Taşınabilir Diskin İçindeki Dosyaları Açamıyorum..

Kaan614
27-02-2011, 11:14   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

Olayın öncesini anlatayım. Taşınabilir diski hep hiçbir sorun olmadan kullandım içinde bana gerekli olan önemli şeylerin hepsi var. 
Geçende bir arkadaşın flash diskini masaüstü bilgisayarıma taktım ve baktımki içindeki dosyaları açamıyorum. Kısayol şeklinde gözüküyorlar. Ama bilgisayarımdan bakınca flash diskin çok büyük bir alanı dolu gözüküyor. O flash disk laptopdada açılmadı, başka laptoptada denedim ondada açılmadı..
Kendi t.diskimi az önce taktım masaüstü bilgisayarına onunda içindeki bütün dosyalar shortcut biçiminde. Ama kapasitesine bakarsam hiç bir şey silinmiş gibi değil.. Hiç bir dosya açılmıyor. :S Yine iki bilgisayarıda denedim ikiside açamadı. Bana çok gerekli olan bilgilere ulaşamıyorum.
Diskin içinde " $RECYCLE.BIN " diye yine kopyası gorunen bir dosya var açılmayan bu önceden yoktu.
Sonra beyaz sayfa resminde zaY, zBU, zDa adında şeyler var.. Bunlardan 6 tane daha var.. 
Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bazı dosyalarıma acil ulaşmam lazım.
Kullandığım iki bilgisayarda windows 7.  Aynı şey başıma gelen flash diski windows xp bilgisayara taktığımdada değişen bir şey yoktu.  Masaüstü bilgisayara ne oldu bilmiyorum eskiden böyle bir sorun yapmamıştı ama sanırım ondan kaynaklanmış olabilir, flash diskide, taşınabilir diskide ona taktıktan sonra sorun çıktı(daha önce rahat rahat kullanırdım o biligisayarda)

Yardımınızı bekliyorum.

Kaan614
27-02-2011, 11:33   |  #2  
OP Üye
61 mesaj

Antivirüs ile halledebilir miyim dersin rahatça? Deniyorum hemen.

Kaan614
27-02-2011, 13:01   |  #3  
OP Üye
61 mesaj

Antivirüs programı diksten birtakım şeyleri sildi ama dosyalar hala açılmıyor :(
Sildikleri zay,zbu,zda isminde olan şeyler.

Son Düzenleme: Kaan614 ~ 27 Şubat 2011 13:02
Kaan614
28-02-2011, 12:05   |  #4  
OP Üye
61 mesaj

Bu konu hakkında bilgisi olan yok mu?