Sorun Güvenlik Duvarı

adalar53
11-06-2006, 17:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhaba arkadaşlar;
bir iki günden beri anlayamadığım bir sebepten dolayı denetim masasındaki güvenlik duvarı penceresi açmak isterken "windows,tanımlanamayan bir sorun nedeniyle Güvenlik duvarı ayarları görüntülenemiyor" diye bir mesaj penceresi çıkartıp Windows Güvenlik Duvarı ayar penceresini ekrana göstermiyor.Bu problemle daha önce karşılaşan arkadaşlarımdan yardım beklerim.

omer2197
11-06-2006, 18:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

ben bu problemle tam 3 kez karşılarştım.3 seferde de format atmadan kurtulamadım.sorununa gelince sanırım internetten crack sitelerinden bulaşmış bir virüs.virüs güvenlik duvarını kapatım internet bağlantısını koparıyor.yanlış hatırlamıyorsam bu ayki chip derdigi bu virüs hakkında yazı yayınlamıştı.küçük bişey tabi:).

black_flood
11-06-2006, 20:05   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

trojen yemişsin dostum format tek çözüm temizlemeye uğraşma temizlesende başka sorunlar çıkıyor sonra bu yüzden formatı çak bide pandaantivirüs 2006 çak kurtul bidaha yemessin o virüsten.

Recep Baltaş
12-06-2006, 18:33   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Kaspersky kullanabilirsin.

omer2197
12-06-2006, 18:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
166 mesaj
Recep Baltaş
Kaspersky kullanabilirsin.
ben Kaspersky kullanırken bu virüsü yedim.

TuncaBozkurt
12-06-2006, 19:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ya gerçekten bence en iyi antivirüs kaspersky ama galiba ben de virüs veya tirojen yedim.ad-aware da kaspersky de bulamıyor.

omer2197
12-06-2006, 19:14   |  #7  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

tuncab bu trojen çok acayip bişey.adamlar öyle güzel yediriyolarki trojeni.ben crack sitesinden yemiştim bunu.adamların bi programı var.yüklemezsen gerekli crackleri göremiyosun.kurunca da anında trojeni yiyosun.sitenin ismini de verebilirim ama reklam olur diye vermiyorum.

black_flood
13-06-2006, 08:44   |  #8  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

tuncab bu kaspersky nerde iyi acaba virüs yemesimi çok iyi sistem boşu boşuna yer işgal etmesimi.bu virüs yeni değil sp2 ilk çıktığında vardı bu virüs sp2 çıktı 2 ay sonrada bu virüs umarım cevabı anlamışsındır.ozamandan bu zaman kadar o virüsü tanımlamadıysa kspersky sadece çöptür.panda gibi değil yani panda günlük olarak tazeliyor en az 1 kez.yeni virüs çıktımı piyasada 2 saate tanımlar ve temizler hale geliyor yazılım.

adalar53
13-06-2006, 18:31   |  #9  
OP Taze Üye
10 mesaj

Ben de evde AVG ve Ad aware programlarını kullanıyom fakat demek yinede korunamamışız.Arkadaşlarım genellikle panda virüs temzileme diyorlar internette freeware olarak bu programı bulabilirmiyi?başka hangi virüs temizleme prg. tavsiye edersiniz.

TuncaBozkurt
13-06-2006, 18:54   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

kaspersky varken tirojen bir kere yedim ama 3-4 kez de tirojeni engelledi.yani o kadar da kötü değil:))

black_flood
13-06-2006, 20:00   |  #11  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

panda free değildir lisans gerekli ve şifre kırılmıyor ftp server kullanılarak şifreleme yapıyorlar sunucularında.tuncab kaspersky kötü değil diyorsunda bi var %99.5 engelleyip %5 kullanıcı hatası kaynaklı yemek bide kaspersky gibi %80 koruma yapılıp %10 kullanıcı hatası %10 da antivirüs yazılımı kaynaklı hata.pandada sadece kullanıcı kaynaklı hata yapılırsa virüs geliyor.duyan varmı bilmiyorum ama yeni çıkan bir virüs var diske format atabiliyor avrupada yeni çıktı ortaya ve feci can yakan bişey banada bulaştı rus sitelerini dolaşırken ama panda sadece unkown dedi ve ardındanda deleting yaptı otamatik tanımadığı halde karantina kullanmadan acaba karantina yapabilen yazılımmı iyi yapamayan yazılımmı.ayrıca zotop virüsünü duymayan yoktur.bu virüs çıktığında panda antivirüslü networkler etkilenmedi sadece deleting deyip duruyodu virüs geldikçe diğer yazılımlara ne oldu hepsi virüsü tanımadığı için ve tanınmayan bir virüsü silme yeteneği olmadı için yediler virüsü üstüne üstlükte aşırı hızlı şekilde networke yayıldı ya aynı gün içinde virüs tanımlaması çıkmasaydı ne olacağını tahmin eden varmı??? %100 iş gücü ve zaman kaybı virüslemi uğraşılacak zarar vermesin diye yoksa zarar gören makinayı formatlamaylamı uğraşacak bilgi işlemciler.panda bu yönden çok ilerde tanısada tanımasada nevar neyok rahatlıkla hiç karantina yapmadan virüs temizleyebilen tek yazılım türü ve örneği piyasada.hernekadar testlerde düşük %de verilsede bu yaşadığımız gerçeği acaba şu test yapanlar açılasaya %99 verdikleri yazılımlar neden panda kadar dayanamıyor virüslere ve pandanın veri tabanı oranına göre kat ve kat büyük veri tabanı içermesine rağmen çoğu virüsü kaçırıyor ve eski virüs tiplerini temizleyemeyip havlu atıyot.bugbear virüsü örneğindeki gibi makinaya virüs girmiş içerde bayram yapıyor kaspersky ve norton uyuyor.diğer yazılımlarda virüs var virüsü temizle yoksa ben girmem bu makinaya diyor.pandada bunların hiçbiri yok nereye gir denirse giriyor isterse sistemde 2000 adet virüs olsun yinede kuruluyor ve çalışıyor.

TuncaBozkurt
13-06-2006, 22:34   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

sizce panda mı norton mu yoksa başka birşey mi?