Tam sürüm diyerek Trial vermek "Abbyy FineReader"

MrMutlu
24-10-2012, 21:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

2000 li yılların başından beri dönem dönem bilgisayar dergileri almışımdır. Bu ay 6 full sürüm program başlınıza bakarak derginizi aldım. Ve Abbyy FineReader programının 90 günlük Trial olduğunu gördüm. Evet 90 gün boyunca bile tam sürüm kullanamıyoruz. Beni kandırarak satmış olduğunuz derginizi iade ederek 7 TL mi geri almak istiyorum. İşsiz biri için bu 7 TL az bir para değildir. iletişime geçmenizi bekleyeceği ve bu konuda yasal haklarımın tamamını zorlayacağım.

Saygılarımla

not: belki beni kandırdınız 7 TL mi aldınız ama bu sorunum çözülmezse hayatım boyunca chip dergisini asla almayacağım ve aldırtmamak adınada elimden geleni yapacağım.

AmbaSSadoR
25-10-2012, 11:26   |  #2  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

dostum tam sürümü siz yanlış anlamışsınız ,tam sürüm yine paralı fakat program içindeki hatalar veya bugların düzeltimiş eksiksiz durumundaki versiyona verilen addır , kaldı ki abby fine reader programı ücretsiz olamayacak kadar iyi bir programdır ha ne olabilir bu alternatif açık kaynak ve windowsta çalışan bedava sürümlerini araştırmanız lazım C=

cümleten hayırlı bayramlar

MrMutlu
25-10-2012, 15:45   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: AmbaSSadoR  
dostum tam sürümü siz yanlış anlamışsınız ,tam sürüm yine paralı fakat program içindeki hatalar veya bugların düzeltimiş eksiksiz durumundaki versiyona verilen addır , kaldı ki abby fine reader programı ücretsiz olamayacak kadar iyi bir programdır ha ne olabilir bu alternatif açık kaynak ve windowsta çalışan bedava sürümlerini araştırmanız lazım C=

cümleten hayırlı

Tam sürümün paralı anlamına geldiğinide duydum ya Allah ta sizi güldürsün
Paralı olmayan sürüme ne deniyor : Süper Full mu ?
Zaten bedava değil dergiye para verdik en azından 90 günlük tam lisans verebilirlerdi

bu ay sonuna kadar bekleyeceğim mail yada forumdan ger dönüş olmazsa tüketici hakları mahkemesine gideceğim ve bu sorunu her forumda şikayet sitesinde 1 günümü ayırıp yazacağım

Bu arada daha öncede chip aldım o zamanki full dediklerinde böyle bir durum yoktu

Son Düzenleme: MrMutlu ~ 25 Ekim 2012 15:46
Mahmut Karslıoğlu
30-10-2012, 17:10   |  #4  
Mahmut Karslıoğlu avatarı
CHIP Editör
84 mesaj

Abbyy FineReader standart olarak sitesinden sadece 1 aylık olarak indirilip kullanılabilen bir yazılım. 3 aylık sürümü sadece CHIP için özel olarak hazırlanmıştır ve başka bir yerde ücretsiz olarak bu kadar uzun kullanım bulmanız mümkün değildir. Yani siz CHIP okurlarına özel anlaşmalarla sunulmuş bir fırsattır.

Trial kelimesi sizi yanıltmasın. Bu yazılımın herhangi bir eksiği olduğu anlamına gelmiyor. Sadece süre kısıtlaması olduğu anlamına geliyor. Yani yazılımı kurduğunuz tarihten itibaren tüm özellikleri eksiksiz olarak normalden 3 katı daha fazla süre ile kullanabilirsiniz. 3 aylık özel sürüm olduğu aynı ayın kapağında kullanılan ürün kutusu üzerinde de belirtilmiştir. Sanırız bunu atlamışsınız. İyi günler dileriz.

CHIP Dergisi Yazı İşleri

delikanli53
08-11-2012, 14:27   |  #5  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

Test etmeden çamur atmak böyle birşey sanırım.