Sony Vaio VGN FS215B Driver Problemi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
oztuerk
09-06-2005, 12:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba arkadaslar...
Gecenlerde sony'den bi notebook aldim. Fakat icinde CD filan gelmedi. Bunun yerine HDD'den 10GB gibi hatiri sayilir bi alani zaptetmisler. Bir suru incik cincik programlar yuklemisler. Ben
de buna sinirlenip(Ne diye kullanmayacagim programi veriyon kardesim bana, Hani Driver CD'im hani Windows CD'im)soyle guzeeeel bi formatladim bilgisayari... Su anki problemlerin´me gelince... C surucusune onceden atilmis Driver Klasorunu yedek almistim. Ekran kartini ve bikac donanimi rahatlikla tanitabildim. Ama ses kartimi ve ne oldugunu anlayamadigim bi kac donanimi tanitamadim. Sitesinden yeni driver'larini indirdim.Sonuc ayni... Bu konuda ne yapabilirim.
Birde ses arttirip azaltmayi klavye uzerinde bulununan "FN"+"Ses arttir, ses azalt" tus takimlari ile yapiyordum e simdi onlarda gitti. Hic bisey yapamiyorum. Buna nasil bi cozum gelebilir?
En son sorumda su gicik Touchpad'i devre disi birakabilmek icin nasil bi program kullanabilirim?
(Donanimlardan Deaktivireren  yapmayi denedim ama onun yerine sadece Deinstallieren secenegini kullanabiliyorum)

hasansancar
09-06-2005, 13:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

ses kartı markası ne?

oztuerk
09-06-2005, 19:33   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

Ses kartinin ne oldugunu bilmiyorum.Ama arkadasimin bilgisayarindan baktigimda(Benimkinin 1 alt modeli) Ses donanimlarinda Realtek Head... #253;aziyordu... Bende de var  suruculerinin yedegi(en azindán oyle zannediyorum) Fakat bir turlu calistiramadim su ses kartini...

oztuerk
10-06-2005, 19:59   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

Yaa sanirim realtek 260... Bugun sans eseri yukleyebildim ses kartini(Her seferinde yukluyorum ama ses alaymiyordum) 1 Sarki dinleyip bilgisayarimi yeniden baslattim fakat ses kartim tekrardan gitti. Bunun sebebi ne olaki?

hasansancar
11-06-2005, 13:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

iş büyüdü

oztuerk
11-06-2005, 19:06   |  #6  
OP Taze Üye
11 mesaj

En sonunda sitesinden Sound Chip'in ne oldugunu ogrenebildim...
"Realtek ALC260 2-Channel High Definition Audio Codec 3D Surround AC 97"

Bunun suruculerini nasil bulurum,daha dogrusu nasil yukleyebilirim?
(Malum 1 ke besardim ama tekar actigimida ses gitmisti...)

oztuerk
12-06-2005, 23:43   |  #7  
OP Taze Üye
11 mesaj

En sonunda ses karti sorununu halletmeyi basarabildim.Nasil oldu bende anlayabilmis degilim. Windows'u tekrardan kurdum, hicbir donanimi tanitmadan ses kartini tanittim ve ise yaradi... Bana bayagi enteresan geldi ama...

Sorunumla ilgilenen, kafa patlatan arkadaslara tek tek tesekkurlerimi sunuyorum...

En son olarak su touchpad'i istedigim zaman devre disi birakip istedigim zaman aktiv hale getirebilecegim bi program adi soyleyebilirseniz cok sevinirim...

kesindestek
26-02-2006, 16:59   |  #8  
Taze Üye
9 mesaj

Öncelikle yapmanız gereken EVEREST home edition programını sisteminize kurmak. Bu program sisteminizdeki tüm parçaların ve sürücülerin durumunu size bildirecektir. Güncellenmesi gerekenleri ve sürücülerin indirbileceğiniz adresleri ve hatta sisteminizin daha verimli çalışması için gereken önerilerde dahi bulunmaktadır. www.lavalys.com dan programı indirebilirsiniz. Program ÜCRETİSİZ dir...