Tablet için fikir

ilker94
28-06-2012, 19:09   |  #1  
ilker94 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

arkadaşlar 800-1000 tl kadar bütçem var tablet önerirmisiniz ?

RızaRenkal
28-06-2012, 19:20   |  #2  
RızaRenkal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
129 mesaj

http://www.vatanbilgisayar.com/N ... ils.aspx?I_ID=56793

ahmet_1023
28-06-2012, 20:19   |  #3  
ahmet_1023 avatarı
Yıllanmış Üye
105 mesaj

http://www.bimeks.com.tr/urun/11 ... yah-mc769tu-a-.aspx

bosluk
28-06-2012, 22:41   |  #4  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Bence bekleyin Windows'lu modeller gelsin onlara bakarsınız. Android telefonda iyi de tablette ne yüklemesi adam gibi insanı sinir ediyor, ne 3g tam çalışıyor, ne hafıza yetmekte, ne de romlarının biri bile her yanı çalışan biçimde değil. Üstelik kapatsanız bile kendi kendine açılıyor programların yarısı ve hakikaten nereye bağlanıp ne yaptığı belli olmayan bir sistem. Apple iyi ama onda da oturup bir avi filmi bile doğru düzgün izleyemiyor, on tane aparat takmadan bir sd kart bile bağlayamıyorsunuz. O yüzden az daha bekleyip Windows'lulara gözatmakta fayda var.

ohne dich
28-06-2012, 22:50   |  #5  
ohne dich avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
138 mesaj
Alıntı: bosluk  
Bence bekleyin Windows'lu modeller gelsin onlara bakarsınız. Android telefonda iyi de tablette ne yüklemesi adam gibi insanı sinir ediyor, ne 3g tam çalışıyor, ne hafıza yetmekte, ne de romlarının biri bile her yanı çalışan biçimde değil. Üstelik kapatsanız bile kendi kendine açılıyor programların yarısı ve hakikaten nereye bağlanıp ne yaptığı belli olmayan bir sistem. Apple iyi ama onda da oturup bir avi filmi bile doğru düzgün izleyemiyor, on tane aparat takmadan bir sd kart bile bağlayamıyorsunuz. O yüzden az daha bekleyip Windows'lulara gözatmakta fayda var.

+1

Tekno_Loji
28-06-2012, 23:03   |  #6  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Asus'un TF300 modeli gelecek, fiyatı daha uygun olacakmış onu bekle. Birde ipad daha küçük ekranlı ipad'ler çıkaracak onların fiyatları da daha uygun olacakmış.

Son olarakta Windows8'li tabletleri de beklemekte fayda var tabiki. Win8 Sonbahar gibi çıkacağına göre tabletlerde Sonbahardan sonra yavaş yavaş gelmeye başlar.

bosluk
28-06-2012, 23:16   |  #7  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Ben de TF700 bekliyordum aslında da, beklerken nöbetlerde oyalanayım diye 7 inçlerden aldım bir tane. Aman aman. Yani hakikaten telefonda klasik nokyalardan sonra güzel gelmişti android ama tablette zerre çekilmiyor. Boyna açılıyor arka planda yok o oyun yok şu google talk yok bu mail. Kapat diyorsun gene açılıyor. Boyna yavaşlıyor. Oyun kurayım diyorsun wifiden 1.5 gb çek, şey kadar ekranda 20 tane reklamla oynamaya çalış. Sıklıkla yenisi çıksın, o kadar dosya çek uyumsuz desin, 2 kere aç satın al gelsin, crack bile yapama. Programı sdkarta yüklemek için bile tabletin orjinal romunu kaldırıp kırılmışını koy. Root ol kök al yüzdelik hesap yap karekökünü al. Tam tamam bu sefer de, kapayıp bir aç, hop karta taşıdığın programın kalksın menüden. Tekrar kur, bir daha yükle, otomatik çalışsın, kapanmasın, sinire bağla, haftada bir format at, bu sefer de 3g modemin çalışmasın. Bilgisayar mühendisi havasına bürün, Chip'te yenilenen mesaj yazma yerine ve @Selçuk'a inat 10 kere aynı mesajı yazmaya uğraş. Gel de isyan etme...

Boşverin tf'yi mf'yi hakikaten. Windows'un imitasyon rt olmayan exe çalıştıran pahalısı çıksın direkt hepimiz ondan alalım. Gerekirse 1 sene daha para biriktirelim ama en azından paramızla rezil olmayalım. O kadar kızsak laf etsek de gene de ne varsa Windows'ta var hakikaten.

brightmobil
27-07-2012, 16:41   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

Tablet için fikir oluşturabiliecek ürünler var aşağıda

Kapalı Hesap (128169)
27-07-2012, 17:45   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Size Asus TF300 önerebilirim. Çok iyi bir tablet. Yanında Dock'u ile veriliyor diye biliyorum. Tavsiye edilebilir.

tenfingers
27-08-2012, 11:35   |  #10  
tenfingers avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
47 mesaj

Samsung tavsiye ediyorum çok güzel hassasiyet mükemmel

efeoglu
27-08-2012, 16:36   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj

iPad enine boyuna kurcalamamış arkadaşlar mümkünse pek fazla yorum yapmasın. Avi videoları izlemek için sadece bir video izleme programı yüklemek yeterli oluyor. Kendim tabletinde de iPhone'umda da o şekilde istediğim videoyu izleyebiliyorum ayrıca altyazı eklemek gibi sorunlarımda olmuyor.. 

Android ve Windows tabanlı tabletler pek kullanışlı olmayacak daha uzunca bir süre bana sorarsanız. Bu yüzden eğer acelen varsa (yane 1 2 sene daha beklemek gibi niyetin yoksa) ipad al kurtul, daha sonra değiştirmek istediğinde 200 lira aşağı fiyatına satarsın (ki onuda kullandığına say) daha başka bir cihaz alabilirsin. diğerlerinde bu bile yok

SeanBreak
02-09-2012, 15:52   |  #12  
Taze Üye
9 mesaj

Windows 8'in gidişatı konusunda bir fikrim yok. ARM işlemciler için ayrı bir versiyon olacakmış ve uygulama desteği konusunda henüz tam bir bilgi yok.

Eğer incelik, bol özel optimize edilmiş oyun ve uygulama, internet, taşıma, kılıf, pil ömrü, fiyatın zor düşmesi ve iCloud, Wi-Fi senkronizasyon gibi özellikleri arıyorsanız iPad 2,

Eğer orta incelik de olur, geliştiricilik de yapayayım, internette flash olsun, PC'ye senkron ihtiyacım kalmasın, zaten telefonum-tabletim-pc'im arasında dosya vb. şeylerin çok iyi senkron olmasına gerek yok, bir sürü (optimize olmayabilir, düzgün olmayabilir dokunmatik ekran için) uygulama olsun, bir de farklı olsun dersen Microsoft Surface ve diğer muadillerini bekleyip almanı öneririm.