tirend micro programını kaldıramıyorum

HPQ-User
08-02-2009, 23:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Memocan sormuş:
Bir Süre Önce Trend Micro İnternet Security Proyu kurdum kurulumda şifre yerine yanlışlıkla 16 haneli bir serial yazdım.Sonra normal yollardan kaldırdım.Kaldırırken serial istemedi.Kalıntı dosyaları elle kendim sildim.Başka bir antivirüs pr.kurdum.Bu seferde Pc her açıldığında ...numaralı yönerge ...numaralı adrese başvurdu bellek written olamadı uyarısı geliyor.Denetim masasınnın Güvenlik merkezi kısmında Tirend Micro gözükmeye devam ediyor.ama işlevsiz bir şekilde.Bu programı tamamen nasıl kaldırabilirim.Açılıştaki uyarıyı nasıl yok edebilirim.İlginize teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Asus P5B Deluxe Anakart,intel core 2 E6600,250 Gb HDD,1 Gb Ram,Ati eax 1600 Pro 512 mb.ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

AnchryA
09-02-2009, 09:18   |  #2  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

herhangi  bir   program  kaldırma  kurma işlemini bu program ile  yapabilirsiniz.

" Bilgisayarınıza yüklediğiniz bir programı bir süre sonra kaldırmak isteyebilirsiniz.Elbette bunu Windows'ta da yapabilirsiniz.Ancak yüklenilen hemen hemen her program bilgisayarınıza bir takım izler-bilgiler bırakır.İşte bu programın iddasıda bu!Programları bütün kalıntılarıyla temizlemek!Bu iddayı ne kadar yapabildiğini deneyerek ögrenebilirsiniz.Benim kişisel degerlendirmem genel olarak,ücretsiz olmasına ragmen başarılı bir program.Türkçe oluşu,kullanım kolaylıgı,iyi dizayn edilmiş arayüzü,farklı bir seçenek olarak sunduğu "Avcı Modu" ve program kaldırmaya ilişkin sunduğu seçeneklerle indirilmeye deger bir program... "

Revo uninstaller
http://download.chip.eu/tr/Revo- ... 5_610155.html?tab=1

viking20
09-02-2009, 10:38   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

göz gezdir,incele(Uninstall değil ama olsun)

memocanım
09-02-2009, 21:03   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.Revo Uninstaller-Advanced Windows Care Pro-HS Win Perfect programlarıyla gerekli temizlemeve bakım işlemlerini yaptım.Anladığım kadarıyla hiçbir kalıntı kalmadı sadece Denetim Masası/Güvenlik Merkezinde
Run PC-cillin internet security şeklinde işlevsiz bir yer var.Sanırım başlangıçta çalışmak için bellek adresine başvuruyor exe dosyası bulamadığı için bellek written olamadı uyarısı geliyor.Biraz daha açıklayıcı oldu umarım.Bu uyarı ve güvenlik merkezindeki işlevsiz yazı dışında şu anda kurulu olan Nod 32 ve diğer tüm programlar düzgün çalışıyor.Nerden bulaştım şu tirend microya...

viking20
09-02-2009, 21:12   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

masaüstü arama yazılımları ile de kontrol et istersen.