Switchable Ekran Kartı Nvidia Gt420m Sorunu

h1tb0y
15-02-2011, 10:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar : ACer 5742g Modelinde Notebook ' a sahibim . Bu bilgisayarın 2 gb harici ekran kartı bulunmakta ve bu ekran kartı Nvidia ' nın Optimus ve Cuda Teknolojileri ile donatılmış . Aslında çok güzel özellikler fakat ben bunlara ihtiyacı olmayan birsiyim.

Çoğu Forumda bu bilgisayar ile crysis2 yi falan son görüntü efektleri ile oynadıklarını yazmışlar . Dogrudur çok rahat kaldırabilir .

Dxdiag ' da kontrol ettiğimde Ekran kartını 10 board olarak görmesine ayrı bir kıl oldum .

Donanımlarda hem onboard hemde Nvidia Gt420m Olarak 2 ekran kartı da görünmekte.

Denetim Masasında Nvidia kontrol paneli ve İnteL HD Graphics kontrol paneli bulunmakta ve Bu Denetim masalarında HAngi ekran kartını seçeceğimi bana sormakta.

Her ne kadar Nvidia Yı seçsemde Hala gta4 ü Yada Warcraft3 ü yada CS.16 yı dogru düzgün oynayamamaktayım . Bu ekran kartlarının herhangi bir geçiş tuşu olup olmadığını araştırdım fakat bulamadım.

Sizlere sorum şu : inteli ' i tamamen devre dışı bırakmak ve dxdiag da dahi Nvidia ekran kartını görmek istiyorum.

Donanılardan İnteli ' devre dışı bırakmam işe yaramadı.
Bios ' da iki ekran kartı da yüklü ve kullanımda ve oraya erişimim kısıtlanmış kapatılmıyor

Aynı sorunu yaşayan bir arkadaş veya konu ile ilgili Birisi yardımcı olursa çok Sevinirim

Şimdiden Teşekkur ederim .

eozenir
15-02-2011, 12:48   |  #2  
eozenir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
406 mesaj

arkadaşımdada buna benzer bir olay var. iki ekran kartlı. öncelikle daima intel ekran kartı hep başrolde oluyor. bu optimus teknolojisi daha tam rayına oturmadı. arkadaşta ağır oyunu oynamaya başlıyo ama hala intel ekran kartı devrede oluyor. otomatik seçimde biş işe yaramıyor. tavsiyem denetim panelinden sadece nvidiayı seçmen. gerçi buda pilde iken çok güç tüketimi yapacak ama intel ekran kartını iptal etmenin başka bir yolunu şahsen bilmiyorum.