Tavsiye

HPQ-User
10-08-2007, 09:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pincir sormuş:
mrb ben kenan.makina mühendisiyim.İşim gereği bir laptop almak istiyorum.Gene mesleğim gereği kullandığım programlar ağır programlar olduğu için alacağım laptop un ram,işlemci,özellikle ekran kartı ve harddiski yeterli seviyede olmalı.Kulandığım programlardan bazıları pro-engineer,catia,uni-graphics,solidworks gibi ağır ve autocad gibi orta seviyede ağırlığı olan programlar.Bu programların çoğu matris hesaplama yöntemi ile çalışır.ve parçayı ekranda döndürmek için bile en azından hafızasında belkide 1 milyon matrisi aynı anda hesaplar.bunun için iyi bir grafik hızı ve özellikleri gelişmiş bir laptop almak istiyorum.Birde çeşitli söylentiler vardır.Laptopların ömrü en fazla 2 yıldır gibilerinden.Böyle bir sistemi ne kadar kullanabilirim.??bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim.çalışmalarınızda başarılar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
10-08-2007, 10:11   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bende senin gibi CAD kullanıcısıyım.SW, Autocad ve Unigraphics kullanıyorum. Sana önerim Monster marka bir laptop almandır. Eğer fiyat aralığı verırsen sana hangı modeli alacagını söyleyebilirim. Teknik servisi de gayet başarılıdır..

burda bir incelemesi var.

Laptop ömrü 2 sene değildir. Eğer aynı programları kullanırsan hıcbır sorunun olmaz ama zamanla cıkan programları (soldiworks 2009 veya ondan sonra cıkacak surumleri)yüklersen tabıkı program agırlıgına gore laptopun yetmemeye başlayacaktır.

bjk_semih
10-08-2007, 11:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,452 mesaj

ağır programlar kullanacağın için monster öneririm. işlemcisi - rami - özellikle ekran kartı çok başarılı fakat monster biraz ağırdır. seyehat için pek gitmeyebilr...