sp3 le gelen sistem aygıtlarındaki sorun

HPQ-User
19-04-2009, 08:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

silver_man_82 sormuş:
servis pack 3 lu xp yi kurdum sonra driverlarını tanıttım ve hersey yolunda gidiyordu pc de hiç bi sorunum yoktu fakat nedendir bilmem aygıt yöneticisine girdim ve tanınmamıs bi aygıt yani sarı soru işareti gordum ve bi hata yaptım ve aygıt yönetecisinden sarı işarete tıklatıp yazılımı otamatik olarak yukle yani önereline tıkladım sonra bana 7-8 tane dijital imzalı driver secenegi sundu bende dijital imzası olanlardan birini yukledim(işte asıl sorun burdaki ne yukledigimi tam olarak bilmiyorum ama hatırladıgım kadarıyla atk0110 acpı utulıty di)sürücüye yedeklemedigim için o eskiden cıkan 7dijital imazalı secenegide goremiyorum işin garibi servis pack 2 yukledigim zaman bile chipseti yuklerken aynı seyler tekradan geliootamatik kendi yukluo işin (yukledigim driverlara beraber aygıt yoneticisinde 2 tane daha driveri otamatik bulup yukluyor chip seti yuklerken) geldi ne sorun cıkartıyor derseniz bilgisayar yavasladı sanki boguluyor gibi netten bi sayfaya gircegimde eskisi gibi hzılı girmiyor sanki cok zor bişeymiş gibi biraz dusunuyo sonra lak die aygıt yoneticisinden teker teker yukluyorum gene aynı baska bi surucuyu yuklerken tak die otamatik kendini yukluo
şimdi benim ha derseniz ki kaldır onu kaldırıyorum yeniden baslatılası gerkio dio yeniden baslatınca tekradan kendini bulup yukluo baslatmasam yine bulup yukluo fitil oldum ne kadar anlatabildim bilmem bi yardımı dokunur mu bilmem ama bi de su olay var sorun ya chipset driverinda yada sata raid de chip seti yuklerken kendini otomatik yukluo yardımı dokunur mu bi de su var son olarak(E:\Drivers\chipset\Vista\RAID_Vista32_108\IDE\Win2K\sataraid) biraz uzun oldu ama ama chip ailesine guveniyorum eger cözüme ulaşmaz ise bu chip aileseinden kaynaklanmıyor sadece benim sorunumu telaffuz edemeyişimdendir saygılarımla...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMD Athlon 64X2 Dual Core processor 3600+
ASUS M2N 1394 series, soket AM2, Nvidia nForge 430 MCP chipset,HT2000 MT/s dual-ch ddr2 800/667/533(bende 667 1gb)
pcı-e x16(uzerinde zotax 8500gt 128-512 var)
80gb sata hardisk var samsung
işletim sistemi xp var suan service pack 2 var

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Süleyman.
19-04-2009, 09:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bence öncelikle sistem geri yükleme yapın.

mk1
19-04-2009, 12:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
481 mesaj

sistemi çalışan bi zamana geri yükleyin.kullanmadığınız bi özellikle ilgili güncelleme yapıyordur büyük ihtimalle..sp3 güncelemesinide yapın

Mustafa@PC
19-04-2009, 12:20   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Öncelikle o aygıtı güvenli modda kaldırın,daha sonra tekrar deneyin,

Tahmin ediyorum xp modifiyeli diye tabir ettiğimiz driverların,bazı programların entegre olduğu bir xp.Böyle xpleri yüklemeyin,ki böyle sorunlarla karşılaşmayın,

Eğer öyle değilse şunu da deneyebilirsiniz:

Bilgisayarım/Sağ tıklayın/Özellikler/Aygıt yöneticisi/En baştaki bilgisayar işaretine sağ tıklyıp donanım değişikliklerini tara yı tıklatın,sonra tekrar deneyin.