Terfi Mi Yoksa Değişim İle Devam Mı?

YG-4557
06-07-2009, 13:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

Merhaba değerli arkadaşlar. Şuanda kullandığım ve bu satırları yazdığım emektar dizüstü bilgisayarımın özelliklerini sizlere vererek, görüş almak istiyorum. Terfi mi daha uygun olur, yoksa parça değişimi ile devam etmek mi? İşte özellikler:

Anakart Üreticisi: Acer, Inc.
Model: Lugano M
Kuzey Köprüsü: SİS 760GX Revision 03
Güney Köprüsü: SİS LPC Bridge Revision 03
CPU: AMD Turion (tm) 64 Mobile Technology ML-30 ( 1 MB L2 cache, 1,6 GHz)
Memory: 1,2 GB ( Aslında 512 MB idi. Sonradan 1.2 GB'a çıkardım.)
Network Adapter 1: Broadcom 802.11g Ağ Bağdaştırıcısı
Network Adapter 2: SİS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter
Display Adapter: SİS M760GX
Video Memory Size: 64 MB
Harddisk: 60 GB
DVD Writer - Cd-ROM : Pioneer DVD-RW DVR-K15RA

Bilgisayar özelliklerini belirten bir programdan bakabildiğim kadarıyla, HDD çok ısınıyor. İşlemlerdeki gecikme de sanırım ondan kaynaklanıyor. Düşüncelerinizi bekliyorum...

Saygılar

errdix
06-07-2009, 13:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

Arkadaşım bence değiştir..Bütçeye göre tabiki...

YG-4557
06-07-2009, 15:51   |  #3  
OP Yeni Üye
40 mesaj
Alıntı: errdix  
Arkadaşım bence değiştir..Bütçeye göre tabiki...
Terfi etmek en kolay yolu. Ancak ben eldekini gittiği kadar kullanma gayreti içindeyim. O nedenle özellikle sordum...

Bilgisayarı temizlemedim hiç. Temizletsek bazı sorunlar çözülür mü acaba? Tozlar falan sorun oluşturuyor olabilir mi?

Süleyman.
06-07-2009, 15:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Tozlar tabi sorun oluşturuyordur. Ama temizlikten sonra da mucize beklemeyin. Parça değişimi zaten yapamazsınız bu bilgisayara. Eğer bilgisayarı yükseltmek istiyorsanız, yenisini almaktan başka yolu yok bunun. Yani terfi kolay yolu ama başka da yol yok...

man on the moon
06-07-2009, 16:17   |  #5  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

gittiği yere kadar gitmesi en iyi seçenektir. eğer bilgisayarını ofis amaçlı kullanıyorsan devam et. bunun yanında yeni bir işlemci almakta pek faydalı olmayacaktır(masrafından ötürü).
ya da benimde genellikle tercih ettiğim bir yöntem olarak bilgisayarını yeni bilgisayar kullanmaya başlayacak fakat maddi durumu pek iyi olmayan bir tanıdığına verebilirsin, satmaktan çok daha karlı bir iş.

YG-4557
06-07-2009, 16:55   |  #6  
OP Yeni Üye
40 mesaj

Yorumlarınız için sağ olun arkadaşlar.

Bilgisayarı genelde ofis amaçlı kullanıyorum. O nedenle bir müddet daha kullanmak istiyorum. Hemen terfi etmek istememenin nedeni de budur. Ancak yeni dizüstülerin pahalı olmaması da insanı cezbediyor. En iyisi güzel bir yaz temizliğinden sonra bir süre daha emektar ile yola devam etmek... :)

Süleyman.
06-07-2009, 16:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: YG-4557  
Yorumlarınız için sağ olun arkadaşlar.

Bilgisayarı genelde ofis amaçlı kullanıyorum. O nedenle bir müddet daha kullanmak istiyorum. Hemen terfi etmek istememenin nedeni de budur. Ancak yeni dizüstülerin pahalı olmaması da insanı cezbediyor. En iyisi güzel bir yaz temizliğinden sonra bir süre daha emektar ile yola devam etmek... :)
Eğer nasıl olsa değiştirecek iseniz, hazır indirimler de sürerken güzel bir bilgisayar almanızı öneririm. Sonra indirimler bittiğinde aynı ürünü daha pahalıya almak zorunda kalmayasınız...

YG-4557
06-07-2009, 17:07   |  #8  
OP Yeni Üye
40 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Eğer nasıl olsa değiştirecek iseniz, hazır indirimler de sürerken güzel bir bilgisayar almanızı öneririm. Sonra indirimler bittiğinde aynı ürünü daha pahalıya almak zorunda kalmayasınız...
Öneriniz için teşekkür ediyorum. Bu durumu da değerlendirmeye alacağım...