Sizler ne tür kopyaları tercih ediyorsunuz?

CHIP Online
05-07-2010, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir yazılımı internet indirmek ya da dükkandan satın almak... Sizin tercihiniz hangisi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/sizl ... yorsunuz_21033.html

Resimlerle: 10 farklı download sitesi!

Eski, kutusundan birçok materyal çıkan oyunları hiçbir şeye değişmiyor ve internetten dijital olarak satın aldığınız oyunlarda o sıcaklığı bulamıyorsanız yalnız değilsiniz. Ipsos MediaCT adlı bir araştırma firmasının 1.000 kişinin üzerinde yaptığı ankete göre; katılımcıların %64'ü fiziksel kopyayı dijital kopyaya tercih ediyor.

Bu orana karşılık %63'lük kesim gazetelerini ellerine alıp okumayı seviyorken %45 ve %51'lik kesim film ve müziklerinin fiziksel kopyalarını tercih ediyorlar. Ipsos MediaCT yöneticisi Ian Bramley konu hakkında şunları söylüyor; "Oyunların fiziksel kopyalarının uzun ve iyi tasarlanmış bir tarihi var. Ve bu kafa yapısının değişmesi oldukça zor. Bazı tüketiciler için de, bir dükkanın içinde gezip oyunlarını almanın büyük önemi var."

Tüm konu: Sizler ne tür kopyaları tercih ediyorsunuz?

Resimlerle: 10 farklı download sitesi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz hangisini tercih ediyorsunuz?

PESSIMIST
05-07-2010, 18:13   |  #2  
PESSIMIST avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
258 mesaj

Fiziksel kopyayı tercih ediyorum. Ama daha ucuzsa dijital kopya satın alıyorum.

mkmito
05-07-2010, 21:30   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

Fiziksel kopya..

Sanal Kullanıcı
06-07-2010, 01:04   |  #4  
Taze Üye
19 mesaj

Öncelikle şunu söylemeliyim; bugüne kadar gidipte orjinal lisanslı alacağım tek ürün GTA IV' idi ve onuda aldım.

CD arşivimde ki bütün CD'ler orjinallerinin kopyalarıdır ve orjinalleri nerde bilinmez. Sonuçta birileri gidip bunların orjinallerini alıyorlar ve internette yayıyorlar. Ben neden gidipte bir anlık heveslendiğim bir mevzu  için gurur meselesi yapıp orjinal ürün alayım... Ama fiziksel kopyalardan vazgeçemiyorum bir türlü. Daha cazip geliyorlar...

Bir de şunu söylüyeyim gözünüz takılıp okuyorsanız eğer şu son satırlarımı okuyun.

Geçenler de arkadaşlarla D&R mağazasında dolanıyoruz, bilgisayar oyunlarının yanından geçerken gözüm bir etikete takıldı. Etikete göre 2010 yapımı orjinal bir oyunun fiyatı 10 TL (ismi aklımda değil), korsan satıcıların sattığı aynı orjinal oyunun kopyası 5 TL. Misal ben bu oyunu alacak olsam 5 TL yi göz arda etmem gider orjinalini alırım... Haksız mıyım?

mcafee23 ayrılmıştır
06-07-2010, 01:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

D&R'da 2010 orjinal oyun 10 lira mı hadi canım.Boyama e-kitabıdır o