederdim.
Eminimki federasyon uefa'nın bu konuda diğer takımları değilde ,sadece fb yi turnuvalardan men edeceğini belirtmiş olsaydı tff fb yi ihraç etmezdi.
O yüzden olayı saptırmanın anlamı yok Fb şike yaptımı, yapmadımı şuan için bilinmez bunun kararını yargı verecektir.
Ama şunuda belirteyim, eminim tff nin başında aziz yıldırımda olsaydı, uefanın bu diretmesine karşılık yapabileceği tek şey fb yi şampiyonlar ligine göndermemek olurdu.

Son Düzenleme: Castieltr ~ 29 Ağustos 2011 10:33
Castieltr
29-08-2011, 10:35   |  #12  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
384 mesaj
Alıntı: AnDi  
Açıklayacak tabii. Yargı şeffaf olmalı. 
Eğer soruşturmayı savcı herkese duyursaydı belki 2. ve 3. aşamada gerçekleşentutuklamalarda ki kişiler, cem uzan gibi kaçar giderdi yurt dışına :)

Andaç Işık
29-08-2011, 11:40   |  #13  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj

Şike yapan tüm takımlara Fenerbahçe'ye yapılanlar yapılsın o halde.

Castieltr
29-08-2011, 11:42   |  #14  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
384 mesaj

İnş. yapılır kim olursa şike yapan cezasını çeksin.

Andaç Işık
29-08-2011, 11:53   |  #15  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
Alıntı: Castieltr  
İnş. yapılır kim olursa şike yapan cezasını çeksin.
Spor Toto Süper Lig'de takım kalmaz : ) 

Castieltr
29-08-2011, 12:43   |  #16  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
384 mesaj

bank asyadada yarıya iner heralde :D

sosyalik
29-08-2011, 14:23   |  #17  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Dürüst, tarafsız, ahlaksız haber sitesi Zaytung.com'dan, şu anda Türkiye'nin durumunu anlatan bir haber :)
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=132043
(Not: Bu mesajı buraya yazacağıma gidip şu konuya yazmışım, konudaki arkadaşlardan özür diliyorum. :)

Castieltr
29-08-2011, 14:27   |  #18  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
384 mesaj

abi koptum ya nedir bu haber benzer tüm vakaları incelemiş :D

sosyalik
29-08-2011, 14:31   |  #19  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Alıntı: Castieltr  
abi koptum ya nedir bu haber benzer tüm vakaları incelemiş :
Zaytung'u seviyorum haberlerinde ince bir mizah anlayışı var. :)
Bir insanın kendi hayatını düşüneceğine gidip şikeye, takımlara kafa yormasını anlatıyor. Beğendim
Düzeltme: Kimse üstüne alınmasın buradaki arkadaşlara karşı yazdığım bir şey değil, Türkiye geneli böyle :)

Son Düzenleme: sosyalik ~ 29 Ağustos 2011 14:34
okinkurt
29-08-2011, 15:20   |  #20  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

7 sene ihrac diyosun tamamda bide italya örneği var yanlış hatırlamıyosam milan ceza yedi calciopoli skandalından  ama şp liginde oynadı hiç ihraç felanda olmadı hele juventusu yerin dibine soktular italyaya gelince vir babam vir :D türklere gelince vurun kafalarına milandan sonra uefa 2007den beri kluplere şikeye katılmadıklarına dair aaahüt imzalatıyor fb yi yakan bu oldu brazda   tff ye allah akıl fikir versin uefa höt dedimi gircek delik aramasınlar bu kararları doğruysa bile alınma zamanı cekilişlerden 1gün önce olmamalı bjk de şikede adı geciyor trabzon gibi onların ne işi var avrupada kupa iade edince iyi niyet oluyomuş tuaf .

Son Düzenleme: okinkurt ~ 29 Ağustos 2011 15:25
Batuhan Karsan 26
30-08-2011, 00:31   |  #21  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Fenerbahçe suçsuzsa tüm takımlar suçsuzdur söyleyim.