tam açılırken res atıyo

haylaz_onur
08-01-2010, 00:34   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

arkadaşlar benim bi kankanın bilgisyarının sorunu aslında çözemedik ondan buraya yazıom neyse konuya geçim BİLGİSYARI KAPATA TIKLADIKTAN PC KAPANIRKEN ELEKTRİKLER KESİLİYO SONRA TEKRAR
AÇTIĞIMIZDA BÖYLE OLDU TAM AÇILICAK WİNDOWS XP YAZISI GELİYO SONRA RESTART ATIYO BU PCYİ ACMANIN Bİ YOLU YOKMU__________?

Mustafa@PC
08-01-2010, 00:54   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Güvenli kipte açılıyormu ?

haylaz_onur
08-01-2010, 00:56   |  #3  
OP Üye
84 mesaj

hyr açılmıyo g.kipi denedik ama cd den çalışan bi xp profesyonelle actık c ye gidiğimizda hddin yok olduğunu sölüyo

haylaz_onur
08-01-2010, 00:58   |  #4  
OP Üye
84 mesaj

mustafa kardeş ben kaptmak zorundayım sen çözüm bulduysan yada bişe sorcaksan yaz ben yarın bakcem

zxsel
08-01-2010, 01:05   |  #5  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

sıstem cokmus  sıstemın  atıyorum xp ıse xp cd takcan  f5 f8 ıle guvenlı komutla dıen  sunu yazcan

sfc/scannow

enter de cd ıle yukleme yapar kurtarır yada
KAYIT DEFTERİNİ GERİ YÜKLEME

1-Bilgisayarı MS-DOS Kipinde başlatın.

2-MS-DOS komut isteminde, scanreg restore yazın.

3-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu işlemler sonucunda bilgisayarınız, başarılı bir biçimde başlattığı son duruma geri alınacaktır.

yada  f5  f8 ıle ıkıınden bırı acılırken bas sureklı  dos seceneklerınden  komutla  ac de

komuta sunu yaz
%systemroot%\system32\restore\ rstrui.exe  enter yap sıste m ayar  tarıhını calısan bır tarıhe lacan gerı yuklucne yanı

Bilgisayarınızın başlangıç düğmesine basın ve Windows logosu görünmeden (epey bir önce) F5 tuşuna seri halde basın.Ardından gelecek pencereden güvenli kip komut sistemini çalıştırın.Karşınıza bir dos penceresi çıkacaktır.Burada boş bir satırda:

%systemroot%\system32\restore\ rstrui.exe

komutunu yazıp entera bastığınızda sistem geri yükleme yardımcısı açılacaktır..
hıcbırı olmaz ıse  xp cd tak pc oyle acmayı dene  cd yardım ılede acılabılır

buna ragmen buyuk bır  sorunsa format atcanız sıstem kotu bır sekılde cokmus tur

Mustafa@PC
08-01-2010, 01:10   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

CD'den çalışan sistemle bilgisayarı açıp XP'nin kurulu olduğu diski göremiyorsanız ve bu elektirik kesintisinden sonra olduysa, eğer sabit disk kablolarında bir sorun yoksa muhtemelen sabit disk bozulmuştur. Bence teknnik servise danışın.

zxsel
08-01-2010, 01:11   |  #7  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj
Alıntı: haylaz_onur  
hyr açılmıyo g.kipi denedik ama cd den çalışan bi xp profesyonelle actık c ye gidiğimizda hddin yok olduğunu sölü
xp pro  format mı atmaya calıstınız acaba hdd yok dedı  eger oyle ıse bıostan hdd gozukuyormu onu ayarlayın yada xp cd ıcıne satalı hdd ıse xp cd gormez onun  pc nın anakart chıpsetı ıntel ıse ıntel sata drıver ı entegre etcenız nlıte programı ıle xp cd ıcıne hdd yı gorur atı ıse chıpsetı nız atı sata drıver eklıcenız cd ıcıne  gorur ozaman

haylaz_onur
08-01-2010, 01:26   |  #8  
OP Üye
84 mesaj

tmm format atmamam lazım sistemi kurtarmam lazım dediklerinizi denicem

haylaz_onur
08-01-2010, 01:27   |  #9  
OP Üye
84 mesaj

kardeş ms-dos kipinde nası çalıştırcaz