Son durum: Apple: 7 - Google:1

CHIP Online
27-11-2011, 20:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Yukarıda gördüğünüz bu sonuç, Google'ın itiraf ettiği büyük "Apple zaferinin" kısa bir özeti...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/son-durum-apple-7-google-1_30487.html

Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!

2011'in tabletlerin yılı olacağı ve herkesin evinde bir tablete sahip olacağı bekleniyordu. Peki bu gerçekleşti mi, herkes bir tablet alarak iPad alternatiflerini değerlendirdi mi?

Sorunun cevabı hem evet hem hayır. Expansys'in 2011'deki tablet satışlarına baktığımızda yüzde 400'lük etkileyici bir artış gözleniyor. Piyasada sayısız Android tablet alternatifi var ve işinizi görecek bir tablet bulmanız mümkün.

Ancak satılan toplam ürünlerdeki tablo, pek de iç açıcı değil. Geçtiğimiz ay All Things Digital'ın düzenlediği AsiaD konferansında konuşan Google Mobil başkanı ve Android'in kurucusu Andy Rubin, toplam 6 milyon Android tabletin mevcut olduğunu söyledi ve gösterdiği bir grafikle 40 milyon birim sevkeden iPad 2'ye kıyasla "tamamen başarısızlığa uğradıklarını hissetmediğini" belirtti. Ama bu rakamlar, neredeyse her 7 iPad'e karşılık sadece 1 adet Android tablet satıldığını gösteriyor.

Bu pek de parlak olmayan rakamın içerisinde Samsung Galaxy Tab 10.1'in (ve kardeş modellerinin) satışlarının oldukça iyi olduğunu söylemek gerek. Ancak Galaxy S II için yapılan siparişler, Tab'ınkinden 20 kat fazla.

Android tabletler, henüz Apple'ın tableti kadar ilgi veya güveni toplamayı başaramadı. Ortaya çıkartılacak yenilikçi ve uygun fiyatlı bir tablet için tüketicinin aç olduğunu düşünüyoruz.

Tüm konu: Son durum: Apple: 7 - Google:1

İzleyin: Tabletleri yere atarak test ettiler!

Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Android tabletler'in iPad'i yakalaması için ne yapması gerekli?

M.G.G
27-11-2011, 21:24   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Bana 200 tlye ipad bulsunlar havada kaparım.
Ama sınırlı bütçeyle ancak bunu alabildim salı yada çarşamba günü gelmesini bekliyorum;
http://www.hepsiburada.com/Liste ... categoryId=29014004
Yine de bence güzel tablet.Hiç olmasa istediğim küçük işleri yapar;
Internete girmek, e-book okutmak, profesyonel hesap makinesi işini görme, hafiflik ve küçüklük,4-5 saat pil ömrü, şarkı dinlemek vs..
Edit:Baktımda ipad de daha yukarısını yapamıyormuş.Tek yüksekliği 10 saat pil ömrü.Tabii ek 1400 tl daha verirseniz...
4ever çin malıKahkaha(Aslında ipad de fason olarak çinde üretiliyor olabilir :P)

Son Düzenleme: M.G.G ~ 27 Kasım 2011 22:17
erkan1994
28-11-2011, 07:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj

yenilik yenilikçilik yeniçericilik yenilik yenilikçilik uygun fiyat uygun fiyat =) tıpkı chip.com.tr yani sizin dediğiniz gibi ucuz ve bütçeye uygun fiyat ve gerçek atılımlı bir yenilikler bakın yenilikler diyorum yenilik demiyorum çünkü tek bir yeniikle bu iş olmaz ona göre android ona göre çok sayıda yenilik ve apple ipad e benzememek de önemli ve o çok sayıdaki yeniliğin çoğu da  büyük olmalı ve yüksek derecede yani büyük atılımlar yenilikler olmalıdır diye düşünüyorum ben kalın sağlıcakla.