Sonunda kalktı

İsmail Altunbaş
23-07-2009, 14:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

YÖK Genel Kurul toplantısından katsayı uygulamasının kaldırılması kararı çıktı. Bu düzenleme ile birlikte imam hatip liseleri ile meslek liselerinin önü açıldı.

YÖK, 2010 yılından itibaren uygulamaya konulacak iki aşamalı üniversiteye giriş sisteminde "Yerleştirme puanlarının hesaplanmasında ağırlıklı ortaöğretim başarı puanlarının 0.15 katsayısı ile çarpılmasına, adaylardan öğretmen lisesi veya meslek lisesi mezunu olanların kendi alanlarındaki programları tercih etmeleri halinde ağırlıklı ortaöğretim başarı puanlarının 0.06 ek katsayı ile çarpımı sonucunda bulunan değerin puana ekleneceğini" bildirdi. 

Meslek lisesi mezunu adayların ek puanla girebildikleri kendi alanlarındaki her program için bir LYS puan türünün yası sıra bir de YGS puan türü belirlenecek. 

Meslek lisesi mezunu olup olmadığına bakılmaksızın, adayların bu programlara yerleştirilmesinde her iki türden puanlarının büyük olanı esas alınacak.

Tartışalım Peki neden bu kadar geç böyle bir karar geldi ? Önce ki YÖK kurulu  bunları düşünemiyor muydu ?

Son Düzenleme: İsmail Altunbaş ~ 23 Temmuz 2009 14:43
loseface
23-07-2009, 14:54   |  #2  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/kat ... cak-mi_t118512.html
şu konudaki yorumları bi oku bence

world_pc
23-07-2009, 15:16   |  #3  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,357 mesaj

Ben bilişim öğrencisiyim bizim 2 yıllık üniversite  garantimiz vardı onu da kaldırdılar....

ParanoiD
23-07-2009, 15:35   |  #4  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,900 mesaj

Bu konu ile ilgili zaten bir başlık var.Ayrıca oyle bir açmışsın ki konuyu sanki herkes senin gibi düşünüyormuş gibi...