svlost.exe

bleeed
09-11-2009, 17:02   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Arkadaşlar daha önce int sekmesinde int kopma sorunu yüzünden başlık actım ama sorunum heralde %50 virüs 2 3 sn de bi int kesilip 5 sn icinde geri geliyor ve denetim masasından calısan programlara baktım ve svlost .exe die bisi ile karşılaştım heralde kötü deildir kötü olsa görünmez die bi google sordum tedbir amaclı
bide ne göreyim Sabit ayagı türkiye olan ve daha 5 gün önce yayılmaya başlayan bir virüs malware virüs programı avast kullanıyorum ama pek yarar saglamıyor aviraya cevirecekdim aksilik virüs yedik ceviremiyoruz :) dvd romm da kullanılamıyor calısıyor ama sanki cd koymamıs gibi cd yok diyor bu virüs hakkında bilgisi olan varmıen azından pc den nasıl sile bilirim.

Kruis
09-11-2009, 18:51   |  #2  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

http://www.superantispyware.com/ ... UPERANTISPYWAREFREE ücretsiz yazılım olan Süper AntiSpware programını yükleyin güncelleştirin.Tam tarama yapın.Etkisiz hale getirecektir.

Sorun düzelmezse o exe yi upload edin bir inceleyim.

bleeed
09-11-2009, 19:06   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj

yanlız exe ye bişi yapamıyorum taratma vs gibi şeyler yanı sadece baka biliyorum exeye bu sizin programı yükleyince nod32 vs virüs programlarını kapatmak gerekiyormu ?

arpanet
09-11-2009, 19:52   |  #4  
Yeni Üye
37 mesaj

hayır kapatman gerekmez.Nod 32 windows çekirdeği ile tam uyumludur.Diğer antivirüs yazılımlarının da çoğu böyledir.Gönül rahatlığı ile birlikte kurabilirsiniz.Yalnız başka bir antispy yazılımı varsa mutlaka kapatmanız gerekiir.Aksi halde çakışma meydana gelecektir.

invertor
09-11-2009, 19:55   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
52 mesaj

Aşağıya eklemiş olduğum programı indirip çalıştırın  çalışan işlemlerden svlost.exe nin üzerine tıklayın   ve programın ekran görüntüsünü buraya ekleyin bir bakalım

Saygılarımla

Process Explorer v11.33 ( Gelişmiş görev yöneticisi)

Download
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx

Son Düzenleme: invertor ~ 09 Kasım 2009 19:56
bleeed
09-11-2009, 20:28   |  #6  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Miller arkadaşın verdigi spyware 15 adet trojen buldu ama temizlemediheralde bi taneside başlıkda belirttigim sizinkinide yapayım ama birazzaman alacak cunku 5 sn de bi int kopuyor 10 sn sonra geliyor bu böyleseri bi şekilde gidiyor indirme işlemide biraz uzuyor bu yüzden .

bleeed
09-11-2009, 20:49   |  #7  
OP Yeni Üye
30 mesaj
Alıntı: invertor  
Aşağıya eklemiş olduğum programı indirip çalıştırın  çalışan işlemlerden svlost.exe nin üzerine tıklayın   ve programın ekran görüntüsünü buraya ekleyin bir bakalım

Saygılarımla

Process Explorer v11.33 ( Gelişmiş görev yöneticisi)

Download
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx
Dedigini yaptım ama silik silik cıkıyor tam resimdeki gibi deil anlaşılmıyor yani hic birşey :( zaten görev yöneticisinde svlost.exe diye bisi yok ne yazıkki :S

invertor
09-11-2009, 21:13   |  #8  
Üye
52 mesaj

Başlat çalıştıra msconfig yazın açılan pencereden başlangıç sekmesine gelin ordaki bütün işaretleri kaldırın sadece anti virüs programınızınki kalsın uygula deyip bilgisayarınızı yeniden başlatın  Bir değişme varmı yokmu  zaten kendini belli eder
Ardından Process Explorer v11.33  ü çalıştırın tam ekran yapın çalışan bütün işlemleri bir görelim bakalım system dosyaları haricinde çalışan exe dosyaları neler  görelimki ona göre hareket ederiz  ezebere konuşmayalım :)

Son Düzenleme: invertor ~ 09 Kasım 2009 21:17
bleeed
09-11-2009, 21:22   |  #9  
OP Yeni Üye
30 mesaj

dediginizi yapıcam ama suanda acayıp şeyler oluyor zone alarm diye bi fire wal kurdum bilgisayar delirdi ne gelse izinvermek zorunda kalıyorum arada bahsettıgımız dosyalarda gelıyor bakalım ne anlaya bılecegız dedıgınızı yapıyorum.

bleeed
09-11-2009, 21:40   |  #10  
OP Yeni Üye
30 mesaj

programdamı bi hata var benmi kuramıyorum rardan cıkartıyorum ve renkler karısık secılmez bı hal alıyor  :S internetim 5 sn de kesildigi icinde upload edemiyorum herhangi bi siteden bu siteye direk olarak  yükleme yapamıyoruz sanırsam :(

Son Düzenleme: bleeed ~ 09 Kasım 2009 22:00
invertor
09-11-2009, 23:22   |  #11  
Üye
52 mesaj

Aşağıdakileri denemenizi tavsiye ederim;
Modeminizi  5 dakika dinlendirmeyi  de deneyin.

Dinamik ip kullanıyorsanız İnternet her kesildiğinde ip adresiniz değişiyormu www.ip-numaram.com adresinden kontrol edebilirsiniz.

İnternetin  5 saniyede bir kesilmesi modemden veya bağlı olduğunuz santraldende kaynaklıda olabilir. 
Eğer splitter kullanıyorsanız telefon hattını  direk modeme bağlamayı deneyin belki sorun splitter dan kaynaklıda olabilir.

İnternet bağlantınızı kesip Process Explorer programını çalıştırmayı deneyin

Bilgisyarınızı güvenli modda açıp Process Explorer v11.33 çalıştırdığınızda yine silikmi çıkıyor

İstediğim verileri   "Process Explorer'i çalıştırıp tam ekran çalışan bütün işlemlerin resmini " buraya ekleyebilirseniz  Sisteminiz hakkında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.    Aksi taktirde yapılan işlemler vakit kaybından başka birşey değildir... 

İnternetin 5 saniyede bir kopma sorununu için önce belirttiğim adımları test etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla

Kruis
09-11-2009, 23:58   |  #12  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Dediğimi programı Güvenli Modda açıp orada taratın ve temizleyin.Tamamen siler.

bleeed
10-11-2009, 11:16   |  #13  
OP Yeni Üye
30 mesaj

mıller ın dedigi programı yaptım sildi hepsini ama int sorunları kopuyor sanırsam bu programında bulamadıgı viris trojen falan var ama bi şekilde yapıcam o görev yöneticisini

bleeed
10-11-2009, 11:52   |  #14  
OP Yeni Üye
30 mesaj
Alıntı: invertor  
Aşağıdakileri denemenizi tavsiye ederim;
Modeminizi  5 dakika dinlendirmeyi  de deneyin.

Dinamik ip kullanıyorsanız İnternet her kesildiğinde ip adresiniz değişiyormu www.ip-numaram.com adresinden kontrol edebilirsiniz.

İnternetin  5 saniyede bir kesilmesi modemden veya bağlı olduğunuz santraldende kaynaklıda olabilir. 
Eğer splitter kullanıyorsanız telefon hattını  direk modeme bağlamayı deneyin belki sorun splitter dan kaynaklıda olabilir.

İnternet bağlantınızı kesip Process Explorer programını çalıştırmayı deneyin

Bilgisyarınızı güvenli modda açıp Process Explorer v11.33 çalıştırdığınızda yine silikmi çıkıyor

İstediğim verileri   "Process Explorer'i çalıştırıp tam ekran çalışan bütün işlemlerin resmini " buraya ekleyebilirseniz  Sisteminiz hakkında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.    Aksi taktirde yapılan işlemler vakit kaybından başka birşey değildir... 

İnternetin 5 saniyede bir kopma sorununu için önce belirttiğim adımları test etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla

Yapabilecegim bişey yok mlsf programı kurunca renkler falan karısıyo sscekıp koysam hıcbısı anlayamazsın cunku okunmuyor çare yok yani herneyse.saol yardımların icin artık düzelmesini beklicem 1 2 gün eyerdüzelmezse mecbur bi bilgisayarcıya göstermek farz oldu

Kruis
10-11-2009, 15:25   |  #15  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Kaspersky internet Security 2010 u indirin.Ağa yapılan bir saldırı varsa bunu engelle.Siz kisi kurun güncelleyin tam tarama yapın.Sonra o otomatik koruma sağlar.