Telefonla Etkinleştirme Nasıl Oluyor?

GRS
03-05-2009, 20:51   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
83 mesaj

Elimde orjinal Oem Vista var(key). Ancak pc im çalındı ve ben yeni pc ime bu keyi kullanarak etkinleştirmek istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü ve prosedür nasıl işliyor yani ne yapmam gerek?

uGuR.uK
03-05-2009, 21:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

aynı şifreyle yine etkinleştirme yaparsın, varsa internet bağlantısı o pc'de direk netten etkinleştirebilirsin merak etme. ama olmazsa telefon yoluda şöyle; sen telefonla aktifleştirmeyi seçersin, sana bir tel. no.su ve şifre verir. bu numara Microsoft'un numarasıdır, ararsın ve pc'nin sana verdiği şifreyi oraya söylersin(yada tuşlarsın, yeni sistem nasıl bilmiyorum tam olarak) oda sana bi aktifleştirme kodu söyler, onu bi kagıda yazarsın sonra gelir bilgisayarına yazarsın ve aktifleşir;).

GRS
03-05-2009, 21:13   |  #3  
OP Üye
83 mesaj

Şu an crack vista sp1 kullanıyorum. Vista Etkin ancak içim rahat etmiyor. Elimde sadece 25 haneli bir şifre var onuda pc üzerindeki etiketden bi yere yazmıştım pc ile bareber etiket de gitti. Ürün anahtarı bu mu? Eğer şimdi ki vistanın üstünde "Ürün anahtarını değiştirin" yapıp yazarsam orjinal olurmu?

Ahmet_79
03-05-2009, 21:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

evet onunla yaparsın ve sakın onuda kaybetmeyesin.

Süleyman.
03-05-2009, 21:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Ancak orijinalliği sağlayan şey o sertifikadır. Eğer o anahtarla biri daha ürün aktifleştirirse siz bir başka probrlem yaşarsınız. Ayrıca faturanız varsa savcılığa suç duyurusunda bulunun. Belki bulabilirler de cihazınızı.

ifteri
03-05-2009, 21:55   |  #6  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj

cihazınız kullanılıyorsa etkinleştirme kodu vermeyebilirler arkadaşın dediği gibi savcılığa başvurun.etkinleştirme için microsoftu arıyorsunuz doğrulamanın ardından size kodu yazdırıyorlar şifre hanesine giriyorsunuz işlem tamam.eltahirin dediği gibi elinizdeki silah o numaradır.yalnız bulan-çalan kişidede aynı numara var.kolay gelsin

HugOBoss___
04-05-2009, 14:41   |  #7  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

tel ile etkinleştir dediğinizde 52 haneli bir numara çıkıyor ekrana ve arayacağınız numara... numarayı aradığınızda bu 52 haneli kodu tuşluyorsunuz... tuşladıktan sonra operatör size bir kaç soru soruyor: ilk soru yazılımınız yeni bir pc ile bütünleşik mi geldi kendiniz mi aldınız? daha sonra bu ürünü kaç değişik bilgisayara yüklediniz..? siz 2 derseniz telin yüzünüze kapanması muhtemel..