Sp3 ve Güncelleme sorunu

Asiyem
17-05-2008, 19:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Sanırım bir  çok kullanıcı bunun sorununu yaşıyor araştırın vesaire deniyor ama araştırdığım halde çözümlüyebilmiş değilim
yeni format'tan sonra güncelleştirme yaparken eskiden ortalama 90-95 güncelleştirme yapıyordum şimdi 2 gün önce tekar formatlamam gerekti tek güncelleştirme çıkıyor oda SP3
diğer güncellemeleri kabul etmiyor hadi bakalım :) şimdi ne yapçam bilmiyorum
bu konuda yazışmış mesajlarıda okudum bir çözüm bulamadım anlıyabileceğimiz çözümler sunarsanız sevinirim birde WAU yu tekrar kursam acaba sorun düzelirmi ?

Sevgilerimle iyi çalışmalar

Asiyem
17-05-2008, 19:14   |  #2  
OP Taze Üye
7 mesaj

tamam arkadaşım ama halen update gösteriyor yükle diyorum yüklenmiyor daha doğrusu yükle başlatılıyor daha sonra başarısız diyor madem bütün güncellemeler var halen neden güncelleştirmeleri gözteriyo update yaamadığım 17 güncelleme var bunu yapmamıyorum sorunda bu
sanırım acemilik tam anlatamadım derdimi :)

Asiyem
17-05-2008, 19:18   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Microsoft Windows XP
Microsoft .NET Framework Sürüm 1.1, Türkçe
Microsoft .NET Framework 2.0 Dil Paketi: x86 (KB829019)
Windows Media Format Çalışma Zamanı 9.5 ve 11 içeren Windows XP için Güvenlik Güncelleştirmesi (KB941569)
Microsoft .NET Framework Sürüm 2.0 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB928365)
Kök Sertifikalar Güncelleştirmesi
Windows XP için Internet Explorer 7 Toplu Güvenlik Güncelleştirmesi (KB947864)
Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı - Mayıs 2008 (KB890830)

Microsoft Office 2007
2007 Microsoft Office Suite Service Pack 1 (SP1)
Microsoft Office Outlook 2007 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB946983)
2007 Microsoft Office Sistemi Güvenlik Güncelleştirmesi (KB947801)
Microsoft Office Excel 2007 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB946974)
2007 Microsoft Office Sistemi Güncelleştirmesi (KB946691)
Microsoft Office Publisher 2007 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB950114)
Microsoft Office Outlook 2007 Önemsiz Eposta Filtresi Güncelleştirmesi (KB950378)
Microsoft Office Word 2007 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB950113)
Microsoft Office Office System 2007 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB951808)

Microsoft Windows Defender
Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.33.9651.0)

bak bunları yükletmiyor hata mesajı da yok bunu çözmek istiyorum tabi yardımlarınızla

SaGoPa KaJMeR.
17-05-2008, 19:56   |  #4  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

http://www.update.microsoft.com/ ... /default.aspx?ln=tr
Burdan Yazdıgın Son Güncellemeleri Elle Yada Otomatik Olarak İndirebilirsin Göz kırpma

Windows Xp Sp3 Türkce İndirmek İstersen
Burdan http://download.windowsupdate.co ... F1315F4ED6FBCDF.exe(316.43 MB )

Windows Xp Sp3 Cd'Kurulumu İcin bu Yazıyı Okuyabilirsin

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 17 Mayıs 2008 20:58
Asiyem
18-05-2008, 02:39   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

Windows Xp Sp3 Türkce zaten türkçe ben bu sp3 pc den kaldırırsam güncellemeleri yapmama izin verirmi? msn de yüklenmiyor bi şekilde bir yerde hata var çözemiyorum

SaGoPa KaJMeR.
18-05-2008, 02:55   |  #6  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Hatayı Ayrıntılı Yazsan. Yada Resimli Olarak Koyabilirmisin ...!

Asiyem
18-05-2008, 22:04   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yükleme Sonuçlarınızı Gözden Geçirin

Yazılım yükseltmesi tamamlandı
Artık bilgisayarınıza uygun en son güncelleştirmeleri bulmak ve yüklemek için web sitesini kullanabilirsiniz.

Devam  

Ek yüksek öncelikli güncelleştirmeler kullanıma hazır
Bunları yükleyinceye kadar bilgisayarınız risk altında olabilir. Kalan güncelleştirmeleri denetleyin ve bunları şimdi yükleyin.

Güncelleştirmeleri yüklemeyi tamamlamak için şimdi yeniden başlat
Yeniden başlatıncaya kadar bilgisayarınız güncel değildir. Lütfen açık dosyaları, fotoğrafları veya belgeleri kaydedin ve şimdi yeniden başlatın.  

Yükleme Özeti

Başarılı: 0
  Başarısız: 5
  Kalan: 0

--------------------------------------------------------------------------------

Başarılı Güncelleştirmeler  

--------------------------------------------------------------------------------

Başarısız Güncelleştirmeler
Güncelleştirmeyi başarılı bir şekilde yükleme hakkında yardım için her sorun tanımının altındaki çözüme bakın.

Sorun: Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (EULA) Kabul Edilmedi
Çözüm: Güncelleştirmeleri yeniden denetleyin ve güncelleştirmeler yüklenirken bekleyin. EULA'sı olan herhangi bir güncelleştirmenin yüklenebilmesi için EULA'yı kabul etmeniz istenir.

Sorun: Disk Alanı Yetersiz
Çözüm: Daha fazla kullanılabilir alan oluşturmak için Disk Temizleme aracını çalıştırın veya kullanmadığınız programları kaldırın. Yönergeler için bilgisayarınızda Yardım ve Destek'e bakın.

Sorun: Otomatik Güncelleştirmeler şu anda güncelleştirmeleri yüklüyor
Çözüm: Lütfen Otomatik Güncelleştirmeler tamamlanıncaya kadar bekleyin ve sonra güncelleştirme geçmişini denetleyin. O zaman, güncelleştirme yüklenememişse web sitesinden yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Not: Otomatik Güncelleştirmeler'in ilerleme durumunu görmek için Sistem Tepsinizde güncelleştirme simgesini tıklatın.

Sorun: Açıklama için lütfen güncelleştirme geçmişinizi denetleyin.

Sorun: Bilgisayarınızdaki bir sorun, güncelleştirmelerin karşıdan yüklenmesini ve kurulmasını engelliyor
Çözüm: Sorunu çözmek için güncelleştirmeleri kurmayı yeniden deneyin. Bu işe yaramazsa, sorunu çözmek için Sorun Giderici'yi kullanın.

Microsoft Windows XP
Windows Media Format Çalışma Zamanı 9.5 ve 11 içeren Windows XP için Güvenlik Güncelleştirmesi (KB941569)
Microsoft .NET Framework Sürüm 2.0 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB928365)
Microsoft .NET Framework 1.1 Service Pack 1
Windows XP için Internet Explorer 7 Toplu Güvenlik Güncelleştirmesi (KB947864)

Microsoft Windows Defender
Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.33.9651.0)

Kalan Yüksek Öncelikli Güncelleştirmeler
Tüm yüksek öncelikli güncelleştirmeleri yükleyene kadar bilgisayarınız risk altında olabilir. Bu güncelleştirmeler, güvenlik tehditlerine ve performans sorunlarına karşı koruma sağlar.

Bu web sitesinden yüklediğiniz tüm güncelleştirmeleri gözden geçirmek veya bilgisayarınızda otomatik güncelleştirmeyi etkinleştirmek için bkz: güncelleştirme geçmişi.  

----------------------------------------------------------

Arkadaşım resim ekleyemedim ama sayfayı kopyaladım oldugu gibi senide çok uğraştırdım sanırım yaa madem sp3 bütün güncellemeleri içeriyor neden eski güncellemeleri gene istiyorki pc her açtığımda güncellemeleri yükle diyo sonra yüklenmiyor

Asiyem
21-05-2008, 14:42   |  #8  
OP Taze Üye
7 mesaj

Bukadar uğraştan sonra problemmim çözüldü benim gibi Sp3 yükledikten sonra güncelleme sorunu yaşayan arkadaşlar Xp niz lisanslıysa microsoft online chat bölümünden yardım alarak bir dosya yüklemeniz gerekiyor  güvenli mod'da
all update dosyasını yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorun ortadan kalkıyor

Sevgilerimle Asiye

mitra2773
02-06-2008, 13:41   |  #9  
Taze Üye
5 mesaj
Asiyem
Bukadar uğraştan sonra problemmim çözüldü benim gibi Sp3 yükledikten sonra güncelleme sorunu yaşayan arkadaşlar Xp niz lisanslıysa microsoft online chat bölümünden yardım alarak bir dosya yüklemeniz gerekiyor  güvenli mod'da
all update dosyasını yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorun ortadan kalkıyor

Sevgilerimle

Aynı sorun bendede var acaba hangi programı yükledinde hallettin söyleyebilirmisin???Ağlıyor

Asiyem
02-06-2008, 22:26   |  #10  
OP Taze Üye
7 mesaj

Arkadaşım  http://support.microsoft.com/default.aspx?ln=TR  burda sayfanın en altında online chat var eger Xp lisanslıysa sorunsuz bir şekilde halledersin giriş yap ve sorununu yaz sana allupdate olarak bir dosya yolluyacaklar onu kurucaksın ve sorun ortadan kalkıcak benim burdan bu dosyayı gönderme hakkım varmı bilmiyorum dediğim gibi xp lisanslıysa dert etmeden yukarıda verdiğim siteye gir ve online caht yardım al ok olmazsa yardımcı olmaya çalışırım

asi.akin
02-06-2008, 22:43   |  #11  
Üye
54 mesaj

sp3 en büyük problemi uxtheme.dll sinin değiştirilmemesi ve bu da tema değişikliklerinde problem oluşturuyor. Bazı eski kullanmış olduğun xp görüntü değişikliklerini kabul etmiyor senin sorununda bunlardan birinde olabilir

mitra2773
07-06-2008, 18:08   |  #12  
Taze Üye
5 mesaj
Asiyem
Arkadaşım  http://support.microsoft.com/default.aspx?ln=TR  burda sayfanın en altında online chat var eger Xp lisanslıysa sorunsuz bir şekilde halledersin giriş yap ve sorununu yaz sana allupdate olarak bir dosya yolluyacaklar onu kurucaksın ve sorun ortadan kalkıcak benim burdan bu dosyayı gönderme hakkım varmı bilmiyorum dediğim gibi xp lisanslıysa dert etmeden yukarıda verdiğim siteye gir ve online caht yardım al ok olmazsa yardımcı olmaya çalışırı
Sanırım bağsettiğin zipli dosya bu linkteki arkadaşın verdiği allupdate adlı dosya şimdi onu indirip deneyeceğim..Online chat olayı işe yaramadı...

tegin
05-07-2008, 07:07   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar selam bende bilgisayarıma   Office 2003 Service Pack 3 (SP3)kurmaya çalıştım fakat Hata Kodu: 0x51F verdi ve bir türlü bunu bilgisayarıma kuramıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz gerçekten çok sevinirim şimdiden yardımınız için teşekkürler

VatanTRmekan24
09-07-2008, 08:43   |  #14  
Yıllanmış Üye
100 mesaj
Asiyem
Windows Xp Sp3 Türkce zaten türkçe ben bu sp3 pc den kaldırırsam güncellemeleri yapmama izin verirmi? msn de yüklenmiyor bi şekilde bir yerde hata var çö
Bu sorunu bende yasiyordum ama ben sorunu cörmüstüm

Ben kendime bir Katilim Cd olusturma istedim ve sonunda Nlite kendime güzel bir CD hazirladim sp3 entegre ettim daha sonra serial entegre ettim gel gelelim serail entegre etmek icin NLITE de Katilisiz kurulum secenegini secmemiz lazim ama bunu secince tek serial entegre etmek degil yanin bir cok ayarida yapmak gerek bende bunun farkina varmadim daha sonra CD yapip Format attim Format bittiktenm sonra birde baktim one klasik Xp falan MSN yi ypklüyorum yüklenmiyor Net framework yüklüyorum yüklenmiyor güncelleme yapiyorum olmuyor

Sorunda suymus N litede katilimsiz Cd olurturdugumda hani normal XP kurulusda ag ayari Standart oluro WORKGROUP ismini alir ya iste orayida atlamisim artik güvenli kip gibi bir giris yapmisim neyse baska yoldan güzel Cd daha hazirlayip sorunu cözdüm Ben NLITEDE Sp3 entegre etmesini yada östeki ayarlari yada ISO olarak CD ye yakmayi tavsiye ederim ama KATILIMSIZ KURULUM secenegini tavsiye etmem

saygilarimlaCool

themky
23-04-2009, 21:13   |  #15  
Yeni Üye
44 mesaj

arkadaşlar ben de bütün güncelleştirmeleri yükledim ama SP3 karşıdan yüklenirken başarısız hatası veriyor. Ayrıca windows da Güvenli Mod da başlamıyor. Ne yapmam lazım. Bilgisayarcı yeni anakart dedi ama?