Tasarım-çalışması: Eyfel kulesi cep telefonu

CHIP Online
22-07-2008, 13:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Fransızlar, Paris'in ünlü sembolü olan Eyfel kulesini bir cep telefonu tasarımı için kullandılar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Tasa ... -telefonu_7878.html

Bu hafta Fransa'da milli tatil kutlandı. MobilFrance.com sitesi Fransız bir telefonun nasıl gözükeceğini düşündü ve hemencecik Eyfel kulesi tasarımında bir smartphone tasarladı.

Telefonun ön tarafında şık bir dokunmatik ekran var fakat yan taraf Paris'in ünlü sembolünü hatırlatıyor. Avantaj elinizde: Artık kimse görüşünüzü engellemeden Eyfel kulesinin bir resmini yapabilir veya kamera sayesinde kule ile aynı karede bulunabilirsiniz. Eğer görüş açınız yine kötü olursa mavi gökyüzünü arka plan olarak kullanın.

Tüm konu: Tasarım-çalışması: Eyfel kulesi cep telefonu

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Türkiye'ye has bir telefon yapmak isteseydiniz nasıl bir tasarım kullanırdınız?

erba
22-07-2008, 14:18   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
67 mesaj

Türkiye'ye has bir tasarım yapsaydım Ankara'da ki Ata Kule veya Nevşehir' de ki Peri Bacalarını kullanırdım ;)

PsikozY
23-07-2008, 08:17   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
90 mesaj

Türkiyede böyle bir uygulama yapılmaya kalksa saymakla bitmezdi yapılabilecekler. O kadar çok güzelliğimiz var ki insan şaşırıyor hangisini seçebileceğini.

Ben olsam Anıtkabir'i kullanırdım.

Fattur
23-07-2008, 18:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

evet çok fazla şeyimiz var.. en iyisi türkiye haritası şeklinde olan ve üstünde bazı tarihi yerlemizin işaretli olduğu bir yer olabilr