Snow Leopard'daki büyük bug nelere kadir?

CHIP Online
12-10-2009, 14:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Apple'ın yeni işletim sisteminde dev hata: Kişisel verileriniz bir anda toz olup uçabilir...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/snow ... re-kadir_15788.html

Resimlerle: Apple'ın "hasta patronu" Steve Jobs...

Apple'ın destek forumlarında yapılan tartışmalar firmanın güncel işletim sistemi Snow Leopard'ı kullananların yazılımdaki bir bug yüzünden tüm kişisel verilerini kaybettiğini ortaya çıkarıyor. iTWire'a göre hata yüzünden birçok kullanıcının ayarları sıfırlandı ve verilerinin büyük bir kısmı silindi.

Problem, sistemde bir "misafir" (Guest) hesabı açılarak yeniden oluşturulabiliyor. İste bilinçli ister bilinçsiz olsun, kullanıcı misafir hesabında oturum açıp sonra tekrar normal hesabına geçmek istediğinde hesabının tamamen sıfırlandığı gerçeğiyle karşılaşıyor; sıfırlama tüm kişisel dosya ve klasörleri de kapsıyor. "/Users/kullanıcı adı" altındaki ana dizin hala yerinde duruyor; fakat içi tamamen boş.

Kullanıcılar verilerin geri getirilemediğini ve diskin herhangi bir yerinde bulunamadığını; ancak harici bir diske önceden yedek yapıldıysa verileri kurtarma şansının olduğunu bildiriyor. İlk şikayetlerin 12 Eylülde yapıldığı forumdaki mesajların tarihinden anlaşılıyor; yani Apple yaklaşık bir aydır konu hakkındaki sessizliğini koruyor.

Durumdan kaç kişinin muzdarip olduğu belli değil; fakat Leopard'da iken misafir hesabı açıp daha sonra Snow Leopard'a yükseltme yapan herkesin tehlikede olduğu tahmin ediliyor.

Tüm konu: Snow Leopard'daki büyük bug nelere kadir?

Resimlerle: Apple'ın "hasta patronu" Steve Jobs...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Apple bu denli ciddi bir durum karşısında gevşek davranmıyor mu?

Kapalı Hesap (53751)
12-10-2009, 14:12   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Allah'tan Leopard'da kaldım:)) Geçici bir süre için tabii:P

Süleyman.
12-10-2009, 14:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Çok gevşek hem de. Benzer bir açık önceki sürümlerde de vardı galiba, sanki öyle bir haber hatırlıyorum.

frozen
12-10-2009, 14:27   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Her zamanki gevşekliği, yeni bir şey değil. Apple, apple gibi davranıyor, hepsi bu.