stereo mix yapamıyorum

milebis
17-02-2010, 03:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar benim sorunum windows 7 ultimate 7600 64bit kullanıyorum  anakartım asus m4a78t-e ... stereo mix yapamıyorum sağ alt ses simgesinde tıkladığım zaman hangi ayara bakarsam bakayım stereomix olayını bulamıyorum devre dısı kalmıs aygıtlardada yok baglantısı kesılmıs aygıtlardada yok yok yok yokk delireceğim xp de çok güzeldi ama bunda nedense bir türlü bulamadım son surum driver + programını kullanıyorum ama ne yaptıysam bir türlü stereomix i yapamadım bilen arkadaşlarımdan yardım bekliyorum .. çok teşekkür ederimmmmm...

mahsun494
17-02-2010, 09:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

Benim on board ses kartım " Sound Max Integrated Digital High Definition Audio ADI AD 1988 B " onboar olmasına rağmen perfomansı iyi... sorun driverında  enson driver ını indirip kurdum olmadı istediğim şeyi gerçek leştiremedim... bende sildim driver ı  windows kendi driver ını otomatik olarak kurdu harika oldu .... tabi bir şey eksik  "Stereo Mix" kayıt aygıtlarında yok.. bunun nedeni bence albüm kopyalama olayını engellemek için yapılmış.... yoksa koskoca microsoftun bu özeliği koymayı unuttuğunu düşünmüyorum....

ALINTIDIR

birde buraya bak

Son Düzenleme: mahsun494 ~ 17 Şubat 2010 09:47
okanunal
20-05-2010, 11:09   |  #3  
Yeni Üye
44 mesaj

Videoyu izledim. Ancak bu videoda anlatılanı yapmama rağmen stereo mix özelliği gözükmüyor. Acaba ses kartında böyle bir şey olmaması mümkün müdür

CihanYUKSEL
24-09-2010, 15:50   |  #4  
Taze Üye
19 mesaj

Yabancı bir forumda gördüm. Makale aynen şöyle:

"Vista/Windows 7 from what I hear have 'disabled' the whole Stereo Mix thing because of the whole digital rights management
crap."

Dijital haklar nedeniyle Vista ve Windows 7'de bu özellik kapatılmış ama çözümü mutlaka vardır.

Selametle...

NewAge24
24-09-2010, 16:55   |  #5  
NewAge24 avatarı
Yıllanmış Üye
140 mesaj

Arkadaşım stereo mix  aygıt olarak görünmüyorsa bunun sürücüden kaynaklandığına emin olabilirsin. Win7 sürücüleri otomatik olarak kurduğunda Bu aygıt listede gizli de olsa görünmez çünkü win7 ile otomatik kurulan sürücüde bu aygıt yapılandırılmamış, tavsiyem anakartınızın kendi sitesinden sürücüsünü bulmanız, eğer sürücü yok ise everest programı ile Ses kartınızın modelini bulup Ses kartınızın sürücüsünü üretici sitesinden indirmenizdir...

Örnek olarak Laptopum Toshiba ve sitesinde win7 sürücüleri mevcut burada bulamasam bile ses kartımın modeli realtek < olduğu  için realtek in sitesindende rahatca bulabiliyorum...
umarım açıklayıcı olmuştur kolaygelsin...

Kapalı Hesap (222180)
03-09-2011, 14:22   |  #6  
Kapalı Hesap
1 mesaj

Merhaba Arkadaşlar,

Bende Toshiba Satellite L650D-117 notebook var. Ses kartı Conexant CX20671 Smart Audio HD

Bahsedilen bütün yolları denedim fakat maalesef stereo mix özelliğini bir türlü kullanamadım. Acaba ben mi yanlışlık yapıyorum beceremiyorum yoksa ses kartım desteklemiyor mu ?

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir de başka bir sorum bildiğim kadarıyla Windows 7 ve Vista sistemlerinde yasal gerekçe diyerek saklamışlar stereo mix özelliğini. NLite gibi kendi işletim sistemimizi düzenlememizi sağlayan bir programla bunun önüne geçebilir miyiz ?