Slax 7 Final Sürümü Çıktı (Alıntı)

slaxadam
16-12-2012, 19:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Slax 7 Final Çıktı

Merhaba arkadaşlar bugün merakla beklediğimiz slax'ın 7.0 sürümü çıktı.Yeni driverlere destek ve kde 4 eklendi.Şunuda unutmadan söyleyeyim artık slax'ı türkçeleştirmek için modüllerle uğraşmanıza gerek kalmıyor.Slax tamamen türkçe olarak iniyor ve sorunsuz olarak kullanabiliyorsunuz.Ve en önemli olanda slaxa yazılım merkezi eklenmesi artık modül yüklemek için ve güncellemek için 1000 takla atmanıza gerek kalmıyor.

Slax'ın Resim Sitesi:http://www.slax.org
Slax'ı İndirin:http://www.slax.org/download.php

Kaynak:http://www.slaxtr.tk/index.php?topic=2

İyi forumlar.

çhip10line
17-12-2012, 15:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

peki slax'mı? mint mi ? diye sorsam hangisini önerirsin..

slaxadam
17-12-2012, 17:38   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: çhip10line  
peki slax'mı? mint mi ? diye sorsam hangisini önerirsin..
Heryerde kullanmak,dokümanlarınızı taşımak istiyorsanız Slax.
Bilgisayarınızada kuracak ve sadece bilgisayarınızda kalacaksa Mint.
Gerçi bilsiyara kuracaksanız Mint yerine Ubuntuda kurabilirsiniz ubuntda güzeldir ;)

çhip10line
17-12-2012, 19:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

ubuntu pek hoşuma gitmedi..virtualbox üzerinden windows dışındaki diğer işletim sistemlerini fırsat buldukça test ediyorum. şimdiye kadar en çok hoşuma giden "mint" performansı düşük minibook gibi cihazlarda "mint" kullanılmasını tavsiye ediyorum..

slaxadam
17-12-2012, 20:07   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj
ubuntu pek hoşuma gitmedi..virtualbox üzerinden windows dışındaki diğer işletim sistemlerini fırsat buldukça test ediyorum. şimdiye kadar en çok hoşuma giden "mint" performansı düşük minibook gibi cihazlarda "mint" kullanılmasını tavsiye ediyorum..
birde kubuntuyu deneyin ubuntu gnome olduğu için öyle düşünüyorda olabilirsiniz gnome o kadar görsel değil,slax hem görsel hem güzel ama mint de fena sayılmaz

Kapalı Hesap (153334)
17-12-2012, 20:11   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

ubuntu son 5 aydır batırdı desem yeridir.Yani bir kullanıcı kesimi vardı onuda kaybetmek üzere.Linux mint 11 12 çok başarısızdı.Çok çabuk çöküyordu kararsızdı.Mint 14 de eser yok hem kararlı hemde baya hızlı.Windows 8 deki gibi hdd sürekli yanmıyor.yada hdd sürekli taranamıyor.Bence stabillik çok iyi gibi mint 14 de.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (247141) ~ 17 Aralık 2012 20:12
çhip10line
17-12-2012, 20:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

virtualbox üzerinde kurulu mint işletim sistemimden bir görüntü..

slaxadam
17-12-2012, 21:52   |  #8  
OP Taze Üye
7 mesaj

virtualbox üzerinde kurulu mint işletim sistemimden bir görüntü..
14 sürümüyse ben daha denemedim denemek lazım :D

çhip10line
17-12-2012, 22:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

14 sürümü, şimdiye kadar incelediğim windows dışındaki işletim sistemleri arasında benim en çok hoşuma giden sürüm...40 bin'in üzerinde paket mevcut, çoğu her zaman olduğu gibi amatör program paketleri.. ama aralarında skype, picasa gibi sık kullanılan programlarda var..çok aramama rağmen firefox türkçe dil paketini bulamadım. (üzerinde gelen versiyon 17 için yok sanırım) ama opera istenirse kurulabilir.. yine işletim sistemine entegre bir ofis yazılımı var ama nedense ben pek ısınmadım openoffice'i kurdum direk :D... yukarıda verdiğim resim mint'in kendi ekran görüntüsü alma programından alındı..zamanlama ayarı yaparak ekran görüntüsü alması çok güzel olmuş 3-5 sn'ye ayarlayıp istediğimiz değişikleri yaptıktan hemen sonra ekranı yakalayabiliriz. paket yüklemek ve kaldırmak çok kolay...virtualbox üzerinden kurulu olduğu için uzaktan bağlantı yada windows'taki adıyla uzak masaüstü bağlantı gibi özellikleri henüz test etmedim..hafta sonu çok eski bir minibook'um var ona kurum altını üstüne getirmeyi planlıyorum...

unutmadan yazılım yöneticisi altında eclipse'i görünce de oldukça sevindim bu sürümde olacağını düşünmüyordum ama JAVA tabanlı programlama ve daha fazlası ile uğraşanlar için oldukça güzel bir haber...

Son Düzenleme: çhip10line ~ 17 Aralık 2012 22:07