[DONANIM] Sony Vaio'da bluetooth problemi

HPQ-User
15-10-2012, 13:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sony vaıo bilgisayarım var. bilgisayarı aldığım zaman bluetooth eklentisi yüklü olarak gelmişti. sony vaıo mode PCG-71811M. bluetooth dosya aktarımı yapamıyorum uzun zamandan beri. bluetooth suite yüklü ancak dosya aktarımı (dosya gönder, dosya al) işlemlerimi yapamıyorum. telefonumdan resim, müzik gibi dosyaları göndermek istiyorum ancak olmuyor bir türlü. telefonumun gizlilik ayarlarını açıyorum (her zaman görülebilir konumda) dosya gönder yapıyorum yeni cihaz bul diyorum ama bilgisayarımı bulmuyor. Başka bilgisayarlarda denedim oluyor. Benim de eskiden oluyordu şimdi olmuyor. Atheros Communications Ürün Sürümü: 7.3.0.100 Boyut: 74,5 MB. Denetim masasında görünüyor ve onar seçeneği yok. Bluetooth bozulduktan sonra aynı sürümleri yüklemeyi denedim ancak başarılı olmuyor.
Eski eşlenmiş cihazları göremiyorum.

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 20 Ekim 2012 12:32
tosunkaya
20-10-2012, 15:01   |  #2  
tosunkaya avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13 mesaj

aynı sorun bende de vardı bak sana bir link vereyim güncellemek gerekiyor (benim vaiomda da aynı sorun oldu)(markası Atheros) en güncelini vereyim.Yükleyince sorun kökten çözülüyor. hem daha hızlanıyor ve daha iyi

LİNK

LİNKE TIKLAAAAAAAAAkökten çözecek bu link .bi teşekkürü de unutmaAAAAAAAAAAAAAAA

çalışmazsa

BUNA TIKLAAAAAAAAAA(KENDİ UPLOADIM)AAAAAAAA

(internetin sınırsızsa vaio güncellemelerini otomatik yüklemeye ayarla)

tosunkaya bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
exper53
26-08-2013, 22:44   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Çok önemli. Bloutooth aygıtlarını göremiyorum. Aygıtlar ve yazıcılar çalışmıyor. windows Yardım ve destek' te çalışmıyor. Bilgisayarımdan cep telefonuma herhangi bir dosya göndermek için bloutooth özelliğini kullanmıyorum. Mevcut aygıtları görmüyor ve dosya aktaramıyorum. Sony vaio vpcf11m1e kullanıyorum. windows 7 sp1 64bit. Ne yaptıysam bi türlü başaramadım. Belirttiğiniz dosyayı indirip kurmaya başladığımda tam kurma işlemi sonlanacakken şu uyarıyla karşılaştım. "Komut dosyasını temel alan yükleme tamamlanamadı" Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bilgisayar yönetimi/hizmetler menüsünden Bloutooth destek hizmeti devre dışı diyor. Oradan özellilklere girdiğimde başlagıç türünü otomatik yaptığımda "sistem belirtilen yolu bulamıyor" diyor. Bi türlü çözemedim şu bloutooth sorununu. Lütfen yardım edin. "Sistem belirtilen yolu bulamıyor" dediğinde belirtilen dosyanın yolu  C:\Windows\system32\svchost.exe -k bthsvcs Burayı buluyorum. Uygulama dosyası var çift tıklıyorum sonuç yok. Dosya yolu mu hatalı? Nasıl düzeltebilirim?

erkanbartin
10-04-2014, 17:19   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Alıntı: tosunkaya  
aynı sorun bende de vardı bak sana bir link vereyim güncellemek gerekiyor (benim vaiomda da aynı sorun oldu)(markası Atheros) en güncelini vereyim.Yükleyince sorun kökten çözülüyor. hem daha hızlanıyor ve daha iyi

LİNK

LİNKE TIKLAAAAAAAAAkökten çözecek bu link .bi teşekkürü de unutmaAAAAAAAAAAAAAAA

çalışmazsa

BUNA TIKLAAAAAAAAAA(KENDİ UPLOADIM)AAAAAAAA

(internetin sınırsızsa vaio güncellemelerini otomatik yüklemeye ayarla)

sagol paylaştıgın dosya kac aydır cektigim sıkıntıyı giderdi