SP1 kurulum dosyaları

ck1991
24-07-2008, 15:08   |  #1  
ck1991 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
533 mesaj

merhaba arkadaşlar sabahtan beri talihsizlikler peşimi bırakmadı

ilk olarak sp1 kurarken mavi ekran geldi
2.de ise işlemci yanıtsız kaldı ve reset atmak zorunda kaldım
3.de ise güncellemenin son aşaması tam bitmek üzereyken elektrikler kesildi
4.de elektrik geldikten sonra tam install yaparken tekrar elektrikler gitti ve çok sinirim bozuldu şu an sp1den vazgeç.tim ama aşırı doldu hard diskim tüm kurulum dosyalarını kaldırmak istiyorum nasıl yapabileceğim konusunda bilgi verebilirmisiniz

ck1991
24-07-2008, 23:37   |  #2  
ck1991 avatarı
OP Yıllanmış Üye
533 mesaj

lütfen yardım edin yaw :( önemli :S

uGuR.uK
24-07-2008, 23:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

C:\Users\(kullanıcı adı)\Local Settings\temp
C:\WINDOWS\Temp
dizinlerini komple temizle, ayrıca sabit diskindeki sürücülerine bi bak gizli dosya ve klasörleri acıp(C, varsa D, E...), orda adı anlamsız biton sayı ve harften oluşan klasör(ler) varsa onlarıda sil gitsin. ayrıca CCleaner ve windows'un kendi disk temizleme yazılımlarıyla da bi temizlik yaptırabilirsin...

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 24 Temmuz 2008 23:42
pctrans
25-07-2008, 10:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
542 mesaj

aynı sorun bendede var şöyle oldu 5 kez denedim olmadı dedi en sonunda pc açılırken cinslik yapmaya başladı artık küfür etmeye başladım dokunmatik mause kilitlendi sonra resetledim bi baktım güncellemeler başarıyla yüklendi dedi bune dingil hayat bune manyak işletim sistemi yaa

hiko91
25-07-2008, 10:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

ben soyle bısey buldum arkadasım bıraz eskı ama sadece 800 mb sılebılırsın
1.) Öncelikle sp1 kurulumundan geriye kalan 700-800 mb lık atık dosyadan kurtulmak için ;Başlat-Çalıştır'a girin ve aşağıdaki komutu yazın.

vsp1cln.exe

Karşınıza çıkacak olan pencerede E tuşuna basın ve onay verin.Bu işlemin ardından sabitdiskinizde yer kaplayan yaklaşık 700-800 mb lık gereksiz SP1 kurulum sonrası atık dosyaları sisteminizden kalkacaktır.

2.) Bu aşamada kayıt defterne bakım gerekmektedir. Bunun için güvendiğiniz kayıt defteri temizleme progamlarından bir tanesini kullanarak kayıt defterinden gereksiz girişlerin kaldırılmasını sağlayın yelpaze geniş olduğundan program tavsiye etmiyorum.

3.)Bir sonraki aşamada parçalanmış olan kayıt defterini birleştirmelisiniz.Bunun içinde birçok yazılım var fakat bende yok diyenler aşağıdaki linkten NT yazılımını indirip, yönetici olarak çalıştırarak birleştirmeyi yapabilirler.

4.) Bir sonraki aşama SP1 kurulumundan sonra paramparça olmuş HDD mizi birleştirmek. Bu işlem için ister saatelerce beklemeyi göze alıp vistanın kendi disk birleştirme aracını kullanarak ikinci sınıf bir birleştirme yapabilir, istersenizde Diskepeer 2008 veya perfectdisk gibi işinin ehli programlardan bir tanesi ile kısa zamanda tam bir birleştirme yapabilirsiniz.

Artık çok daha hızlı ve kararlı bir sisteme sahip oldunuz.Geriye tam performans için Sp1 tarafından silinmiş olan hazırda bekleme dosyalarımızın yeniden oluşturulana kadar sabretmeniz kalıyor.Bir haftalık bir kullanımdan sonra sisteminizin ne kadar performanslı çalıştığına sizde şaşıracaksınız.
irfan Cicek

ck1991
25-07-2008, 10:56   |  #6  
ck1991 avatarı
OP Yıllanmış Üye
533 mesaj
hiko91
ben soyle bısey buldum arkadasım bıraz eskı ama sadece 800 mb sılebılırsın
1.) Öncelikle sp1 kurulumundan geriye kalan 700-800 mb lık atık dosyadan kurtulmak için ;Başlat-Çalıştır'a girin ve aşağıdaki komutu yazın.

vsp1cln.exe

Karşınıza çıkacak olan pencerede E tuşuna basın ve onay verin.Bu işlemin ardından sabitdiskinizde yer kaplayan yaklaşık 700-800 mb lık gereksiz SP1 kurulum sonrası atık dosyaları sisteminizden kalkacaktır.

2.) Bu aşamada kayıt defterne bakım gerekmektedir. Bunun için güvendiğiniz kayıt defteri temizleme progamlarından bir tanesini kullanarak kayıt defterinden gereksiz girişlerin kaldırılmasını sağlayın yelpaze geniş olduğundan program tavsiye etmiyorum.

3.)Bir sonraki aşamada parçalanmış olan kayıt defterini birleştirmelisiniz.Bunun içinde birçok yazılım var fakat bende yok diyenler aşağıdaki linkten NT yazılımını indirip, yönetici olarak çalıştırarak birleştirmeyi yapabilirler.

4.) Bir sonraki aşama SP1 kurulumundan sonra paramparça olmuş HDD mizi birleştirmek. Bu işlem için ister saatelerce beklemeyi göze alıp vistanın kendi disk birleştirme aracını kullanarak ikinci sınıf bir birleştirme yapabilir, istersenizde Diskepeer 2008 veya perfectdisk gibi işinin ehli programlardan bir tanesi ile kısa zamanda tam bir birleştirme yapabilirsiniz.

Artık çok daha hızlı ve kararlı bir sisteme sahip oldunuz.Geriye tam performans için Sp1 tarafından silinmiş olan hazırda bekleme dosyalarımızın yeniden oluşturulana kadar sabretmeniz kalıyor.Bir haftalık bir kullanımdan sonra sisteminizin ne kadar performanslı çalıştığına sizde şaşıracaksınız.
irfan

bu söylediğiniz sp1 kurulduktan sonra yapılacaklar ancak şu an sistemde sp1 yok ama en az 4 kurulum dosyası war

hiko91
25-07-2008, 10:59   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,899 mesaj

arkadasım tune up programını kullanarak sıstemındekı windows klosorlerı dahıl gereksıs .ıse yaramayanları sılebılırsın eger kullanmayı bılmıyosan anlatabılırım buda ındırme adresi

pctrans
25-07-2008, 11:00   |  #8  
Yıllanmış Üye
542 mesaj

aboo o zaman bende 6 7 tane var kurulum dosyasından

hiko91
25-07-2008, 11:03   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,899 mesaj
pctrans