symbian 2011

emrekoksal95
01-02-2011, 16:34   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

chip haberlerde okumuştum symbian a yeni özellikler geliyormuş
bu özellikler sadece symbian 3 için mi yoksa S60 5 edition lar da dAHİL mi?
herhangi bir bildiğiniz var ve paylaşırsanız çok sevinirim.:D

mancukya
17-02-2011, 14:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Symbianin her yeri özellik olsa ne yazar.
Symbain tuslu telofonlar icin iyi bir sistemdi zaten döneminin tartismasiz en iyisi denilebilir. ama dokunmatik icin uygun olmadi hic bir zaman ayni Windows mobile oldugu gibi (Windows phone 7 icin demiyorum).
Samsung Bada isimli isletim sistemini 6 ayda yazdi, Hp Plam sirketini satin aldikdan sonra 7 8 ayda webosu harika bir sistem halie getirdi ayni sekilde Rim qik adli yazilimi oldukca iyi gelistiriyor.
Yani verdigim öreneklere bakarsak 4 senedir Symbiandan bir halt olmadi olmiyacaktida o sistemin sifirdan yazilmasi gerekiyordu Nokia ve Symbian fondation beceremedi bu isi.
Nokia icin bundan sonraki dönemde Windows phone 7 ve belki ileride panik halinde Android yada diger firmalarin programlariyla deneme seklinde cikaracagi teller olucaktir.
Kapali bir sistem olan Windows 7 ile zaten büyük hata yaptilar Microsoft hem yazilim hemde firma bazinda Nokia ile Aplle iphone mantigini uygulmaya kalkisacak.

berkcan_0
17-02-2011, 19:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,153 mesaj

symbian dan bir halt olmaz NOKİA bile bir halt olmayacağını anladı ve microsoft ile anlaşma yapmaya çalışıyo hele bide s60v5 yeni özellikler :D 3d hızlandırıcısı bile olmayan örnek 5800 444 mhz lerde iişlemci 128mb ram li tele ne yeni özellik gelecek symbian 3 belki birkaç özellik eklenir