Skystar 2 Format Sonrasi YaŞanan Sorun

sevgi_dem
09-03-2008, 15:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar bir konuda yardımınız istiyorum.
Skystar 2 digital tv kartı kullanıyorum. Yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum. hiç sorun yaşamadım. Yalnız bilgisayarıma format atmak istedim. Bazı yerlerde format atarken skystar tv kartını çıkarmamı tavsiye edttiler. Bazıları da gerek yok dediler. Ben de ne olur olmaz deyip çıkardım. Format attım. xp kurup ve ekran kartı MSİ nvidia yı kurduktan sonra skystar 2 takıp tanıttım. prog dvb yi kurdum. çalıştırdım. çalışmadı.
bilgisayarı kapatıp açtığımda bilgisayar açılıp mavi ekran çıkıyor hpsgeldiniz yazısı o şekilde bekliyor. Güvenli modda açıp nvidia kaldırdım. Kaldırınca da ekran su dalgalanması dalgalanmalar olmaya başladı mouse hareket ettirince. Defalarca kaldırıp yuklemeler yaptım. sorunu bir türlü çözemedim.
Nvidia yı yükleyince dalgalanmalar sona eriyor ama bilgisayar yeniden başlatılınca tekrar açılmıyor. hoşgeldiniz yazısında bekliyor. Ama skystarı tanıtmadığımda bir sorun yaşamıyorum. Tanıttığımda da progdvd aygıt başlatılamadı uyarısı alıp duruyorum. Son olarak tv kartını yerinden söktüm. şu an bilgisyarımda sorun kalmadı.
sizden ricam bu sorunun sebebi tv kartında mı yoksa ekran kartında mı ? MSİ nvidia dan mı kaynaklanıyor. Çünkü bu driver windows logo sınamasından geçemiyor.
Bazı forumlarda skystar 2 tv kartının sökülüp takıldığında yada formattan sonra sorun olduğunu okudum. Bu sorunu nasıl çözebilirim. ayrıntılı

erkanc
09-03-2008, 15:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

ilk olarak alttaki linkten 4.41 sürücülerini çek ardından tv kartını başka bir pci slotuna tak ondan sonra alttaki linkten çekmiş olduğu sürücüleri yükle kendi yazılımını kurduktan sonra progdvb direk tanıyacaktır sürücü linki

Banned
09-03-2008, 16:22   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
erkanc
ilk olarak alttaki linkten 4.41 sürücülerini çek ardından tv kartını başka bir pci slotuna tak ondan sonra alttaki linkten çekmiş olduğu sürücüleri yükle kendi yazılımını kurduktan sonra progdvb direk tanıyacaktır sürücü linki

AlkışAlkış
akran kartınız ile  tv kartınız çakışıyor, çözüm yukarda

sevgi_dem
09-03-2008, 17:32   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

evet technisat drivers 4.41 indirdim. Dosya nın içinde birçok driver var. Hangisini kullanmam gerekiyor. Donanım ekle den yapıp dosyayı göstermem yeterli olur mu driveri kendi kurması için?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

erkanc
09-03-2008, 18:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

aygıt yöneticisnden sürücüyü günecelleştirden yapabilirsin tek inf dosyasında tüm işletim sistemleri için sürümler mevcut ayrıca içerisinden çıkan mevcut yazılımınıda kur ondan sonra progdvb oto tanıyacaktır

sevgi_dem
09-03-2008, 22:06   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar tavsiyeniz üzerine skystar 2 tv kartının slotunu değiştirdirm. Verdiğiniz linkten driver indirdim. tv kartını tanıttım. herhangi bir dvb programı kurmadım. sadece driverini tanıttım.Tekrar başlattığımda yine hoşgeldiniz ekranında dondu kaldı. Güvenli modda tekrar açtım. Bilgisayar özellikler/aygıt yöneticisinden nvdia ekran kartını devre dışı bırakıp tekra başlattığımda yine sonucu aldım. Nvdia yı program ekle kaldırdan kaldırdım. Yine fayda etmedi.MSİ Nvidia tekrar yükledim. Skystar (Technisat DVB....) devre dışı bıraktığımda sorun gitti. Aynı yerden tv kartını etkinleştirip Broadcam interneti devre dışı bıraktım .yine sorun ortaya çıktı.
Ya ben bu tv kartını çıkardığımda yada aygıt yöneticinden devre dışı bıraktığımda sorun ortadan kalkıyor.
Skystar2 tv kartında sorun nedir? Driver da mı yoksa kendisinde mi?

GaMeRr
09-03-2008, 22:10   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,264 mesaj

Wallahi bu tv kartı sistem seçiyor çünkü eski sistemimde çalışmıodu yeni sistemimmde çalışıyor kurmak çalışdırmak kumanda programıyla uraşmak ayrıyetten zahmetli şahsen ben aldığıma pişman oldumBeğenmedim

Banned
10-03-2008, 01:41   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Benim düşüncem sadece ikininin sürücüsünü kaldırıp kurduğunuzdan dolayı yine aynı kanalı kullanıyorlar ve sebeblede çakışma olmaya devam ediyor.Birde ses kartı dvd yazıcı vs. bunlarıda kaldırdıktan sonra önce ekran kartınız sonra tcv kartınız sonra ses kartınız sonra dvd yazıcınız şeklinde kurulumu yaparak deneyebilirsiniz. Bu şekilde netice alabilirsiniz.

sevgi_dem
10-03-2008, 12:51   |  #9  
OP Taze Üye
4 mesaj
sevgi_dem
Arkadaşlar tavsiyeniz üzerine skystar 2 tv kartının slotunu değiştirdirm. Verdiğiniz linkten driver indirdim. tv kartını tanıttım. herhangi bir dvb programı kurmadım. sadece driverini tanıttım.Tekrar başlattığımda yine hoşgeldiniz ekranında dondu kaldı. Güvenli modda tekrar açtım. Bilgisayar özellikler/aygıt yöneticisinden nvdia ekran kartını devre dışı bırakıp tekra başlattığımda yine sonucu aldım. Nvdia yı program ekle kaldırdan kaldırdım. Yine fayda etmedi.MSİ Nvidia tekrar yükledim. Skystar (Technisat DVB....) devre dışı bıraktığımda sorun gitti. Aynı yerden tv kartını etkinleştirip Broadcam interneti devre dışı bıraktım .yine sorun ortaya çıktı.
Ya ben bu tv kartını çıkardığımda yada aygıt yöneticinden devre dışı bıraktığımda sorun ortadan kalkıyor.
Skystar2 tv kartında sorun nedir? Driver da mı yoksa kendisinde mi?
Bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine tv kartının driverini tanıtıp server4PC kurdum. progdvb yi kurdum. tv kartı çalıştı. tekrar başlat dediğimde yine açılışs ekranında dondu kaldı. güvenli modda açıp aygıt yöneticiisnden tv kartını devre dışı bırak deyip açtığımda sorunsuz bir şekilde bilgisyar açılıyor. Yani bilgisayarı kapatırkenaygıt yöneticinden tv katını devre dışı bırakıp, açtığım zaman da etkinleştir deyip kullanırsam sorun ortadan kalkıyor.sorun devre dışı bırakmadan kapadığımda sorun çıkıyor. Bunun nedeni nedir? Çözümü konusunda yardım edebilir misiniz? Kendimin çözebileceğim bir sorun mu? yoksa tv kartını yada anakartı servise mi götürmem gerek?

OCelikten06
18-04-2008, 18:20   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar sistemim;
p4 3.00
512 mb ram
128mb nvidia ekran kartı
bu sistemi kullanırken herhangi bir sorunum yoktu
ekran kartını ati 9600, ramını 2,5 gb yaptım
skystar2'de kayıt anında donma meydana geldi restart yapmadan çıkmıyor
yukardaki sistemi mumla arar oldum acil yardım ltf.