Soket 939 da bitiyor AMD ne yapmaya calisiyor

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
kane
29-01-2005, 01:10   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
92 mesaj

arkadaslar bugun formlarda gezerken gozume bir sey carpti yukarida yazan baslik ve bu basligin altinda ise bunlar yaziyordu sanirim gercekten asagida yazanlar dogru bu iki sirkette bizleri kaziklamaya calisiyor sadece AMD degil ayni politika Intelde de mevcuk daha once diger actigim baslikta INTELIN YENI YOCA SETLERI basliginda da  hersey ortada

Evet arkadaslar Socket 939 daha 6-7 aylik bir omrunu tamalamisken, bu soketin de terkedilecegini haber almis bulunuyoruz.

AMD, Intel'in SC 423 -- SC478 oyunlarini da alt ust ederek, bir islemci ailesinde tam 2 soket kullandi ve simdi de 3. geliyor.

Yeni Soketimizin adi M2, ve Dual Channel DDR2 kontrolculu AMD Sempron, Athlon64 ve AthlonFX islemcilerinin tumunde kullanilacak. Ayrica bu soket cift cekirdekli islmecileri de desteklyecek. ( Intel'in LGA'si bunu zaten destekliyor bildigim kadariyla )

2006'nin ilk yarisinda yeni soket duyurulmus olacak. Yeni AMD 939 almis olan kullanicilara AMD'nin gelcekte de bu soket yapisini kullanacagini soyleyip durdum ama her buyuyen firma gibi AMD de artik para kazanmanin yollarini buldu ve kullaniciyi icten ice kaziklamaya basladi...

jaina
29-01-2005, 09:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Abicim eğer bu dediğim doğru ise halizimiz vahim, yahu dur daha 939 lar türkiyeye gelmedi doğru düzgün, adamlar yeni socket çıkarıyorlar diyorsun. Umarım bu doğru değildir, ancak amd ninde kendine göre amaçları var, o da artık buna ulaşkamk için kullanıcıyı önemsemiyor.

hacker_23
29-01-2005, 17:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

arkadaslar bi zamanlar burda biraz bekle 939 al diyen arkadaslar vardı gelecege yatırım yaparsın dıyolardı o arkadaslara gitsin bu forum haberi sizi dinlemedim 754 aldım walla cok memnunum 939un sonunun bu olacagı belliydi(ayrıca kane arkadasımızın yazdıgı haberde dogru tastıklı hatta noter onaylıGülümseme internette biraz arastırırsanız bu haberi bulursunuz)

kane
30-01-2005, 14:57   |  #4  
OP Üye
92 mesaj

evet arkadaslar bu haber gercekten dogru ve eger azda olsun ingilizceniz varsa alin size link bakin

bu konularda herzaman tartisiyorduk arkadaslarla ozellikle Chip_cecep arkadasimizla gelecege donuk diyor du eminimki bunu okudu bana bir aciklama yapma gereginde bulunursa sevinirim nasil gelecege yatirim bu?
burada konu AMD oldugu icin degil eger obur actigim konuyada bakarsaniz bu olay Intel icinde aynen gecerli adamlar kullaniciyi resmen kekliyorlar iki firma arasindaki rekabet olan kullaniciya oluyor

jaina
31-01-2005, 13:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Bak kardeş, herkes istediği kadar söylesin, bilgisayarlarda gelecek diye birşey olmaz. İntelin kendi moore kanunu uygulamaya çalışıyor zaten.
Söylenenlere göre 2006 yılında işlemciler 4-6 ghz hızları arasında ramler 2gb vede işletim sistemleri 64 bit olacakmış. Ayrıca dual core lar çıkacak.
O yüzden 939 hayla gelecek, neden? Sli destekli bir anakart vede işlemci alırsanız, zamanla işlemcinizi hafif yükselterek vede ekran kartınızı değiştirerek iyi bir sistem sahibi olursunuz. Ancak 754 socket de pcie olmadığı için ne zaman firmalar agp çıkarmayı bırakcaklar, o zaman birçok kişi için kötü olacak. Bu anlamda ayrıca 939 socket işlemciler 754 lere göre ramler çook daha iyi kullaniyorlar. Sonuçta herzaman için gelecek olacak, ancak şu an için konuşursak, amd64 754 mü 939 mu intel p4e mi almalıyım diyen bir kişi için, ŞUAN 939 daha avantajlıdır. Bütün söylenen bu.

Sonuçta 2006 da dual core larda çıkacak, onlar dahada uzun ömürlü olacak diyebiliriz, ancak o zaman bekleye bekleye ohoooo.

kane
31-01-2005, 17:22   |  #6  
OP Üye
92 mesaj

kardes sen bu yazdiklarini biraz daha buyuk harflerle yazsaydinda okuma zorlugu ceken arkadaslar iyice rahat rahat okusaydi
su forumda kackere yazdim bilgisayar sisteminde gelecekdiye bir sey yok ama anlatamadimki amd al gelecege yatirim yap Intel al gelecege yatirim yap tek kalemce bir cizgi uzerine Onay

Banned
01-02-2005, 10:18   |  #7  
Banlandı
1,157 mesaj

En iyisi Socket A 32-bit,bakın hiç derdim var mı?-Yok.
939-754 filan daha hiç aklımda değil.Sağolsun 2500 bize daha çok çalışacak gibi geliyor bana.

kane
01-02-2005, 18:53   |  #8  
OP Üye
92 mesaj

benimde bir problemim yok...  makinayi yeni topladim ve bu beni 2/3 sene idare eder  yok artik bir onu al bir bunu al  yeter ya herifci ogullari bulmuslar sogusleyip duruyorlar herneyse herkeze kolay gelsin

jaina
01-02-2005, 21:32   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Ya zaten bu işte şunu al bunu al, daha  uzun kullanırsın dediklerimiz sıfırdan yeni bilgisayar almak isteyenler için.
Bence en iyi bilgisayar upgrade imkanı kolay olan bir bilgisayardır.
İşte bu yüzden şu an sakat bir durudmayız. Teknolojiler değişiyor vede upgrade dediğiniz zaman yeni bir sistem parası isteniyor.
Yani sonuçta şimdi ddr1+ agp ekran kartı alıp, 64 bit e geçildiği zaman elimizde patlaması hiçde hoş olmazdı.

Bence 64 bit çıkana kadar fazla da sistem almak akıl karı değil, ondan sonra dual core, ddr2 vede pcie nin devammı yoksa yalanmı olduğu ortaya çıkacak.

onursa
02-02-2005, 15:28   |  #10  
Yıllanmış Üye
471 mesaj

valla diablo senin sistemin de işi bitebilir benimkinin daha çabuk işi bitebilir.İleride bakalım neler çıkacak.32 bitlerle kepaze olduk.Yakında 64 bit'e geçeriz bu sefer 128 bit çıkar bu işin sonu dediğim gibi kepaze olduk