TİPİK VİRÜS

HPQ-User
18-03-2009, 08:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

wacker058 sormuş:
Bilgisayara virüs bulaşmış fakat bunu silmek için yüklediğim antivirüsler (Nod32,Kis,Avastpro,Bitdefender) bulamıyor bulsada silince tekrardan çıkıyor. Virüs ne güvenli modda başalattırıyor ne görev yöneticisini açtırıyor nede gizli dosyalarla işlem yaptırıyor. Amvo olduğunu düşündük fakat tekrardan nüksediyor. Farklı bir Hdd ye sistem kurdum dosyaları oraya aldım ordada başladı.
Şimdiden Teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P 4 2.6
2 GB RAM
320 GB HDD
7200GS EKRAN KARTI

WINXP

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GTB6)

piRe_
18-03-2009, 14:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

İlk önce ComboFix deneyin. Daha fazlası için Buraya bakın.

tayartekin
18-03-2009, 14:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
802 mesaj

bence combofixi deneyin

Ahmet Ertuğrul
18-03-2009, 21:40   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Virüs taraması yapmadan önce

A)herhangi bir klasörü açın. Üstteki menü çubuğundan Araçlar-->Klasör Seçenekleri yolunu takip edin. Açılan kutudan "Görünüm" tabını seçin. Oradan

1. "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" seçeneğinin işaretini kaldırın.
2. "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini işaretleyin.
3. "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(Önerilen)" işaretini kaldırın.

B) Bütün sistem geri yükleme noktalarını silin. (Sistem geri yükleme noktalarından biri virüs sisteminize girdikten sonra oluşturulduysa buradan, virüs herhangi bir şekilde temizlendikten sonra, sisteminize yeniden sıçrama olasılığı var.)

C) Şimdi taramanızı yapın.

Benim başıma benzer bir olay gelmişti. Virüs programları bir şey bulamıyordu. Bu programı indirdim. Sorunlarım çözüldü. Tek yapmanız gereken programı kurmak, güncellemelerini yaptıktan sonra, "Quick Scan"(çabuk tarama) yaptırmak. (En fazla 5 dakika sürüyor.) Programın adı, "Malwarebyte's Anti-Malware", Türkçe dil desteği var ve bedava. Linki şu: http://download.cnet.com/Malware ... &subj=dl&tag=button. Boyutu da 2.74 mb, hemen indirirsin.

Not: Yalnız internet geçici dosyalarını da tarama yapmadan önce silmeniz hayrınıza olur, yoksa dediğim 5 dakika olur 20 dakika, haberiniz olsun. Tabi bu ram ve işlemcinize de bağlı biraz.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 19 Mart 2009 22:31