Sony'nin iddiası: iPad PSP'nin işine gelir!

CHIP Online
05-02-2010, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Apple'ın tableti iPad tartışmaların odağından düşmüyor: Bakın Sony bu duruma nasıl bakıyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/sony ... ne-gelir_18051.html

Resimlerle: Apple'ın tableti ortaya çıktı: iPad!

Apple yeni bombası iPad ile teknoloji dünyasını ikiye böldü. Bir kısmı iPad'in son derece başarılı bir cihaz olduğunu düşünürken, diğer bir kısmı ise iPad'in eksiklerle dolu ve piyasa çıkmasının büyük bir hata olduğuna inanıyor. Fakat işin içinde Steve Jobs olduğu için özellikle de diğer firmaların iPad'i göz ardı etmesi hiç de kolay değil. Bırakın Apple'ın en büyük rakibi Microsoft'u, iPad yüzünden oyun dünyası bile alarma geçti.

iPad'i yakından inceleyen oyun dünyasının devleri de kendi açılarından durumu değerlendiriyorlar. Örneğin Nintendo'dan Satoru Iwata, iPad'i inceledikten sonra kendileri için bir rakip olmadığını, iPad'i oyun konsolu olarak yetersiz bulduğunu açıkladı.

Diğer yandan Sony de iPad'e yakın ilgi gösterdi ve yakından inceledi. Nintendo gibi Sony de iPad'in bir oyun konsolu olarak yeterli olmadığına inanıyor ama iPad'in piyasada olmasından dolayı da memnuniyetini gizleyemiyor. Çünkü Sony'den John Koller oyun severlerin iPad'i denedikten sonra daha başarılı bir taşınabilir oyun konsolu arayacaklarını ve bu sayedede PSP'nin satışlarını artacağını iddia ediyor.

Tüm konu: Sony'nin iddiası: iPad PSP'nin işine gelir!

İzleyin: iPhone'u iPad'e dönüşüyor!

Resimlerle: Apple'ın tableti ortaya çıktı: iPad!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce iPad gerçekten de PSP satışlarını arttırabilir mi?

Kapalı Hesap (148770)
05-02-2010, 22:51   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

Dolaylı bir yoldan arttırır bence ama ne kadar arttırır orası şaibeli.

_hEro
05-02-2010, 23:04   |  #3  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

İpad i satın alanların yüzde kaçı oyun oynamak için satın alıyorki sanki

Burak ÇAKAY
06-02-2010, 12:13   |  #4  
Burak ÇAKAY avatarı
Yıllanmış Üye
433 mesaj

John Koller çok önemli bir noktaya değinmiş. Ben çıktığından beri internette iPad'i inceliyorum ve en sonunda hiç aklımda yokken PSP almayı düşünmeye başladım. Şu anda PSP'yi araştırıyorum.

undrgrnd
17-02-2010, 15:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
230 mesaj

Aslında bir çağırışım yaptırmıyor değil ama İpad'in amacı ve kulvarı farklı