Soğutma Sistemleri

95.mekinci
11-02-2011, 14:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar ben foruma yeni üyeyim herkese merhaba.Sorum şu:OC için en iyi soğutma malzemeleri,sistemleri nelerdir ve ben bunları nerelerden temin edebilirim?.Teşekkür Ederim.

fbli
11-02-2011, 15:53   |  #2  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

En iyi soğutmayı sıvı soğutma sistemleri sağlar. Pahalıdırlar. Ayrıca kasanın bunu desteklemesi gerekir. Yanlış hatırlamıyorsam sıvı azot ile soğutmalarda vardı. OC için en iyi işlemciler İntel için model sonunda 'XE veya K' harfi yazar. AMD için ise özel "Black Edition (BE)" modelleri vardır. Bunların çarpan kilitleri açıktır ve kolayca hız aşırtma yapılabilirler. Anakartta ise Gigabyte serin çalışması ve güç özellikleriyle ön plana çıkıyor. Ekran Kartlarında ise çok ısındıkları için pek OC kaldıramazlar. MSI ın TwinFrozer sistemi ile serin çalışma ve OC potansiyeli vardır. RAM ler de ise OC den sonra veri hataları olabilir. Ama bunların yanında kasanın içinin çok serin olması ve sorunsuz bir hava akışının olması gerekir. OC parçaların ömrünü kısaltır. Bu nedenle pek önerilmez. İşlemcimi OC yaptıktan iki üç gün sonra bilgisayar doğru düzgün açılmadı. Zar zor BİOS a girip ayarları geri aldım. Nerelerden alınabileceği hakkında ise pek bir bilgim yok.