start homepage sitesi

FarFara
01-11-2007, 16:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba,
bilgisayarıma bir virüs girmiş sanırım ne zaman internet explorer'ı açsam start-homepage.com diye bir adres açılıyor,internet seçenekleri bölümünden temizleyip about:blank yapsam da bir dahaki bilgisayarı açışımda yine aynı sorun.
güvenli modda bilgisayarı açıp AVP ile tarama yaptım ve bir virüs sildi ama sorun çözülmedi.
yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 01 Kasım 2007 22:19
BOOMFUNKMCS
01-11-2007, 22:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

başlat/çalıştır oraya regedit yaz ve enter e bas.sana kayıt defterin açılacak.o açılan sayfada bir değer bulmamız lazım.bunun için ctrl + F tuşuna bas.sana arayacağın kelimeyi soracak ve sende start page yazacaksın.tekrar enter e bas ve bekle.bulduğunda o değerin anahtarı açılacak ve karşına çıkan yazılarda seni yönlendiren adresi bulmaya çalış.bulduğunda üzerini çift tıkla ve istediğin adresle değiştir

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 01 Kasım 2007 22:52
FarFara
04-11-2007, 21:53   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

merhaba,

ayrıntılı anlatımınız için çok teşekkür ederim. dediğinizi yaptım ancak bilgisayarı yeniden başlatmamla sayfa yeniden açılıyor.bir de ben aynı zamanda mozilla firefox'u da kullanıyorum,onda da boş sayfa göster dediğim halde durum aynı.

yani yeniden başlatınca her şey başa dönüyor. ad aware,kav,spybot search and destroy'la tarama yaptım ve bulduğu virüsleri de yok ettim ama fark etmedi.

o internet sitesinde bir dosya var ve bunu yüklerseniz bu sayfa bir daha açılmayacak diyor ama muhtemelen içinde virüs var.

acaba kayıt defterinde start-homepage'in bulunduğu start page yazan bölümü silsem sorunu çözer mi ya da bir sorun yaratır mı?

Son Düzenleme: FarFara ~ 04 Kasım 2007 21:56
diesel25
06-11-2007, 19:40   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

slm bende aynı sorun var ve ne yapsam olmuyor. kurtarın şu
www.start-homepage.com dan   helpp