sony kamerada video yakalama ve kaydetme

HPQ-User
09-03-2008, 15:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

coco sormuş:
merhabalar,aşağıda detaylandırdığım soruya yanıt alabilirsem çok memnun olurum..teşekkürler..
studio8 kartını daha önce almıştım fakat yeni kullanıyorum.ilk açtığımda benim tercihim dışında olmak üzere wmv olarak birkaç kaset kaydettim pc'ye.pc'yi ve kamerayı bağladığım zaman sağ alt köşede kamera ikonu çıktı(yeni donanım bulundu sekmesinde)ve ben onu çalıştırdığım zaman bahse konu kayıtları yaptım.birkaç gün sonra bahsettiğim ikon çıkmamaya ve sistem çalıştığında doğrudan studio8 penceresi çıkmaya başladı.ben oradan da seçenekler üzerinde çalışıp dv kameradan mpeg kaydı yapmayı başardım.fakat bugün açtığım zaman sistemimi donanımlarda kamera gözükmesine rağmen  studio8 penceresinde sadece webcam'i görmeye başladım,kamerayı görmüyor.
bilgisayar özelliklerinde ve donanımlarında sony dv cam gözüküyor fakat işlem yapamıyorum çünkü studio8 bunu görmüyor acaba neden?ayrıca bu sorunu giderdiğim zaman studio8 çalışmaya başlarsa burada hangi ayarları yapmam gerekir ve bu kart ile hangi formatta kayıt yapmamı önerirsiniz?tekrar teşekkürler...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p3/933 mhz pc.(2x256 sdram,asus tusl2c anakart,128mb ati9550 ekrankartı)..pinnacle studio8 yazılım...sony dcr-trv125e kamera

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)