Sürekli Restart atan ve kilitlenen pc le

HPQ-User
11-02-2009, 13:35   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

HARLEM sormuş:
MERHABALAR.İŞYERİMİZDE BULUNAN YUKARIDAKİ ÖZELLİKLERİN BENZERİNDE(DİSK FARKLI) 6 ADET PC BULUNMAKTA.BU PC LER YAKIN ARALIKLARLA SIRASI İLE ARIZALAR VERDİ.KİMİSİ SÜREKLİ KENDİ KENDİNE RESET ATMAYA BAŞLADI, KİMİSİ DONUP KALMAYA KİMİSİNİNDE HDD DEKİ PARTİTAİON LARI UÇTU. HEPSİDE SON 1 AY İÇİNDE OLMAYA BAŞLADI.HEPSİNİN DONANIMLARI 3 AYLIK YANİ YENİ.
SÜREKLİ OLARAK SIRASI İLE HEPSİNİN İŞLETİM SİSTEMLERİNİ YENİLEDİM.VİRÜS PROGRAMLARI GÜNCELLEMELERİNİ YAPTIM.
HATTA VİRÜS MÜ ACABA DİYEREK 6 SINADA FARKLI GÜNCEL VİRÜS PROGRAMLARI KURDUM.ANCAK EN SON BİR TANESİ DÜN KASASINDAN ELİNİZİ DEĞDİĞİNİZDE STATİK ELEKTRİK ÇARPMAYA BAŞLAYINCA Bİ ELEKTRİKÇİ ÇAĞIRIP PRİZLERE BAKTIRDIM. O DA BURDA Bİ ŞEY YOK DEDİ.
BU GÜNDE BAŞKA BİR MAKİNEM SÜREKLİ DONMAYA BAŞLADI.
İLK ÖNCE NORMAL AÇILIYOR SAĞLIKI ÇALIŞIYOR SONRA BİR ANDA DONUYOR VE CTRL - ALT -DELETE KOMBİNASYONUNA BİLE CEVAP VERMİYOR.BU MAKİNANIN İŞLETİM SİSTEMİNİ 3 GÜN ÖNCE KURDUM.TÜM PARÇLARI YENİ.ANAKARTIN ALTINA SÜNGER BİLE KOYDUM.AMA NAFİLE ÇÖZÜM OLMADI.
İŞYERİMİZDEKİ BİLGİSAYARLARIN BU SORUNLARI NELERDEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR ACABA.LÜTFEN YARDIM EDİN. ÇILDIRMAK ÜZEREYİM.
SAYGILAR..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ASUS P5VD2-MX SE ANAKART
İNTEL P4 D.CORE 1.8 CPU
KINGSTON 1024 DDR2 RAM
160 GB SEAGATE 160GB HDD

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

megaloman
11-02-2009, 14:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
588 mesaj

ağda virüs var=)

modem değiştirerek denedinizmi

Son Düzenleme: megaloman ~ 11 Şubat 2009 15:00
TuVNeRa
16-10-2010, 16:23   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Benim ekran kartı yine Windows' da mavi ekran hatası vermeye başlayınca daha evvel 2 defa yaptığım gibi sorun çıkaran ekran kartını bugün yine pişirdim fırında. Herşeyi monte ettim tekrar pc yi açmak istediğimde sürekli restart atıyordu. Ekrana hiçbirşey gelmeden ve herhangi bir uyarı sesi vermeden üstelik.
CMOS reset denedim ama olmadı. Ekran kartını söküp denedim olmadı. Bios pilini söküp denedim olmadı. Sorun ekran kartlarından deyip ikisini de söküp çalıştırmayı denedim ama yine aynı sonuç.

SİSTEM
-------------------------------------------------
Intel Q6600
GA X48-DQ6
4 X 2GB Kingston Hyperex DDR2 800MHz
2 X 60GB OCZ vertex RAID 0
2 X 1GB PowerColor 3870 X2 CrossFire X
Creative X-Fi Elite Pro
Gigabyte 800Watt Odin GT PSU