sorun sata danmı ?

eyyuplu
29-07-2006, 00:03   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

slm
xp prof açılışta uzun süre bekletiyor bazı anormallikleri şöyle sıralayabilirim:açıldıktan sonra görev çubuğu menüsü kayboluyor ayarları tekrar yaparak geri getiriyorum.bir sayfayı minimize ettiğim de görev çubuğuna gömülmüyor üstünde minimize halde kalıyor.sistem geri yükleme çalışmıyor .kurtarmayla ilgili aklıma gelen herşeyi yaptım olmadı.kapatınca sistem ayarları kaydediliyor sayfası öylece kalıyor 10dk bekledim kapanmadı resetten sonra tekrar denedim yine aynısı oldu. format atmak istedim cd den boot etmek içim biosa giremedim direk windows açılış sayfası geliyor.yalnız arada şöyle bir hata verdi:
scan device place wait..
serial-ch0 master :samsung..
serial-ch1:no device
win açılmadan del yapıyorum bios setup gelmiyor
ne yapılabilir??

şimdi bu sata hdd yi intel çipli asus p4p 800 anakarta taktım hiç ayar yapmadan algıladı format atıp xp yi yükledim söktüm preskot 800 intel çipli anakartlı bilgisayara taktım şu hatayı verdi hdd sürücüleri düzgün yüklanmemiş olabilr sürücüleri geri yükleyin vs. ve mavi ekran donup kalıyor ne biosa ulaşabiliyorum nede farklı bir başlatma seçeneğini yapabiliyorum.xp cd siyle açıp en baştan yüklemeyi denedim cd den okumaya başlayıp sürücüleri yükledikten sonra hdd takılı değil dedi kabloları kontrol edip 7-8 defa daha denedim olmadı.sorun preskotun sata hdd yi görememesi gibi geldi bana peki sata hdd sürücüsü nasıl yüklenecek .preskot cd sinden sata flopy yapma gibi bir seçenek vardı onu yaptım ama flopyden yükleyenedi bu sata sürücüler haricen mi yüklenecek anlamadım gitti..

delikanli53
29-07-2006, 16:08   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

evet sata hdd sürücüleri ayrıca yükleniyor bilgisayarı aldığında verilmiş olması lazımdı.

boykins
29-07-2006, 16:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
122 mesaj

Ya sata'lar çok sorun yaratıyo.Bende de var ama daha sorun görmedim du bakalım sorun çıkacakmı :D

delikanli53
29-07-2006, 16:18   |  #4  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

sata'ların sorun çıkarttığı en çok ben söylüyorum ee ne demişler acıyı doktordan değil çekenden soracaksın :DD

boykins
30-07-2006, 13:25   |  #5  
Yıllanmış Üye
122 mesaj
delikanli53
sata'ların sorun çıkarttığı en çok ben söylüyorum ee ne demişler acıyı doktordan değil çekenden soracaksın :
haklısın Kahkaha