Toplama Pc

oj2h4n
21-09-2010, 17:23   |  #51  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj
Alıntı: HelluS  
Dostum verdiğin bütçeye yapabildiğim o ekran kartı daha iyi olsun deyip diğerlerinden geri çektim. Herşey çok iyi olsun diyorsan imzama bak oradaki sistemin ekran kartını değiştir olan olsun hem ileri dönük hemde sağda solda uğraşmana araştırmana gerek kalmaz. Kasa olarak baya büyük olsada CM Storm Sniper Totaly Mesh piyasada bence en iyisi. Sizinkinden hem ucuz hem daha performanslı hemde daha kullanışlı gerek fan ayarı olsun gerek kasa içi yapı.Powere sözüm yok ama sizin gibi ekran kartını quadro kullananlara gereksiz 500w civarı 85+ veya 80+ belgesi olan thermaltake alabilirsiniz. Bende TTake 850W Toughpower var ama 5970+OC ve işlemci O.C. si için bile fazla illada istiyorsan al =)
Anakart'da x58 düşünürsen ASUS kesinlikle fakat AMD veya 1156 düşünürsen sana kalmış GİGABYTE alman.
Ekran kartı konusunda ısrar ediyorum bunlar oyun için değil 5850 alsanız 2 sene sonra sizi oha karta bak be dedirtmez fakat sana önerdiğim her zaman o düzeyde olacaktır vede satacam desen alıcısı az olur fx1800 ün.
Anlamadığım nokta şu O.C. oyuncular yapar ve sen su soğutmadan bahsediyorsun çelişkimi var anlamadım 100TL lik bir işlemci soğutucusu ile 4GHZ ye çekilebilen işlemci diyorum sen illa 5 yapacan heralde. Saatlerce uğraştım en mantıklı seçim için sana kullanım amacına göre fakat yanlış anlamışım heralde kusura bakma.
Saygılar. Arkadaşlar yardımcı olur size...
su soğutma şimdi düşündüğümden değil, en kötü ihtimal ileride belki yapabilirim, yada bi mac alıp bunu multimedya cihazı olarak kullanabilirim, kafamda milyonlarca konfigürasyon var.

kasa içime sindiği için almak taraftarıyım. sniper yada diğer cm strom rünlerinin de incelemelerini gördüm soğutma hususunda kusurları olmadığını biliyorum, belki sniper mesh alabilirim henüz karar vermiş değilim açıkcası aerocool vx-pro-le de dikkatimi çekiyor.

aklımdakileri kısmen söylüyorum ki başka fikirleri, görüşleri olanlarda belirtsin fikir versin.

kırmak istememiştim özür dilerim, söylediğim gibi fikirleriniz gerçekten yönlendirici oluyor, çünkü henüz karar vermiş durumda değilim.

Son Düzenleme: oj2h4n ~ 21 Eylül 2010 17:50
HelluS
21-09-2010, 18:54   |  #52  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

kasa olarak Cm storm sniper 10 numara diğer fikirlerini anlamadım kafan karışık o yüzden kırılmadımda yeni pc alırken olur onlar.Bence bir hafta boyunca hiç birşey düşünme kafanı topla sonra bir karar ver. Bendede olmuştu laptopmu masaüstümü, amd mi intel mi ,slı mı tek kart mı. zart mı zurtmu. Ama bilmen gereken en önemli şey ihtiyaçlarını belirlemek ve sonrasında işi bilen kişilerden yardım almak. Neyse çok konuştum okul zamanı geldi yaza görüşürüz arkadaşlar =)
oj2h4n sanada şimdiden hayırlı olsun.Ders çalışma zamanı =)

oj2h4n
21-09-2010, 20:21   |  #53  
OP Yeni Üye
30 mesaj
Alıntı: HelluS  
kasa olarak Cm storm sniper 10 numara diğer fikirlerini anlamadım kafan karışık o yüzden kırılmadımda yeni pc alırken olur onlar.Bence bir hafta boyunca hiç birşey düşünme kafanı topla sonra bir karar ver. Bendede olmuştu laptopmu masaüstümü, amd mi intel mi ,slı mı tek kart mı. zart mı zurtmu. Ama bilmen gereken en önemli şey ihtiyaçlarını belirlemek ve sonrasında işi bilen kişilerden yardım almak. Neyse çok konuştum okul zamanı geldi yaza görüşürüz arkadaşlar =)
oj2h4n sanada şimdiden hayırlı olsun.Ders çalışma zamanı =)
Bekir teşekkürler =] sniper alternatifler arasında.

Son Düzenleme: oj2h4n ~ 21 Eylül 2010 20:23