telekom ve yeni bir teknoloji

Banned
01-02-2006, 23:59   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,148 mesaj

arkadaşlar geçenlerde birisinden şöyle bir şey duydum
yeni bir teknoloji çıkmış ve şu an sadece japonya kullanıyormuş  bu teknoloji anladığım kadarıyla sesin internet üzerinden iletişimi gibi bir şey miş yani cep ten abd veya almanya gibi ülkeleri veya yurt içinde gsm veya sabit hatları aradığımızda extra bir ücret yok muş konuşma internet üzerinden yapılacakmış ve extra bir ücret alınmayacakmış adsl ye ne kadar ödüyorsak aynı fiyatı ödeyip daha fazla hizmet alacakmışız ve telekom bu yüzden aceleyle satılmış çünkü bu teknolojiye izin verilecekmiş bundan sonra telekom şirketleri zarar etmeye başlıyacakmış hatta bazıları tehtid edilmiş ben anladığım kadarıyla yazmaya çalıştım eksiklerimi ve hatalarımı düzeltmeniz dileğiyle...
saygılar...

Banned
02-02-2006, 09:46   |  #2  
Banlandı
1,204 mesaj

evet telefon şirketlerinin ilerki dönemlerde zarar edecegine ben de kesin gözüyle

bakıyorum skype gibi yazılımlarla herkes şu an beleş konuşuyor zaten nette

Aytun Çelebi
04-02-2006, 18:44   |  #3  
Üye
68 mesaj

Bu teknolojinin adı Voice over IP (VoIP). Sesin internet üzerinden taşınması anlamına geliyor. Bunu destekleyen ADSL modemler bile ülkemizde mevcut. Skype'nin paralı üyeliğiyle zaten bunu yapabiliyorsunuz, yani cep telefonunuzu, ev telefonunuzu veya dünyadaki herhangi bir telefonu arayabiliyorsunuz.

Dikkat ederseniz bizdeki telekomun hareketlenmesinin sebebi de bu tip yeniliklere ayak uydurma çabası. ADSL geldi, yaygınlaşınca daha hızlı bağlantılar ucuzlayacak. Yerel telefonlar için SMS geldi, artık cep telefonu olmadan da mesajlaşılabilecek. VoIP destekli modemler geldi, şu an emin değilim, fakat telekom şirketleri arasında (Türk Telekom ve diğerleri) bu hizmeti veren olabilir.

Şu an Avrupa ve Amerika'da birçok telekom şirketi normal telefon hatlarının yanısıra VoIP hatları da satıyor. Hatta öyle paketler var ki, telefon, televizyon, internet bir arada. Bizim için de, bu tip paketleri kullanmaya başlayacağımız zamanlar çok uzak değil.

Ingres
19-05-2006, 14:11   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

Çok sayıda firma VoIP hizmeti vermek için lisans aldı. Türkiye'de internet kullanımı yeterince yaygın olmadığı için şimdilik herhangi bir telefondan Telekom Şirketinin sistemini arayıp oradan internete çıkmanızı sağlayan dialer telefonlar şu anda piyasada. İnternet kullanma alışkanlığı olanlar içinse kontör satın alıp herhangi bir telefonu arayabileceğiniz programlar mevcut. Bilgisayardan bilgisayara genelde ücretsiz bu sistemler ama araya kara hattı girince ister istemez bir maliyet oluşuyor.

VoIP çözümleri için bir Türk firma arayanlar için
Dijital Pazar
(0216) 478 15 90

Mdg
19-05-2006, 14:48   |  #5  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Voip Kaç yıllık teknoloji yaw
voip'i  yeni duyanada  şaşırıyorum bide  yazarsınız şu kadar yıldır chip okuruz  diye
japonyada  değil tknolojinin 15 yıl geriden geldiği kktc'de bile Voip kullanılıyor

Banned
19-05-2006, 21:04   |  #6  
OP Banlandı
1,148 mesaj

sen daha önce duymuş olabilirsin....
biz bu haberi o zaman yeni almıştık....ve o yüzden yeni dedik....ayrıca dergide bunun daha yeni bir teknoloji olduğuda yazıyordu...hatta hakkında yorumlar bile vardı...
kalitesi falan hakkında...
sen bizim okuyuculuğumuza laf atacağına konu hakkında yorum yap...bizde öğrenelim...
bilsek zaten yazmazdık...
saygılar...

Mdg
21-05-2006, 18:54   |  #7  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

öğrenme  zaten sen eksik kal
Yeni  felan  değil ipv6 ile beraber dahada  efektif olarak kullanılacak
senin okuyuculuğuna felan laf etmem  çünkü senin gibi zihinyetleri  okucudan bile saymam
iran'a  felan git sen

tolga2207
21-05-2006, 19:13   |  #8  
Yıllanmış Üye
793 mesaj
Mdg
öğrenme  zaten sen eksik kal
Yeni  felan  değil ipv6 ile beraber dahada  efektif olarak kullanılacak
senin okuyuculuğuna felan laf etmem  çünkü senin gibi zihinyetleri  okucudan bile saymam
iran'a  felan git
Hitap tarzın hiç hoş değil. İstediğin kişi hakkında istediğini düşünebilirsin ancak bunları söylemeden önce o kişiyi üzüp üzmeyeceğini dikkate almalısın. İnsanların fikirlerinden hoşlanmayabilirsin ama saygı duymak zorundasın.

ufuks
21-05-2006, 20:33   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj
Mdg
voip'i  yeni duyanada  şaşırıyorum bide  yazarsınız şu kadar yıldır chip okuruz  diye
japonyada  değil tknolojinin 15 yıl geriden geldiği kktc'de bile Voip kullanılı
Kardeş dedikleri kadar varsın.Biraz sakin ol.Aramızda en iyi chip okuru sensin herşeyide biliyosun.Koltukarını kabartabildiysem ne mutlu bana.

Banned
21-05-2006, 23:58   |  #10  
OP Banlandı
1,148 mesaj

ben de senin gibi hitap  edeyim....
bilirsin atalarımız
"İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR DEMİŞLER"
sen ilk önce bir insanlık eğitimi al....sonra hitabet kursuna git....
sonra belki biraz insana benzeyip
başkalarına nasıl hitap edeceğini anlarsın.....
saygılar...

Soul_Reaver
22-05-2006, 00:22   |  #11  
Yönetici
254 mesaj

Karşılıklı atışmalarda bulunmayalım sizlerden ricam, konu dağılmasın.

Banned
22-05-2006, 00:40   |  #12  
OP Banlandı
1,148 mesaj

sayın moderatör....
lütfen konuyu dağıtan ve açıkça hakaret eden kişilere
gerekli uyarıları yapın....
saygılar...

Son Düzenleme: byzihh ~ 22 Mayıs 2006 00:42
ufuks
22-05-2006, 00:47   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Bu arada konuyla ilgili kısa bir tanıtım.

Banned
22-05-2006, 00:54   |  #14  
OP Banlandı
1,148 mesaj

teşekkürler ufuks kardeşim....
saygılar...

Mdg
22-05-2006, 17:26   |  #15  
Yıllanmış Üye
258 mesaj
ufuks
Mdg
japonyada  değil tknolojinin 15 yıl geriden geldiği kktc'de bile Voip kullanılı
Kardeş dedikleri kadar varsın.Biraz sakin ol.Aramızda en iyi chip okuru sensin herşeyide biliyosun.Koltukarını kabartabildiysem ne mutlu bana.
tamam sakinim Cool
okumuyorum ben chip felan alıyorum her ay rafa koyuyorum (takıntı var)
bu işler okumayla olsaydı en çok bizim ülke kalkınırdı  heryerde bişeyler okuttular sonuç ortada
Kafa olması lazım böyle işler için Kafa
chip okuyorum iddiasında olanlar başkaları demekki almıyor bazı şeyleri.

neyse o kadar kıyamet koptu ipv4'de  sona  gelindi kıyamet  bittik öldük
EEE Hani !!!!
ipv6 çıkalı neredeyse 2 yıla yakın  bir süre  geçti
pek birşey göremiyoruz
Cisco abimiz  basıyor gene router'ları  bridge'leri
ama somut bişey yok.