syslem.exe

devrimm
16-06-2007, 12:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

windows xp pro sp2 kullanıyorum. bilgisayar çalışıtıktan bi süre sonra syslem hatası veriyor ve bilgisayar yavaşlıyor, cpu hep %100de çalışyor. format attım bi gün sonra yine aynı hata verdi. avast yüklü ve opera kullanıyorum. sebebi nedir acaba??

ExCeLLiuM
16-06-2007, 12:33   |  #2  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

syslem??? acaba virüsmü? syslem diye sahte bir isimle hata veriyor. syslem diye bişey duymadım daha önce. İşlemciyi %100 kullanan programın adı ne ya da servisin?

devrimm
16-06-2007, 12:54   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

cpu %100 kullanan program gözükmüyor işlemler listesinde herşey normal SD kullanımı 700-800 lere kadar çıkıyor bu arada (256mb ram kullanıyorum)konumu c:\windos\system32\syslem.exe Ayrıca msconfigtede gözüküyor

ExCeLLiuM
16-06-2007, 13:14   |  #4  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Arkadaşım bende Windows XP PRO SP2 kullanıyorum ancak System32 klaöründe syslem diye bir uygulama dosyası yok. Senin bilgisayarında muhemelen bir virüs var, yada o dosyayı kullandığın programlardan biri koydu oraya.

Msconfig te başlangıç sekmesinden devre dışı bırak onu. O zaman sistem açıldığında çalışmayacak ve hata vermeyecektir. Ayrıca işlemciyide kullanmıyacaktır.

800MB ta çıkıyorsa ram kullanımı, swap (takas) dosyası kullanılıyor demektir,, buda sisteminin bayağı bir ağır çalıştığını gösterir.

Yani sistemin bayağı bi karışmış. Diyecek bişey bulamıyorum. CCleaner ile bi temizlik yap. Kullanmadığın programları kaldır. Aynı şekilde msconfigtende açılıştaki uygulamaları azaltmaya çalış.

Olmasa temiz bir format at ve sistemi yeniden kur.

makarna
16-06-2007, 14:30   |  #5  
Üye
93 mesaj

Birde AVG Free Edition kullan sorun kesin çözülcektir.

Önce makinandaki antivirüs yazılımlarını kaldır öle kur.

Virüs uyarsı çıktığında ise Heal yada Movie To Vault tıkla.

Heal siler , Movie To Vault karantinaya alır.

Bilgisayarınıda asla yormaz.

devrimm
16-06-2007, 15:34   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

sağolun.. msconfigten iptal ettim ama tekrar başlattığımda iptal edilenin altında yeni bi tane daha oluştu. avast bişey bulamadı AVG yi kurar denerim. bulur bişeyler umarım