sorun var

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
turuncu
04-07-2005, 07:07   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
372 mesaj

abiler p4 3.0 2*256 mb dual ram fx 5700 ekran kartı var bende anakartta gigabyte ıp 1000 ge ekran kartının yeni driverlarını da indiriyorum habire. her yeni driveri yüklediğimde sanki daha kötü oluyor. pes4 oynuyorum 2 maçtan sonra fotoroman havasına giriyo oyun. birde cpu çok ısınıyo 20 dkdan sonra cpu sıcaklığı 70 in üzerine çıkıyo . yan tarafınıda açtım kasanın havadar olsun diye banamısın demiyo kasada açık yerde etrafında hiçbşey yok buarada bilgisayarı izmir olbimden aldım. ne yapsam ne etsem bi fikir verin test etmek için underground2 yi tekrar kurdum yollalarda acayip şeyler çıkıyo .bu arada bios da system fan failure enable yapınca diiiiit diye ötüyo bilgisayar sebepleri nelerdir ne yapmam gerekir teşekkürlerGülümseme[V]

PaladinX
04-07-2005, 11:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
225 mesaj

İşlemcinin ısınması ile başlayalım. Sanırım işlemcin soket 478 Pentium 4 3.00 Ghz Prescott. Bu işlemci çok yüksek sıcaklığa ulaşabilir. Benim sana önerim sıcaklığı 64­° C'yi geçmesin. Yapman gereken hava dolaşımı iyi olan bir kasa ile iyi bir işlemci fanı almak. Aynı işlemciyi ben şirkette kullanıyorum. Yüksek ısınma sorunundan dolayı yeni kasa aldırtmıştım. Şu an ısınma sorunu kalmadı.

Gelelim oyundaki performansına, işlemci yüksek sıcaklığa ulaştığında saat hızını düşürür. Bu asıl önemli etken değil tabi. Elindeki ekran kartı iyi bir kart değil. Eğer bir de 256 Mb'lık versiyonuna sahipsen o daha da kötü. Bana ekran kartı hakkında biraz daha bilgi ver. Ancak o kart DirectX 9 destekli oyunlarda çöker. Oyunudaki tüm detayları kapatarak denemeni öneririm.