Sonradan Gelen Yavaslik .. Yardım !!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
keskin999
15-01-2006, 20:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

oncelikle herkese merhaba..
sahip oldugum bilgisayarimi kisaca belirtiyim;
P3 367 / Tnt 32mb ekran karti / 512 ram

bilgisayarım yüksek voltajdan yandı. tanıdım bir teknik servise gidip ne oldugunu ne kadara mal olacagini ogrenmek için sordugumda Powersuply'ın yandıgını onun dışında birde BIOS'da atlama problemi oldugunu soyledi.

Powersuply takildi ve adamların dedigi kadariyla BIOS update edildi.

yalnız soyle bir durum varki bilgisayar artık eskisi gibi hızlı degil tam tersine ofisimdeki kulustur P2 bile cok daha hızlı çalışıyor.

dosyalar yavaş açılıyor,programlar yavaş yükleniyor,internetteki flash oyunlarını sanki SLOW MOTION 'da izliyormus gibi oynuyorsun ki oynanmıyor  Gülümseme bilgisayara indirdigim klipleri kesik kesik izliyorum.

anlıcagınız inanilmaz bir yavaslik soz konusu.
bunun sebebi BIOS'da yapilan update 'den sonraki degisiklikler olabilir mi? yoksa yanma sırasında bazı tespit edilemeyen bazı parçalar mı yandı?

yardımcı olursanız cok sevinecegim simdiden tesekkurler..

Banned
16-01-2006, 19:05   |  #2  
Banlandı
1,204 mesaj

p3 367 işlemci var mıydı yaw belki de ben hatırlamıyorumdur.

bilgisayarcı bir kaç parça sökmüş olabilir ram gibi bi kontrol etmeni öneririm

giden parça var mı diye.

Kansav
18-01-2006, 01:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
521 mesaj

Sanki bana BIOS update sonrası anakartın CPU hızını tam olarak algılayamamış ve götürdüğün teknik servis tarafından doğru çarpan katsayısı ayarlanmamış gibi geldi.Eğer biraz anlıyorsan kasayı aç.CPU 'yu sök,üstünde yazan hıza bak.Sonra tekrar monte et.Bilgisayarı aç ve BIOS 'a gir.CPU çarpan ayarlarını biraz önce okuduğun hızı elde edecek şekilde değiştir.sistemi restart et ve bak bakalım herşey yine aynımı...