Steve Jobs, Android'i öldürmek istemiş!

CHIP Online
22-10-2011, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Steve Jobs'un Android hakkındaki bu şok sözleri ve fazlası, gelecek hafta çıkacak kitaptan "sızdı"

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/stev ... -istemis_29866.html

Resimlerle: Android 4.0 Ice Cream Sandwich resmen tanıtıldı!

Steve Jobs'un adını taşıyan biyografide efsane Apple CEO'sunun Google'a Android mobil işletim sisteminde kopya çekilmesi nedeniyle çok kızgın olduğu ortaya çıktı.

Önümüzdeki hafta çıkacak kitaba şimdiden erişim sağlayan Associated Press, Jobs'un kitabın yazarı Walter Isaacson ile Ocak 2010'da yaptığı bir röportajda şunları söylediğini ortaya çıkarmış:

"Gerekirse ölürken son nefesimi ve Apple'ın bankadaki 40 milyar dolarının son kuruşunu bu yanlışı düzeltmek için kullanacağım." "Android'i ortadan kaldıracağım, çünkü çalıntı bir ürün. Bu konuda termonükleer bir savaşa hazırım."

Jobs, Google CEO'su Eric Schmidt (şu an Google'ın eski CEO'su) ile yaptığı bir görüşmede ise Schmidt'e şunları söyledi: "Paranı istemiyorum. Bana 5 milyar dolar teklif etsen de istemeyeceğim. Bol miktarda param var. Android'de fikirlerimizi kullanmaktan vazgeçmenizi istiyorum ve tüm istediğim bu."

Apple'ın Samsung, HTC'ye Apple patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle açtığı davaları biliyoruz. Ancak iOS 5'de kullanılan Uyarı Merkezi bazı öğelerin Android'i oldukça anımsatmasının yanısıra Steve Jobs'un bir zamanlar söylediği ünlü "iyi sanatçılar kopyalar, kötüleri çalar" sözü de belki de atlanmaması gereken detaylardan.

Tüm konu: Steve Jobs, Android'i öldürmek istemiş!

İzleyin: "Bizim içeriğimiz daha iyi"

Resimlerle: Android 4.0 Ice Cream Sandwich resmen tanıtıldı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Jobs'un Android'in bir çalıntı olduğu iddialarına katılıyor musunuz?

dabbe1
22-10-2011, 16:35   |  #2  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

oha... asıl çalıntı Apple IOS'udur... gün geçtikçe androide daha fazla benziyor...